
Verrassend: Apple lijft het complete team van Pixelmator in
De eerste versie van Pixelmator kwam in september 2007 op de markt, in de jaren daarna gevolgd door Pixelmator Pro (2017) en Photomator (2021). De laatste is opgebouwd rond de iCloud photo library, en is niet alleen bedoeld om foto’s aan te passen maar ook om ze tegelijkertijd te beheren.
Achter deze apps zit een relatief klein team in Vilnius (Litouwen) wat dankbaar gebruik maakte van de frameworks die Apple op dit gebied bleef uitbrengen.

Verrassend: Apple lijft het complete team van Pixelmator in
Dat het hier ging om uitstekende apps hadden ze in Cupertino ook door, Pixelmator won in 2011 een Apple Design Award en Photomator (dat toen nog Pixelmator Photo heette) won in 2019 diezelfde onderscheiding. En een jaar geleden riep Apple Photomator uit tot Mac-app van het jaar in de App Store. Verder hebben we Pixelmator meerdere keren voorbij zien komen in presentaties en keynotes van Apple, als schoolvoorbeeld van de functionele en prestatievoordelen van het bouwen bovenop native frameworks van Apple zelf.
VerrassingToch komt de aankondiging dat het complete Pixelmator Team door Apple is ingelijfd als een verrassing, hieronder de vertaling van
hun eigen aankondiging hiervan:
Een nieuw thuis voor Pixelmator
Vandaag hebben we belangrijk nieuws te melden: het Pixelmator-team gaat bij Apple werken.
Sinds dag één zijn we geïnspireerd door Apple en hebben we onze producten gemaakt met dezelfde vlijmscherpe focus op design, gebruiksgemak en prestaties. Terugkijkend is het waanzinnig wat een kleine groep toegewijde mensen in de loop der jaren heeft bereikt vanuit Vilnius, Litouwen. Nu kunnen we een nog groter publiek bereiken en een nog grotere impact hebben op het leven van creatieve mensen over de hele wereld.
Wat we kunnen verwachten
Pixelmator heeft een overeenkomst getekend om overgenomen te worden door Apple, onder voorbehoud van goedkeuring door de regelgevende instanties. De apps Pixelmator Pro, Pixelmator voor iOS en Photomator zullen niet wezenlijk veranderen. Blijf kijken voor spannende updates.
Bedankt
We willen onze geweldige gebruikers bedanken voor hun steun in de afgelopen 17 jaar. Jullie feedback heeft een grote rol gespeeld bij het vormen van onze apps tot wat ze nu zijn. Nu we aan dit spannende nieuwe hoofdstuk beginnen, kunnen we niet wachten om met jullie te delen wat de volgende stap is.
- Pixelmator Team
Grote vragenBij deze feliciteren we het Pixelmator Team, maar we blijven vooral met veel vragen zitten. De zinnen “De apps Pixelmator Pro, Pixelmator voor iOS en Photomator zullen niet wezenlijk veranderen. Blijf kijken voor spannende updates.” Het is niet echt duidelijk wat iedereen die deze apps in gebruik heeft de komende tijd kan verwachten. Worden ze doorontwikkeld en krijgen ze dus ook nog steeds updates, en blijven ze apart bestaan?
En wat is Apple van plan met deze overname? Wil Apple deze geavanceerde functies van deze apps onderbrengen in Foto's? Of zien ze opnieuw de noodzaak in van aparte apps voor consumenten en professionals?
Logic was bijvoorbeeld een overname, maar dat was in 2002. Als Apple Photomator als een actief ontwikkeld product behoudt, zou dat een terugkeer zijn naar hetzelfde genre waar ze van wegliepen toen ze Aperture in 2014 stopzetten. En ook niet onbelangrijk: als Apple Pixelmator in stand houdt, dan is het voor het eerst sinds 2014 dat Apple het weer zou opnemen tegen Photoshop zelf.
met dank aan forumlid ‘Ome Kor’, die dit als eerste meldde op ons forum