geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/MacMini-M4-icoon.jpg
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
Een paar dagen geleden kon je het hier op MacFreak al lezen, bij Apple wordt hard gewerkt aan een nieuw design voor een Mac die dan ook meteen met een M4 chip zal worden uitgerust. En als de informatie van Mark Gurman klopt, dan gaat het daarbij over de Mac mini.

Deze zou eindelijk weer zijn naam eer aan doen, de behuizing zou ongeveer even groot worden als de huidige Apple TV (3,1 cm hoog, 9,3 breed en 9,3 diep).

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.MacMiniM4Concept0824.jpg
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden


Het lijkt ook wel tijd dat het design van de Mac mini weer eens wat aandacht krijgt bij Apple, in de huidige vorm kwam die voor het eerst op de markt in juni 2010. Zoals je in de conceptfoto hierboven kunt zien zou de buitenkant nog wel steeds van aluminium worden gemaakt, zoals nu dus ook het geval is.

Apple zou inmiddels al nieuwe Mac mini-modellen hebben getest met ten minste drie USB-C-poorten aan de achterkant, evenals een ruimte voor de voedingskabel en een HDMI-poort. Net zoals nu het geval is zouden er nog steeds twee versies van de Mac mini door Apple worden aangeboden: één met de standaard M4-chip, vergelijkbaar met de iPad Pro, en één met een M4 Pro-chip.

Het basismodel zou deze maand al door de leveranciers geleverd worden, en later dit jaar uitkomen, het high-end model zou pas in oktober klaar zijn.


dank aan forumlid ‘Mac Hammer Fan’, die dit als eerste meldde op het forum


Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
geplaatst door: ouwemac
de behuizing zou ongeveer even groot worden als de huidige Apple TV (3,1 cm hoog, 9,3 breed en 9,3 diep).
Wauwww :biggrin:
…….
geplaatst door: Doctor Apple
Wat ik écht nooit heb begrepen, en ook niet zal begrjipen is Apple's fetisch met een minimum aan poorten. Ik kan me nog herinneren, jaren terug het verkoopargument van een geintegreerde machine en het bezweren van het grote, boze, "kabel-bos" ...

Met de jaren kwam het aantal dongels tot trieste hoogtes, met voor ongeveer alles een Dongle nodig hebben, want ja: netwerk-poort was er niet meer, displaypoort ook niet, hdmi ook niet, enz.

Maar goed, zelfs dan is het wel fijn als ik diverse zaken op de computer zelf kan aansluiten omdat er poorten zijn, en niet weer het zoveelste apparaat nodig moet hebben "om de rest aan te sluiten", te weten: een dock.

Nergens voor nodig ook, al jaren kent de concurrent de meest kleine computers die je kunt verzinnen, zelfs op een "USB Stick op steroieden-formaat". Denk aan Intel's computestick:

R.jpg De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden


In een slagje groter, maar nog steeds superklein, lukt het wel veelal om deze vol te proppen met poorten, en veelal ook nog eens een verwisselbare SSD en soms zelfs geheugen erin te stoppen:

T9-Mini-PC-Intel-Alder-Lake-N100-Windows-11-Ultra-Small-Pocket-Computer-Dual-SSD-Full-5.webp De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden


Dus mijn verwachtingen zijn hooggespannen, maar tegelijk ook ietwat verbaasd ... Het lijkt erop alsof Apple de hardware platformen Mac en iPad volledig aan het samenvoegen is ... Is dit de (een na laatste) stap voor de lang voorspelde merger tussen iOS en macOS?

Dat de footprint kleiner wordt, tot daar aan toe. Maar die poorten  :confused:

Als één van de USB aansluiting tevens voor de voeding is, dan houden we er twee over  :sad:

Heb nog steeds een oude Intel Mac Mini, maar ja ... die mag komend jaar waarschijnlijk eens vervangen worden voor iets anders. Mogelijk maar helemaal afscheid nemen van het Mac Mini concept in de toekomst. Eigenlijk wordt die werkplek al als hybride plek gebruikt met een loshangende USB-C kabel van de monitor, hangt ook geregeld een notebook aan het(zelfde) grote scherm.

Klein betekend niet dat er geen ruimte is voor poorten of vervangbare onderdelen. Zeker met de expertise waarover Apple beschikt zouden ze een prachtig slim design kunnen maken waarbij (een beetje lijkend op de Surface Pro) een NVMe SSD schijf vervangen kan worden.

