
ASUS 32-inch 6K ProArt Display komt eind augustus uit
ASUS
zal eind augustus in de VS hun nieuwe 32-inch 6K ProArt Display PA32QCV uit gaan brengen. Dit scherm komt met indrukwekkende specificaties, zoals een resolutie van 6016 x 3384, een kleurnauwkeurigheid van Delta E<2 en een DCI-P3-gamma van 98 procent.
Dit maakt het niet alleen een serieuze concurrent van Apple’s Studio Display, en mogelijk zelfs van het veel duurdere Pro Display XDR. En de prijs is 1.299 dollar.

ASUS 32-inch 6K ProArt Display komt eind augustus uit
Dit display werd al tijdens de CES afgelopen januari gepresenteerd, maar het duurde dus nog even voordat het klaar was om de markt op te brengen. Het beeldscherm wordt in de fabriek gekalibreerd voor kleurnauwkeurigheid, en er is een Mac-specifieke P3-kleurenvoorkeursoptie voor consistente kleuren op Macs.
Daarbij kunnen Mac-gebruikers het ASUS DisplayWidget Center gebruiken voor snelle aanpassingen aan helderheid, contrast en kleurtemperatuur, en wanneer een Mac is aangesloten op het scherm, kan de helderheid van het scherm ook worden geregeld met de ingebouwde Mac helderheidsknop.
Meerdere sensoren zorgen ervoor dat het scherm helder blijft en de juiste kleurtemperatuur behoudt, waarbij er ook een sensor is die het kleurengamma aanpast op basis van het omgevingslicht. ASUS voegde een anti-glare “LuxPixel” technologie toe die reflecties minimaliseert, waarbij er geen afbreuk zou zijn aan de kwaliteit van wat er op het scherm getoond wordt.

ASUS 32-inch 6K ProArt Display komt eind augustus uit
Er is een automatische
KVM inbegrepen voor het schakelen tussen en bedienen van twee aangesloten Macs of PC’s met één toetsenbord en muis. Verder biedt het Thunderbolt 4-ondersteuning en 96 W stroomvoorziening voor het opladen van aangesloten laptops zoals de MacBook Pro en MacBook Air. Er zijn meerdere poorten beschikbaar naast de dubbele Thunderbolt 4-poorten, waaronder HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, twee USB-A-poorten, een passthrough-poort voor koptelefoons, een USB-C-poort voor de KVM Switch en een extra downstream USB-C-poort. Verder zijn er ingebouwde luidsprekers, maar géén ingebouwde webcam.
Heb je geen budget voor Apple’s Pro Display XDR, dan zou je dit display kunnen overwegen, maar in dat vergelijk lever je toch wel behoorlijk wat in. Vergeleken met het Pro Display XDR heeft het 6K ProArt Display bijvoorbeeld een lagere standaard-, piek- en constante helderheid, een lager contrast, geen lokale dimfunctie, iets minder kleurnauwkeurigheid en geen referentiemodi. Het is dus eigenlijk vooral een concurrent van Apple’s Studio Display.
Maar informatie over dit display is te vinden in
dit persbericht van ASUS zelf.