
Nieuwe iPhone-app: Apple Uitnodigingen
Als je het nieuws op MacFreak een beetje volgt dan zag je deze natuurlijk
al aankomen: Apple heeft een compleet nieuwe iPhone-app uitgebracht waarmee je dingen kunt plannen en er natuurlijk ook meteen mensen voor uit kan nodigen. Deze heet heel toepasselijk
Apple Uitnodigingen.
En deze app ziet er niet alleen prima uit, er blijken ook lekker veel opties in te zitten, waarbij Apple Intelligence ook een rol speelt.

Nieuwe iPhone-app: Apple Uitnodigingen
klik of tap voor een grotere versie
De app ondersteunt natuurlijk het maken van uitnodigingen die naar mensen kunnen worden verstuurd. Maar let op, om uitnodigingen met deze app aan te maken is een abonnement op
iCloud+ een vereiste.
Voor het aanmaken van die uitnodigingen zijn er onder andere opties om een achtergrondafbeelding uit de Foto’s-app te kiezen, een van de ingebouwde afbeeldingen van Apple te kiezen of een emoji-achtergrond te selecteren, waarbij het lettertype kan worden aangepast.
Informatie uit de Kaarten- en Weer-apps wordt automatisch toegevoegd, zodat zowel de organisator als de genodigden alle gegevens hebben die ze nodig hebben voor een evenement, zoals de weersomstandigheden en een routebeschrijving.
Apple Intelligence zien we bijvoorbeeld bij de optie om gebruik te maken van Image Playground om originele afbeeldingen te maken met op tekst gebaseerde beschrijvingen. Schrijfgereedschappen kunnen ook worden gebruikt om de ideale formulering voor een uitnodiging te vinden. Op dit moment zijn dit soort dingen bij ons nog niet beschikbaar, maar dat gaat in de komende tijd wel gebeuren.
Iedereen die een uitnodiging ontvangt kan laten weten of ze komen en de verzender kan binnen de app bijhouden wie er gereageerd heeft. Wanneer het evenement plaatsvindt, is er een optie om een gezamenlijke soundtrack voor het evenement te maken zodat iedereen muziek kan bijdragen en in een speciaal gedeeld album kunnen bezoekers van het evenement foto's en video's bekijken en hun eigen foto's en video's bijdragen.
En omdat de app met iCloud werkt kunnen ook gebruikers zonder Apple-apparaat reageren op uitnodigingen. Want naast de iPhone-app is Invites ook te bereiken op andere apparaten via de webversie van iCloud.
met dank aan forumlid ‘puk1980’, die dit als eerste meldde op ons forum