Vandaag heb ik een micro-SIM van AH-mobiel aangeschaft (het was in de bonus), gewoon om even te proberen - het werkte binnen 2 minuten, zoals ik van Apple gewend ben.
Het is me (nog) niet duidelijk hoe je je tegoed kunt zien, en wie de provider is.
In de voorwaarden staat, "u betaalt alleen als u Prepaid Internet gebruikt", en "uw tegoed is onbeperkt houdbaar (mits er 1x/9mnd opgewaardeert wordt)".
Anyway, mijn iPad heeft dus nu een 06-nummer en een PUK-code. Thuis gebruik ik WiFi en staat Cellular Data "off", maar in het vrije veld heb ik dus nu 3G.
Heeft iemand anders al ervaringen met de Prepaid Internet van AH?
(in de kleine lettertjes staat "verbinding maakt gebruik van het KPN-netwerk")
(Bewerkt door Wink10 om 5:52, 21-02-2011)
Het verbruik op de iPad kun je zien in Settings-General-Usage.Op de AH-site staat dat 1MB overeen komt met 0,15.
Met deze gegevens kun je je tegoed uitrekenen.
Volgens de AH site moet eventueel APN op dynamisch worden gezet maar die mogelijkheid zie ik niet; ik kan alleen onder Mobile data APN instellingen kwijt waarvoor een APN identificatie of iets dergelijks met gebruikersnaam en wachtwoord ingegeven kan worden. En dergelijke gegevens heb ik niet van AH ontvangen. Wat doe ik verkeerd of heb ik verkeerd gedaan?
Voor wat betreft het activeren, heb je je apn instellingen goed ingevuld? Weet dat ik daar vorig jaar ook even mee aan het stoeien bent geweest. Als je deze tijdens het proberen hebt gewijzigd even alle velden leegmaken, rebooten en dan weer invullen. Bij mij las het het overschrijven zonder opnieuw opstarten gewoon niet. Succes ermee!
Settings - WiFi "OFF"Cellular Data "ON"
Nu komt (bij mij) automatisch: Carrier " NL KPN" ........ en kan ik gewoon internetten via "NL KPN 3G" (dat staat nu linksboven op het scherm).
Geen enkel probleem.Hoop dat je hier iets aan hebt!
macleentje om 22:17, 7-03-2011Hallo JoBas, persoonlijk ben ik blij met het feit dat de iPad wifi altijd boven 3g verkiest, je bent anders toch gauw "opeens" kostbare data kwijt die je daar niet voor had bedoeld.
macleentje om 22:17, 7-03-2011Voor wat betreft het activeren, heb je je apn instellingen goed ingevuld?
Activeren? Hoe moet je dat doen? Daar heb ik geen info over ontvangen/gezien .APN instelling? Hoe? Wat? Ook daar heb ik geen info over ontvangen/gezien .
De AH site (www.ah.nl/mobiel/article.jsp?trg=mobiel/prepaid.internet.simonly) geeft als specifieke instructie voor de iPad ook alleen maar aan dat de iPad na het plaatsen van de AH Mobiel Prepaid Internet Micro Sim automatisch contact maakt met het internet via de AH Mobiel SIM-kaart.
Ik ben bang dat ik me dan toch tot de klantenservice van AH Mobiel internet zal moeten wenden...
Wink10 om 22:41, 7-03-2011...Settings - WiFi "OFF"Cellular Data "ON"Nu komt (bij mij) automatisch: Carrier " NL KPN" ....
Nu komt (bij mij) automatisch: Carrier " NL KPN" ....
Zover kom ik ook
Wink10 om 22:41, 7-03-2011....... en kan ik gewoon internetten via "NL KPN 3G" (dat staat nu linksboven op het scherm)..
maar ik kan dan niet internetten, ondanks dat linksboven idd 'NL KPN 3G' in het scherm staat
Omdat mijn iPad in 3G modus verbinding wil maken met de Opwaarderen pagina van KPN, denk ik dat mijn internet tegoed op is (al dan niet terecht gezien mijn verbruik die ik in een eerdere post hieboven heb vermeld). Dus toch maar contact opnemen met klantenservice
(Overigens geeft het startpakket recht op ca. 30MB dataverkeer; typo in m'n eerste post).
(Bewerkt door JoBss om 23:22, 7-03-2011)
Maar waar kan ik mijn 06-nummer vinden?