OIP.jpg De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden


En zie de afbeeldingen van kleinere NUCs, en er zijn er vele. Met vanzelfsprekend bijzonder slappe chipsets tot en met bijzonder aardige chipsets, en alles op een klein formaat. Kleiner is prima, als het maar functioneel klein is  :thumbs-up:

T9-Mini-PC-Intel-Alder-Lake-N100-Windows-11-Ultra-Small-Pocket-Computer-Dual-SSD-Full.webp De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
Durf te denken!
geplaatst door: sdequack
Poorten? Wie heeft er nog poorten nodig?

Netwerk? ->Wifi
Toetsenbord? ->Bluetooth
Monitor? ->Streamen naar je TV
Externe Opslag? ->In de cloud
Voeding? ->Batterijen die je draadloos kunt opladen

Kortom poorten voor kabels zijn nergens voor nodig!
geen onderschrift
geplaatst door: Franky2002
Het zal wennen zijn maar ook daar komt de mensheid wel weer overheen.
geplaatst door: Thinksamuel
Ik kan wel enkele usecases bedenken:
1) Netwerk --> voor een sensornetwerk om een boerderij te monitoren heb ik een bedrade verbinding nodig
2) Toetsenbord --> niet alle toetsenborden zijn gelijk. En gamers hebben liever een bedraad exemplaar voor de betrouwbaarheid. In mijn geval (niet-games): ik gebruik een goedkoop toetsenbord dat aangenamer typt dan de platte Apple toetsenborden
3) dat streamen zal ook wat vergen van de WIFI verbinding.
4) externe opslag --> ik heb toch liever de meeste zaken op mijn computer of op een lokale harde schijf. De cloud kan altijd offline gaan of gecorrumpeerd geraken. Denk maar aan het MySpace fiasco
5) voeding --> voor zover ik weet werkt een MacMini met een voedingskabel. En wt is het nut van draadloos opladen als de oplader zelf in het stopcontact moet zitten?
geplaatst door: Mac Hammer Fan
Poorten? Wie heeft er nog poorten nodig?

Netwerk? ->Wifi
Toetsenbord? ->Bluetooth
Monitor? ->Streamen naar je TV
Externe Opslag? ->In de cloud
Voeding? ->Batterijen die je draadloos kunt opladen

Kortom poorten voor kabels zijn nergens voor nodig!

Ik kan je verzekeren dat heel wat Mac gebruikers jouw mening niet delen.  :reading:


Thinksamuel +1 :cool:
 Apple gebruiker sedert 1992  Mac Studio M4 40 GPU / M1 32 GPU Dell 32 inch scherm  MacBook Pro 16" M2 Pro  iPad 2018  iPhone SE1&3  2x Mac Pro 5,1 3,33 Ghz 6 core Radeon 580  Apple Watch 8  Apple TV 4K  Power PC G5 dc 2,3 GHz  MacBook 13" SR 2007  eMac 1.4 GHz  PowerMac G4 Beige 500 MHz
geplaatst door: boiing
Wat een gekke 'discussie' is dit. 3 USB-C poorten én HDMI is amper minder dan het huidige model. Alles kan dus nog steeds bedraad voor de minderheid die nog meer poorten nodig heeft hang je er een hubje aan.

Als het al waar is want het zijn nog maar geruchten :dozingoff:.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
geplaatst door: iSan
Waarom kunnen die usb poorten niet verticaal geplaatst worden? Dan kunnen er 4 naast elkaar. En gewoon mensen tevreden houden, beste Apple. Pakweg 1 cm breder en er kan een paar poorten bij, iedereen blij. Dat ding blijft toch op/onder tafel, niet bedoeld voor mobiliteit. Het mag idd kleiner dan huidige MacMini, maar wel met behoud van aantal poorten.

Foto van doctor_apple is een mooi voorbeeld hoe Macmini zou kunnen uitzien.
geplaatst door: Mac Hammer Fan
Wat een gekke 'discussie' is dit. 3 USB-C poorten én HDMI is amper minder dan het huidige model. Alles kan dus nog steeds bedraad voor de minderheid die nog meer poorten nodig heeft hang je er een hubje aan.

Als het al waar is want het zijn nog maar geruchten :dozingoff:.
Pardon. De huidige MacMini heeft ook USB-A poorten, ethernet en een koptelefoonuitgang.

