Een steekje laten vallen?
Geen 1080p uit de Lightning-naar-digitale-AV-adapter van Apple (via Tweakers)
Apples Lightning-adapter, waarmee video op een iOS-apparaat naar bijvoorbeeld een tv kan worden verstuurd, kan niet zonder upscaling 1080p-video uitsturen. Apple geeft de indruk dat dit wel zou moeten werken. De adapter lijkt eigenlijk met Airplay-streaming en -compressie te werken.Er wordt al enige tijd geklaagd over de kwaliteit van de video-output die de Lightning-adapter levert. De accessoire voor iOS-apparaten die op de Lightning-connector kan worden aangesloten zou 'maximaal 1080p HD'-content moeten kunnen doorsturen volgens Apple, maar uit tests van Panic Software blijkt dat de werkelijke maximale resolutie op 1600x900 pixels ligt. Ook geeft de adapter opvallend veel video-artefacten, aldus Panic.
Van de Apple website:De Lightning-naar-digitale-AV-adapter is geschikt voor je iPad met Retina-display, iPad mini, iPhone 5 en iPod touch (vijfde generatie) met een Lightning-connector. Met de Lightning-naar-digitale-AV-adapter kun je bijvoorbeeld apps, presentaties, websites of diavoorstellingen op het scherm van je apparaat synchroon op je HDMI-televisie, -beeldscherm, -projector of een ander geschikt scherm weergeven in maximaal 1080p HD.
Daarnaast is deze adapter ook geschikt voor video-uitvoer, zodat je films, tv-programma's of bijvoorbeeld zelf opgenomen videomateriaal in maximaal 1080p HD op een groot scherm kunt bekijken. Daarvoor hoef je alleen de Lightning-naar-digitale-AV-adapter aan te sluiten op de Lightning-ingang van je apparaat en via een afzonderlijk verkrijgbare HDMI-kabel op de HDMI-ingang van je tv of projector.
(Bewerkt door Pieterr om 14:20, 2-03-2013)