@Robert: hoezo, ik doe hetzelfde als de rest door tabs te willen?

Ik wil niet zozeer tabs, ik wil vooral standaard een 'dual-screen' knopje in de Finder om vooral op mijn 15 en 11 inch MacBooks makkelijk aan bestandsbeheer te doen!
Ik gaf het Coverflow knopje in de Finder als voorbeeld van iets wat er wel staat als een basisweergave (want onlosmakelijk gekoppeld symbool en lijst weergave) maar voor de meesten helemaal niet handig is en dus beter als optie onder 'pas knoppenbalk' kan staan en de in standaard plaats daarvan een 'split-screen' knopje.
Dus ik laat de mensen met Coverflow in hun waarde, zeker als het iTunes betreft. Zelf gebruikte ik CoverFlow zelden in iTunes én in de Finder nog minder.
Ik vind zelfs dat Apple die optie terug moet invoeren in iTunes 11 want er zijn duizenden mensen die om die reden bij versie 10 blijven.
Er er zijn nog meer duizenden mensen die op zoek gaan naar een alternatief voor de Finder om de tegenovergestelde redenen.
Aan dit laatste gaat Apple volgens dit gerucht nu blijkbaar iets doen.
Dat er Maccers zijn die niet meer nodig hebben dan cmd-n als men zelden via de Finder aan bestandsbeheer doet begrijp ik wel.
Wat ik maar niet snap is dat sommige Macfreakers hier Command-N en telkens met twee Finder vensters gaan schuiven en slepen op een klein scherm om ze naast elkaar te krijgen handig vinden!!!
Dat kan men alleen maar handig, dwz voldoende, vinden als men zelden aan bestandsbeheer doet via de Finder.
Onderkoffer om 9:35, 1-05-2013
Ik werk privé met Finder en op mijn werk met de Windows Verkenner. Windows Verkenner heeft altijd mijn voorkeur gehad, omdat deze veel sneller en praktischer werkt. Met Finder heb ik altijd het idee dat het een beetje behelpen is. Alsof Apple helemaal niet wil dat je aan bestandsbeheer doet
Voilà, nagel op de kop!
Dat zeg ik al jaren.
Er zijn maar twee dingen bij Apple dat ik steeds ondermaats heb gevonden.
1) de mighty rot muis met dat tepeltje
2) de Finder.
Aan het eerste hebben ze na jaren vasthouden aan die achterlijke rotmuis, waar één op twee Maccers niet tevreden van was, eindelijk iets gedaan. Een deftige zalige Magic mouse uitgebracht.
En aan het tweede gaat iemand bij Apple nu blijkbaar iets aan doen als we dit gerucht over 10.9 mogen geloven.
In het idee dat alle afbeeldingen sowieso in iPhoto en alle muziek in iTunes thuishoren en men dus zo weinig mogelijk aan manueel bestandsbeheer moet doen wordt misschien terug ruimte voor inbreng gegeven aan de gewone gebruiker én power-user.
Op zijn minst mogen ze het hem van huis uit wat gemakkelijker maken daarvoor.
Split-screen optie en tabs optie voor in de de Finder knoppenbak en het is opgelost.
Meer is het niet.
Halleluja, met 10.9 is er eindelijk hoop.
We gaan nog een 'verlichte' Finder krijgen.