
Een nieuwe iPhone 16 Pro of Pro Max komt mogelijk uit India
Sinds de coronacrisis, en misschien ook door de tarieven van Trump, is Apple bezig met zich langzaam maar zeker steeds minder afhankelijk te maken van China. Dit betekent dat steeds meer assemblage in andere landen gebeurt, waarbij vooral India een steeds grotere rol speelt.
Mocht je in de markt zijn voor een iPhone 16 Pro of Pro Max, dan is het goed mogelijk dat je op de achterkant “Assembled in India” gaat vinden.

Een nieuwe iPhone 16 Pro of Pro Max komt mogelijk uit India
klik of tap voor een grotere versie
Er waren al eerder berichten dat bij Apple gekeken werd of ook de high-end iPhones in India geassembleerd konden worden, inmiddels
lijkt het dus zover.
In eerste instantie zijn alle in India geassembleerde modellen bestemd voor de lokale markt daar, maar het volume zou voldoende moeten zijn om ook een aanzienlijk aantal te exporteren.
Er zouden nu al duizenden werknemers in de Foxconn-fabriek in het zuiden van de staat Tamil Nadu hiervoor getraind worden, omdat het bedrijf probeert om de iPhone 16 Pro-modellen zo kort mogelijk voor de wereldwijde lancering te assembleren.
Wanneer de lancering van de nieuwe iPhones gaat plaatsvinden is nog niet bekend, maar ergens niet al te ver voor half september ligt in de lijn van wat er in de afgelopen jaren gebeurde. Vorig jaar was toen de iPhone 15 meteen klaar voor de verkoop, de Pro modellen volgden toen wat later.