 Apple gebruiker sedert 1992  Mac Studio M4 40 GPU / M1 32 GPU Dell 32 inch scherm  MacBook Pro 16" M2 Pro  iPad 2018  iPhone SE1&3  2x Mac Pro 5,1 3,33 Ghz 6 core Radeon 580  Apple Watch 8  Apple TV 4K  Power PC G5 dc 2,3 GHz  MacBook 13" SR 2007  eMac 1.4 GHz  PowerMac G4 Beige 500 MHz
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
9 augustus 2024 - 16:36    reactie #10
geplaatst door: iSan
Dat UTP poort moet er wel blijven, vind ik. Op de huidige M2 iMacs zit die in stekker verwerkt.
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
9 augustus 2024 - 16:36    reactie #11
geplaatst door: SmurfGTL
Hoe meer fysieke poorten hoe beter. Draadloos is niet altijd even betrouwbaar, en soms moet je nog eens antieke hardware aan de praat krijgen.

Maar ik ben dan ook nog zo een fosiel dat de RS232 poort gemiddeld 1x per jaar gebruikt  :happy:
iMac late 2017 - 21,5" - i5 iMac late 2013 - 21,5" - i5  iPhone SE 2016  iPhone 13 mini  iPad Air 3 WiFi  iPod nano 7  en nog wat Windows en Android dingen.
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
9 augustus 2024 - 17:09    reactie #12
geplaatst door: trabant
Hoe meer fysieke poorten hoe beter. Draadloos is niet altijd even betrouwbaar, en soms moet je nog eens antieke hardware aan de praat krijgen.
+1

Een SCSI of een LTP1 hoeft dan wel niet meer, maar een paar USB-A poorten voor een bedraad toetsenbord en een muis is wel zo standaard.
Dat je bij een Mini een godsvermogen kwijt bent voor een beetje interne opslag of voor twee extra USB-poorten, terwijl dat in de bouw amper meer kost, is ronduit schofterig.

Daarbij: draadloos netwerkverkeer vréét energie.
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
9 augustus 2024 - 17:25    reactie #13
geplaatst door: Kapotlood
Is dat even leuk… mijn Mac Mini M1 is in 2025 afgeschreven en aan vernieuwing toe, en zo'n extra kleine Mac Mini M4 (of M5 tegen die tijd) is erg prettig meenemen naar klanten toe, en met 3 à 4 generaties tussen de M1 en M4/M5 is die ook weer een stukje sneller.

Jammer wel van de USB-A en HDMI poort, mochten die er inderdaad niet meer op zitten, aangezien ik die dagelijks gebruik. Maar goed… de extra snelheid en een halvering van 't formaat is ook welkom. Hebben ze "mooi" weer een reden om USB-C adapters te verkopen ;)
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
9 augustus 2024 - 19:46    reactie #14
geplaatst door: ICT Consultant
Een SCSI of een LTP1 hoeft dan wel niet meer, maar een paar USB-A poorten voor een bedraad toetsenbord en een muis is wel zo standaard.
Nee, alsjeblieft niet!

We hebben al meer dan 10 jaar USB-C, maar omdat elke onbenul nog steeds USB-A poorten op z'n desktops en laptops zet, zijn alle bedrade apparaten zoals usb sticks en toetsenborden nog steeds met zo'n stekker uitgerust. Dat is wel zo simpel, kunnen ze nog steeds het spul van 25 jaar geleden gebruiken.

Doe er veel USB-C op, plus een HDMI en een ethernet. Verder is er weinig nodig. Misschien een SD slot.
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
9 augustus 2024 - 21:01    reactie #15
geplaatst door: dboomsma
Voor de duurzaamheid (ja, leg dat woord maar eens uit in 1 zin) vind ik het fijn als er nog USB-A poorten op een computer zitten. Mijn subdye-printer uit 2013 doet het nog prima in het huidige MacOS en heeft zo'n stekker. Deze wil ik niet vervangen bij een nieuwe Mac. Uiteraard is er vooruitgang, maar een technologie hoeft ook weer niet in 10j te worden afgeschreven. De USB-C stekker is al een hele vooruitgang: die zal denk ik een stuk toekomstbestendiger zijn, al is 't maar omdat deze stekker ondanks z'n fysieke verschijning meerdere identiteiten kan hebben. Dit ding neerwaarts compatible maken/ houden is denk eenvoudig.
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
9 augustus 2024 - 22:54    reactie #16
geplaatst door: ICT Consultant
Je gaat geen printer vervangen omdat er een stekkertje mist, een verloopje kost geen drol.
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
10 augustus 2024 - 08:50    reactie #17
geplaatst door: doctor_apple
Allereerst was het niet Apple's vrije wil om USBC op de telefoon te pleuren. Maar wel een groot voordeel in mijn beleving.

