Ik ben het niet me je eens.
Jonthan Ive is zonder meer een geniaal designer. Waarschijnlijk top 5 op de hele wereld (als je zoiets überhaupt al kunt vaststellen).
De reden echter dat Apple zich altijd heeft kunnen onderscheiden op de markt, blijft het feit dat Jobs een feilloos gevoel heeft voor user experience en dat aspect centraal heeft gesteld onder zijn beleid. Dat maakt Apple uniek in zijn ector(en)
Je ziet dan ook dat het gemiddelde niveau van de ontwerpen in de Steveless years afnamen en dat de user experience ook een stuk minder was. Apple werd toen langzaamaan gemarginaliseerd. Door enerzijds Windows en anderzijds andere computerfabrikanten die inmiddels goedkoper bijna hetzelfde deden als wat Apple deed.
Pas toen Jobs terugkwam werden alle ontwerpen categorisch op orde gebracht - uniek en aansprekend gemaakt; kwam er een overzichtelijke "gebruiksvriendelijke" productmatrix; kwam er een nieuw gebruiksvriendelijker en beter vormgegeven OS en konden daarmee de ontwerpen van Ive pas tot volle wasdom komen.
Niet alleen mocht hij leidinggeven en verantwoordelijk zijn voor zo'n beetje alle Hardware die Apple uitpoept, nee, hij werd daarin ook nog eens gestuurd door een superkritische Jobs die feilloos aanvoelt wat wel en niet werkt.