
ChatGPT laat zien waar Apple achterloopt
Apple heeft de afgelopen jaren keer op keer laten zien waar het heel erg goed in is: het toevoegen van functies die het altijd Machine Learning noemde. Denk aan het herkennen van
Livetekst in een afbeelding, een functie die jammer genoeg nog steeds niet in het Nederlands bestaat.
Onde de noemer Apple Intelligence komen ook steeds meer nuttige nieuwe dingen uit, maar dat zijn vooral de dingen die onder Machine Learning vielen.
Het is in Image Playground en Siri dat Apple op dit moment duidelijk achterloopt, in de demo van onder andere Sam Altman hierboven kan je zien hoe groot het verschil is.
Als illustratie hieronder link wat ChatGPT4o produceerde op het commando “The main characters from ‘Severance’ as Lego figures”, rechts waar Apple’s Image Playground mee kwam. Het resultaat links kent duidelijk heel erg veel details van de serie Severance (een serie van Apple TV+), terwijl het resultaat rechts daar niets mee te maken heeft.

ChatGPT laat zien waar Apple achterloopt
klik of tap voor een grotere versie
Als je meer wilt lezen over waar ChatGPT4o inmiddels staat op dit gebied, dan is
dit artikel de moeite van het lezen waard.
Ter verdediging van AppleHet is indrukwekkend om te zien wat ChatGPT4o inmiddels kan. Maar aan de traagheid waarmee de beelden opbouwen in de video in dit nieuwsbericht kan je al zien hoe hard er gerekend moet worden om dit voor elkaar te krijgen. En al die rekenkracht kost enorm veel energie, een zoekopdracht via ChatGPT3 kost
ongeveer 10 keer zoveel energie als wanneer dat zonder AI was gedaan. Net zoals crypto is dit dus ook een erg ongewenste ontwikkeling, zeker op een moment dat ons energieverbruik juist naar beneden zou moeten gaan.
Apple wikkelt bijna alle AI-opdrachten op het apparaat zelf afhandelen, zonder een merkbare verhoging van het energieverbruik. En mocht de opdracht meer rekenkracht nodig hebben dan wordt Apple’s
Private Cloud Compute ingezet, en dat draait niet alleen op de eigen zuinige chips, maar ook helemaal op schone energie.
Appel loopt dus op twee gebieden achter, de vraag lijkt of dat een groot probleem is, of dat het voorlopen van de rest zonder rekening te houden met het milieu eigenlijk een veel groter probleem zou moeten zijn.