Dat USB-C de nieuwe norm geworden is, mag duidelijk zijn. Zij het voor thunderbolt, USB4 of USB3 ...

Vanaf eind 2024 mogen in de EU nog toetsenborden verkocht worden met USB-A aansluiting, eveneens muizen, vanaf januari 2025 nog enkel in USB-C variant OF ... rest voorraden (met USB-A).

Ethernet zit op 10Gbps als je een stevige glasvezelverbinding hebt, kan het dus best zo zijn dat ethernet wel degelijk jou een voordeel biedt. Heb hier in huis 802.11aX routers plus apparatuur (op de Appeltjes na, gewoon oudere generatie, die zit 802.11aC ... Maar zelfs al zit ik zo ongeveer 3 meter van de router, kom ik met een willekeurig apparaat op maximaal 700 tot 800 mbps uit. Heel soms tegen de 1Gbps. NAS en andere devices zijn allemaal met 10Gbps ethernet verbinden, dus ligt het niet aan ...

Verder hebben recente printers, koptelefoons, zelfs radio's, scanners allemaal USB-C. Dus dat is het probleem niet. Maar ik merk dat ik op meeste windows machines, inclusief zo'n klein mormel waarvan foto hierboven staat, ik bijna nooit een hub nodig heb; en als ik in het vertrouwde Apple domein zit: is het dongel paradise en verloopkabeltjes ...

... wat is hieraan A) praktisch? B) economisch? C) milieuvriendelijk?

Ietwat wazige denkwijze bij vele Macliefhebbers. Ikzelf heb me betrapt op dozenvol kabels. Daar ik alle vijf platformen veel gebruik (macOS, iOS, Android, Windows, Linux) zit daar veel uiteenlopende hardware tussen. Maar er was me toch een "sh*tload" aan vooral witgekleurde kabels ... En eigenlijk begon dat vrij vroeg al in Apple's geschiedenis als ik keek naar het type verloopjes.

Allemaal richting vuilstort. Drama dus voor het milieu. En economisch? 4 dozen aan kabels weggedaan, waarvan 2 opgehaald door liefhebbers, van SCSI1, SCSI2, SCSI3, Firewire 400, Firewire 800, Apple ADB, Displayport, iPod 1 kabels, 30-pins kabels, ga zo maar door ... En dan een rits stekkertjes om dingen aan "de macbook" te kunnen hangen.

Goed bezig Apple gebruikers, echt heel groen die gedachte. Ik heb de dozen  gewogen, 9 kilo aan kabels. (dodelijk) Plastic, (kostbare) Metalen, weekmiddelen en meer ...

En dan heb ik nog een secties hubjes, want ja: in vroege tijden moesten we al aan de USB-A hubjes (USB 2.0), daarna USB 3.0 USB-A, dan USB-C 3.2, Thunderbolt ... Elke keer wat ...

Als je die @#$%^zooi nu gewoon op notebooks en PCs plaatst zoals de concurrent dat veelal doet en in sommige gevallen, voordat ze Apple gingen nabootsen, deed ... Apple was - vergeet dat niet - de eerste die met vele van die gekke gedachtes kwam: alles vastsolderen, niet uitwisselbaar maken en ... het publiek hersenspoelen dat dongels een vooruitgang zijn.

Voor de estetiek?

g5deymb2mcr21.jpg De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden


39845c8b60c06714.jpeg De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden


En ik blijf me verbazen dat de concurrentie dat dus wel kan, het ziet er krampachtig uit, maar dit is wel een mini PC

81bAXQz6OZL._AC_SX679_.jpg De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden


71CB2TTNqcL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden


Het mag er vreemd uitzien, maar dat kleine rotding van Intel heeft dus wel TWEE HDMI poorten, 4 USB-A en 2 Thunderbolt USB-C poorten, alsmede ETHERNET en Audio ... Op een formaatje dat kleiner is dan de huidige Mac Mini. Dus het kan wel ...

Daarmee is de PC zelf verworden tot het formaat van een hub. Waarom dan iets maken waar er weer een hub aan vast moet?

