CVS vragen: Tools en php files
22 juni 2004 - 13:06   
geplaatst door: constantin
Hallo,

Vanmorgen weer eens een poging gedaan om CVS op mac os X aan de praat te krijgen met behulp van macCVSX en CVL. (Voor de mensen die het niet weten: CVS staat voor Concurrent Versioning System. Je gebruikt het om bij projecten de files te beheren. Je kunt het zien als de plaats waar alle versies van source- en andere files worden opgeslagen. Wordt heel veel gebruikt in open-source en andere projecten om de files te beheren)  
Het is weer  niet gelukt. Ik heb mijn bestaande directory nu wel geimporteerd onder CVS, maar mijn .php files worden niet herkend als tekst files, dus kan ik ze niet toevoegen.

Ik kan in de manual geen oplossing vinden. Iemand een idee en misschien een betere tool?

CVS vragen: Tools en php files
22 juni 2004 - 13:22    reactie #1
geplaatst door: Ezz
Met het draaien van een CVS server heb ik geen ervaring maar CVL vond ik niet zo'n fijne client. Ik gebruik LinCVS (daar is een OS/X binary van, kijk bij versie 1.3.0) en heb ook de cvs client executables via FinkCommander geupgrade omdat er bij het OS/X developer pack een erg oude versie van cvs mee geinstalleerd werd waarbij niet alle LinCVS functies in ondersteund werden.

'cvs -version' geeft bij mij nu de volgende uitvoer:


Concurrent Versions System (CVS) 1.11.5 (client/server)

Copyright (c) 1989-2002 Brian Berliner, david d `zoo' zuhn,
                       Jeff Polk, and other authors

CVS may be copied only under the terms of the GNU General Public License,
a copy of which can be found with the CVS distribution kit.

Specify the --help option for further information about CVS

CVS vragen: Tools en php files
22 juni 2004 - 18:35    reactie #2
geplaatst door: limmelambok
Als je alleen werkt is er geen betere tool dan CVS. Ook als je met heel veel werkt en je verdeelt je werk goed is CVS een goede keuze. Enkel als je allemaal persé met de zelfde bestanden wilt werken, kijk je best naar een andere oplossing (sourceJamer - http://www.sourcejammer.org/ - wel nooit geprobeerd op OxX, maar 't is Java).
Als PHP bestanden niet als tekst worden herkend, is er waarschijnlijk iets mis met de cvswrapper bestand (bevindt zich -als ik me niet vergis - in de root van je CVS folder). In dat cvswrapper bestand geef je, per bestandstype, mee of het als binair of als tekst moet worden behandeld. (CVS is niet echt sterk met binaire bestanden).
Een goed overzicht van cvs op mac vind je hier :
http://www.macdevcenter.com/pub/a/mac/2003/07/18/version_control_one.html
en hier
http://www.macdevcenter.com/pub/a/mac/2003/07/15/cvs.html

Als je Cocoa ontwikkelt is CVS wel een mindere keus, gezien de lamentabele integratie met XCode (herkent geen NIBs enzo). Maar voor tekst bestanden en vanuit Eclipse is CVS fantastisch.

Bert

(Bewerkt : foute link)

(Bewerkt door limmelambok om 8:50, 23-06-2004)

MacBookPro 2Ghz
G5 Dual*2.7
CVS vragen: Tools en php files
23 juni 2004 - 17:33    reactie #3
geplaatst door: constantin
Dank voor de reacties, ze waren erg nuttig.

Het was een heel gedoe met drie verschillende programma's op de mac en een flink aantal terminal commando's, maar het werkt nu. Ik heb op mijn Ibook een CVS server die ik zowel lokaal op mijn Ibook als vanaf een PC kan gebruiken.

Mijn aanpak om een bestaande directory door CVS te laten beheren is als volgt:
importeer de directory in de CVS, gooi de originele directory weg (maak wel een backup!), recreeer de directory weer vanuit de CVS.

Het meeste heb ik gehad aan http://www.macdevcenter.com/pub/a/mac/2003/07/15/cvs.html , de CVS-pdf op http://www.network-theory.co.uk/cvs/manual/cvs.pdf en tot slot turtoiseCVS, een uitstekend PC programma om CVS mee te beheren. Na een hele dag klooien op het macje had ik de PC in 10 minuten op de CVS aangesloten. Atypisch, maar waar: Het PC programma is veel beter dan alles wat op de mac te krijgen is.

Op de mac ga ik voorlopig LinCVS en cvs-commano's gebruiken.

Nogmaals dank voor de hulp.