
Weer malware meegestuurd met Transmission
Transmission is op zich een prettig programma voor iedereen die bittorrent gebruikt: klein, lekker overzichtelijk, gemaakt door een groep vrijwilligers en open source. Maar het project heeft duidelijk problemen met de beveiliging, want voor de tweede keer is het de klos, en heeft het malware meegestuurd.
Voor de tweede keer, want eerder dit jaar was dat ook al het geval, zoals je kan lezen in
dit nieuwsbericht van MacFreak van begin maart van dit jaar.
Dit keer waren er problemen op 28e en 29e van deze maand, toen zat de malware "Keydnap" bijgesloten bij dit programma. Heb je net op die dagen Transmission naar binnen gehaald, dan is het zaak om te kijken of jij nergens last van hebt. Daarvoor moet je kijken op de volgende plekken:
- /Applications/Transmission.app/Contents/Resources/License.rtf
- /Volumes/Transmission/Transmission.app/Contents/Resources/License.rtf
- $HOME/Library/Application Support/com.apple.iCloud.sync.daemon/icloudsyncd
- $HOME/Library/Application Support/com.apple.iCloud.sync.daemon/process.id
- $HOME/Library/LaunchAgents/com.apple.iCloud.sync.daemon.plist
/Library/Application Support/com.apple.iCloud.sync.daemon/
- $HOME/Library/LaunchAgents/com.geticloud.icloud.photo.plist
Waarbij Applications hetzelfde is als de map Programma's, Library hetzelfde als Bibliotheek en $HOME betekent dat dit in jouw gebruikersmap is. In de eerste zin zie je "Contents" staan; dat betekent dat je in Programma's even Transmission moet opzoeken, daar met een rechtermuisknop (of Control ingedrukt) even op klikken en dan kiezen voor "Toon pakketinhoud".
Om in de Bibliotheek van je gebruikersmap te kijken kan je trouwens het beste klikken op het Ga-menu in de Finder met de Alt-toets ingedrukt. Normaal gesproken is in dat menu de Bibliotheek niet zichtbaar, maar met de Alt-toest dus wel.
De kans dat je net op één van deze twee dagen dit programma naar binnen hebt gehaald is waarschijnlijk erg klein, maar een gewaarschuwd mens telt nog altijd voor twee.