
Voor het eerst in 14 jaar staat de iPhone weer op de eerste plaats
De vraag of de iPhone Air nu
wel of niet een succes is leek de afgelopen tijd vooral heel erg belangrijk. Maar dat alle nieuwe iPhone 17 modellen een enorm groot en doorslaand succes blijken te zijn heeft tot nu toe duidelijk veel minder aandacht gekregen.
Want dat succes is zo groot dat Apple voor het eerst in 14 jaar
weer op de eerste plaats (betaallink) van alle smartphone makers wereldwijd is beland.

Voor het eerst in 14 jaar staat de iPhone weer op de eerste plaats
De verkoop van iPhones zou dit jaar met maar liefst 10 procent stijgen, een stuk meer dan de voorspelde groei van 4,6 procent voor Samsung. Daardoor zou Apple op een wereldwijd marktaandeel van 19,4 uitkomen (de groei voor hele markt van smartphones komt dit jaar op 3,3 procent).

Voor het eerst in 14 jaar staat de iPhone weer op de eerste plaats
Daarbij helpt het ook dat de spanningen in de handelsrelatie tussen de VS en China weer een beetje aan het afnemen zijn, en dat dollar door het beleid van de regering Trump relatief zak is geworden helpt om nieuwe klanten te verkrijgen in markten waar de iPhone tot nu toe te duur was.

Voor het eerst in 14 jaar staat de iPhone weer op de eerste plaats
Verder zou er ook een grote groep zijn die tijdens de corona-pandemie een nieuwe iPhone kocht en nu klaar was voor een upgrade. Daarbij werden er tussen 2023 en het tweede kwartaal van 2025 358 miljoen tweedehands iPhones verkocht, dus ook een groep van potentiële upgraders.