Ik heb het ergens genoteerd, maar kan het niet zo snel meer vinden.Staat dit 06-nummer ergens in mijn iPad?
====Gevonden, ik had niet goed gezocht....
(Bewerkt door Wink10 om 19:08, 1-06-2011)
Hoewel ik thuis mijn saldo opgewaardeerd had, en de 3G thuis ook werkte, werkte het dus NIET "in het vrije veld". Terwijl er links boven toch "KPN NL 3G" met 4 balkjes stond.....Van alles geprobeerd, aan/uit, reset, etc etc, zonder resultaat.....
Nu weer thuis, en het bleek dat er bij APN Settings het woordje "internet" was ingevuld (heb ik niet gedaan). Dat heb ik weggehaald, en nu doet de 3G het weer (in elk geval thuis).
.. wordt vervolgd over gebruik ...
Maar bij de APN settings moet je alles leeg maken. Default staat dit ingevuld met "internet" en dan werk het dus niet.
gr.Barro
Wink10 om 18:47, 1-06-2011Nu ben ik een tijdje verder, en zal binnenkort wel moeten opwaarderen.Maar waar kan ik mijn 06-nummer vinden? Ik heb het ergens genoteerd, maar kan het niet zo snel meer vinden.Staat dit 06-nummer ergens in mijn iPad?====Gevonden, ik had niet goed gezocht.... (Bewerkt door Wink10 om 19:08, 1-06-2011)
@Wink10: Had je het 06 nummer in je iPad gevonden? Of had je het genoteerd en heb je het daar terug gevonden. Als het ergens in de iPad staat dan ben ik benieuwd waar, want ik kan het zo snel niet vinden.
Gr.Barro
Overigens verbaas ik me er over dat er geen enkele prepaid aanbieder is die iets van een app heeft om je tegoed mee checken. Als er mensen zijn die een aanbieder kennen die wel een app heeft om je prepaid tegoeden mee te checken, dan hou ik me aanbevolen.
MvgBarro
a. WiFi: het verbruik gaat best snel, in de eerste 9 dagen van september heb ik 580MB verbruikt.Dit is verkregen door dagelijks email checken/versturen, internetten (MacFreak, KNMI, Parool, CNN, iHurricane, US Open), ca. 30 a 60 minuten per dag. Geen video's.Nu gaan deze MB's via mijn WiFi thuisnetwerk, dus kost me dit niets extra's.
b. 3G: het verbruik kun je dus aflezen op de app "Data Usage", maar ook onder Settings/General/Usage. Mijn ervaring is, dat dit 1 op 1 gelijk loopt, dus dat is fijn.
c. Praktijk: Vandaag van Amsterdam naar Nijmegen en terug gereden, en via de app "Maps" regelmatig op de kaart gekeken. Als je dit doet en inzoomt, wordt de kaart steeds ververst.Het verbruik vandaag was tijdens dit ritje 70MB via 3G.
d. Kosten: eerder in dit draadje heb ik berekent dat 1MB ca. 0,15 kost, dus 70MB is ruim 10 euro.Daar schrok ik wel even van, het loopt dus heel snel op!
.... Wordt vervolgd over ervaringen met opwaarderen....
(Bewerkt door HereIsTom om 23:08, 27-09-2011)
Toen het uiteindelijk wel allemaal werkte, zag ik dat mijn starttegoed van 5 en het opwaardeer-tegoed van 10 plus 10 bonustegoed in 2 dagen nagenoeg helemaal verbruikt zouden zijn. En dat terwijl ik die 2 dagen niet de deur uit ben geweest en dus alleen gebruik heb gemaakt van WiFi. Tot 3x contact gehad met de Klantenservice, maar die beweert telkens dat ik wel degelijk dat grote bedrag heb verbruikt (bij mijn vorige provider verbruikte ik misschien 10 in een half jaar voor 3G).
Ik zet mijn mobiele data nooit uit, omdat ik veronderstel dat hij eerst een WIFi-netwerk opzoekt en pas gebruik maakt van 3G als er geen WiFi mogelijk is. De helpdesk-medewerker vertelde mij dat ik uiteraard zelf verantwoordelijk ben voor mijn instellingen. Iemand een suggestie?
Kijk eens in dit topic voor meer informatie;http://www.macfreak.nl/forums/topic/23/386/wat-simpele-vragen-over-de-ipad-2/