Nee, voor mij een achterhaalde, bijna achterlijke gedachtengang die enkel ofwel een economische drijfveer kent, en mogelijk (al twijfel ik ditmaal) tegen een doorgeslagen prevalente estethiek.
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
10 augustus 2024 - 09:49    reactie #18
geplaatst door: GeorgeM
voor mij een achterhaalde, bijna achterlijke gedachtengang die enkel ofwel een economische drijfveer kent, en mogelijk (al twijfel ik ditmaal) tegen een doorgeslagen prevalente estethiek.
Ik mis nog een floppy-drive op die mini-PC, want als Apple niet het lef had gehad om die te laten vallen dan zouden we er waarschijnlijk nog steeds mee opgescheept zitten!  :happy:
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
10 augustus 2024 - 10:03    reactie #19
geplaatst door: puk1980
@GeorgeM: +1  :happy:

Die plaatjes doen mij denken aan de achterkant van mijn receiver; honderd-en-een connectoren waar je er maar een enkele van gebruikt.

De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
10 augustus 2024 - 10:20    reactie #20
geplaatst door: boiing
Ik heb uit betrouwbare bron vernomen dat Apple na het lezen van dit draadje het design heeft aangepast.

e307d54e-b4b6-400f-883e-faeeb7efbb33.png De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
10 augustus 2024 - 10:23    reactie #21
geplaatst door: Ome Kor
 :biggrin: Oei, ze zijn een VGA connector vergeten.
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
10 augustus 2024 - 10:29    reactie #22
geplaatst door: puk1980
Ik heb uit betrouwbare bron vernomen dat Apple na het lezen van dit draadje het design heeft aangepast.
Kunnen we al ergens pre-orderen vooruitbestellen?  :smile:
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
10 augustus 2024 - 10:43    reactie #23
geplaatst door: boiing
store-down-sept-2022.jpg De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
De nieuwe Mac mini zal waarschijnlijk een stuk kleiner worden
10 augustus 2024 - 11:05    reactie #24
geplaatst door: ICT Consultant
Ik mis, naast de floppy van George, nog de parallelle printerpoort, de seriële poorten, zowel 9- als 25 polig, de FW-400, de FW-800, de DisplayPort en de PS/2 muis en toetsenbord poorten in jouw overzicht, doctor Apple! En dan ben ik er vast een paar vergeten. De midi poorten bijvoorbeeld...

Daarbij zijn jouw foto's natuurlijk een persiflage, grappig maar niet realistisch. En als dat wel zo is, dan doe jij iets fout.

Laten we vooral praktisch blijven.

Ik heb een laptop voor mijn werk, een HP, en daar gebruik ik meestal alleen de USB-C poort, voor een kabel naar de monitor. Die zorgt voor beeld, stroom, toetsenbord en muis. Soms gebruik ik ook de HDMI poort.

Een Apple MacBook Pro heeft alle aansluitingen die je mag verwachten. USB-C, HDMI, koptelefoon, SD card slot. Van een Mac Mini verwacht ik hetzelfde, alleen meer van alles.

Laten we draadloze communicatie ook niet vergeten. Vroeger zat je bedraad met 10 Mbps op internet. Nu zit je draadloos met gigabit snelheden op internet. 25 jaar geleden had niemand draadloze oortjes, nu heeft vrijwel niemand nog bedrade oortjes.

Het is heel mooi voor jou, Doctor Apple, dat jouw thuisnetwerk op 10 Gbps werkt, maar daar heb je vrij weinig aan. Er is natuurlijk altijd een situatie te bedenken waar het even leuk is, maar voor 99,99% is het zinloos.

De meeste NASsen hebben HDD'S, en die kunnen geen 10 Gbps aan. Een 4K Dolby Vision Dolby Atmos stream van Netflix is 25 Mbps, daarvan passen er 400 in 10 Gbps. Da's iets meer dan wat het gemiddelde huishouden kijkt.

De USB-A stekker heeft alles behalve de betrouwbare snelle data en video stekkers vervangen. USB-C kan alles vervangen. Laten we dat aub zo snel mogelijk doen! We hebben al 10 jaar verloren door die USB-A aansluitingen nog steeds op nieuwe computers te zetten.

Maar gelukkig ben je visionair, Doctor Apple, je zag het succes en de noodzaak van USB-C al jaren aankomen, dus jij hebt alleen nog maar apparaten en usb sticks met de juiste toekomstvaste aansluiting, toch?