geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/iOS26-icoon.jpg
Apple luistert steeds beter naar de community
Als Apple in het verleden nieuwe dingen introduceerde die controversieel bleken, dan duurde het vaak lang voordat er op gereageerd werd, als dat al gebeurde. Dus konden dat soort controverses doorsudderen, en kwamen er vaak meerdere bèta-versies voorbij voordat er iets werd aangepast.

Of er bij Apple nu beter geluisterd wordt of dat het ontwikkel-proces beter is gestroomlijnd is niet duidelijk, maar er wordt wel veel sneller gereageerd.


Zo zien we in de tweede bèta-versie van macOS 26 Tahoe dat bijvoorbeeld het Finder-icoontje is aangepast, en dat er aan de menu-balk ook weer een achtergrond kan worden toegevoegd. Kennelijk maakt de vernieuwingsdrang in Cupertino toch redelijk makkelijk plaats voor de meer behoudende stemmen uit de community.


En dat geldt niet alleen voor macOS, ook in de tweede bèta-versie van iOS en iPadOS is er een boel aangepast, waarbij ook dingen zitten waar in eerste instantie heel wat kritiek op kwam. De conclusie dat er bij Apple steeds beter geluisterd wordt naar de community lijkt dan ook gerechtvaardigd.


Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Apple luistert steeds beter naar de community
gisteren 10:16    reactie #1
geplaatst door: orange
Dit is en blijft een onoverzichtelijke, onduidelijke en zeer lelijke zooi.

Als ik dat control center vergelijk met wat ik op Android 15 heb, is dat een wereld van verschil. iOS en iPadOS is echt niet om aan te gluren op deze manier, terwijl dat bij Android super strak, overzichtelijk en duidelijk is.

Ik stond op het punt een iPad aan te schaffen, maar ik wacht nog wel even tot de definitieve versie van iPadOS is gelanceerd.

Scherm­afbeelding 2025-06-24 om 10.11.20.jpg Apple luistert steeds beter naar de community


Scherm­afbeelding 2025-06-24 om 10.12.01.jpg Apple luistert steeds beter naar de community
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
Apple luistert steeds beter naar de community
gisteren 12:43    reactie #2
geplaatst door: GeorgeM
Misschien vergis ik me, maar volgens mij wordt hier het Control Center vergeleken met widgets in Android.

Als dat klopt, dat zijn natuurlijk twee verschillende dingen.
Apple luistert steeds beter naar de community
gisteren 13:34    reactie #3
geplaatst door: orange
Met widgets in Android? Nee?
Ik vergelijk het control center in Android met het control center in iOS en iPadOS.

Maar die widgets in iOS en iPadOS 26 blinken ook niet uit in leesbaarheid.
Bewerkt: gisteren 15:56 door orange
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl