delen met Mediakiezer
22 november 2009 - 20:59   
geplaatst door: Rob Stolk
Ik heb een film van ongeveer 3 kwartier gemaakt in iMovie 09,  waarbij ik videobeelden heb gecombineerd met stilstaande beelden (foto's). Om daar een dvd van te maken, moet ik het project eerst delen met Mediakiezer. Dat gaat allemaal wel, maar de Mac is daarmee maar liefst 7 uur bezig! Is dat een normale bewerkingstijd of zou er iets mis gaan??
delen met Mediakiezer
23 november 2009 - 01:28    reactie #1
geplaatst door: Heiman Alberda
Welkom op dit prachtige forum Rob!
7 uur lijkt mij aan de lange kant, maar
graag even wat meer info over de bestanden
en je Mac. Dat wil allicht helpen.
iMac M4
iPad 6
delen met Mediakiezer
23 november 2009 - 22:38    reactie #2
geplaatst door: Rob Stolk
Geweldig Heiman, zo'n snelle reactie!
Ik heb een Mac Power PC G5, OS X, versie 10.5.8, met een Dual processor 1.8 GHz en 3,5 BG DDR SDRAM geheugen. De Bussnelheid is 900 MHz.
Ik heb de Mac speciaal voor videobewerking gekocht (2e hands), omdat de Windows omgeving me te vaak in de steek liet. Bevalt me op zich prima!
Het filmpje bestaat uit ongeveer 20 min. videobeelden, geïmporteerd van tape (Sony) en van SD kaart (Canon), gevolgd door ongeveer 25 minuten stilstaande beelden; geïmporteerde foto's.
Het monteren, toevoegen van overgangen en muziek verloopt fluitend, maar dan... Om de boel op dvd te zetten selecteer ik "Delen" - "Mediakiezer". Dat proces duurt ongeveer 6 uur.
Daarna gebruik is iDVD voor het branden op dvd.
Vorige week was ik een hoofdstukaanduiding in de film vergeten. Alsnog in iMovie toegevoegd, waarna ik opnieuw 6 uur op de verwerking moest wachten!
Enig idee of dat een normale tijd is??
Groeten,
Rob
delen met Mediakiezer
24 november 2009 - 01:34    reactie #3
geplaatst door: Heiman Alberda
Videofreaks, wees zo vriendelijk om Rob te helpen.
Ik kan dit niet vandaar dit schopje. :thumbs-up:
iMac M4
iPad 6
delen met Mediakiezer
24 november 2009 - 11:01    reactie #4
geplaatst door: Digitallife
ik vrees van wel! Waaom gebruik je geen final cut express ? Programma is niet duur, en gaat een pak sneller.
Je hebt de kosten van je programma rap terug van je electriciteitsnet. Een G5 was een perfecte computer, en moet zeker voor video nog wat meekunnen draaien. Ook voor sneller een dvd te maken, raad ik u toast aan! Iets minder thema's, minder franje's maar wel sneller. Tevens kan je blue-ray schrijven op gewone DVD dual layer! Echt te gek.

Groeten

(Bewerkt door Digitallife om 11:02, 24-11-2009)

MacPro 8-Core • 8 GB RAM • 2,8 TB Hard Disk ruimte • PowerBook 12 inch 640 MB RAM • MacBook PRO 15,4 inch 2GB RAM • Mac Mini 2.0 (MediaCenter) • IPOD TOUCH 16GB • iPad 32GB • iPhone 4S • APERTURE USER • Canon "L" Lenzen • http://www.macobsession.be
delen met Mediakiezer
24 november 2009 - 18:17    reactie #5
geplaatst door: MacGB

Citaat
Rob Stolk om 22:38, 23-11-2009
Geweldig Heiman, zo'n snelle reactie!
Ik heb een Mac Power PC G5, OS X, versie 10.5.8, met een Dual processor 1.8 GHz en 3,5 BG DDR SDRAM geheugen. De Bussnelheid is 900 MHz.
Rob

Uit de systeem vereisten van Apple:
"Voor iMovie is een Mac met een Intel-processor, een Power Mac G5 (minimaal dual 2,0 GHz) of een iMac G5 (minimaal 1,9 GHz) vereist".

Jouw systeem is dus aan de krappe kant.

Vervolgens mix je DV (neem ik aan van de tape) en van de SD-kaart een ander formaat (AVCHD, mp4, mp2 ?). Waarbij voor AVCHD de minimum vereiste; "Voor AVCHD-video is een Mac met minimaal een Intel Core Duo-processor vereist. " is,  en ook nog foto's (welk formaat ? jpeg, RAW, Tiff ....)

Kortom een hele klus met een krap bemeten machine.

Veel vrij schijfruimte is tevens wenselijk (en gunstig voor de snelheid) ivm swappen van files.

Voorts kun je vanuit iMovie delen rechtstreeks naar iDvD (hoeft dus niet per se via de mediakiezer)
iDvD wordt dan opgestart.

Gelet op je configuratie is iMovie 06 een betere optie (t/m iMovie 08 als gratis download beschikbaar). iMovie 08 stelt dezelfde syteem eisen als iMovie 09


Voor FCE (zie post van Digitallife) zijn de systeemeisen:
"Macintosh computer met een PowerPC G4-, PowerPC G5-, Intel Core Duo-, Intel Core Duo 2- of Intel Xeon-processor van minimaal 1,25 GHz
Voor AVCHD: Mac met een Intel-processor
Ten minste 1GB RAM
AGP- of PCI Express-videokaart die compatibel is met Quartz Extreme"

FCE is dus minder veeleisen dan iMovie09. Let wel FCE4 (of 3.5, nog beter voor je machine maar kan geen avchd aan, hetgeen eigenlijk sowieso niet kan op jouw machine) heeft een behoorlijke leercurve. Is overigens wel een fantastisch programma.

HtH
MacGB


delen met Mediakiezer
24 november 2009 - 19:08    reactie #6
geplaatst door: PSYCHOMAC
Ik meen me te herinneren dat je dat in iDVD ook had kunnen doen...
Had je niet veel tijd e.d. kunnen besparen door in iDVD een hoofdstukmarkering
toe te voegen? In geavanceerd>maak hoofdstukmarkering aan... ? In iDVD  7.05
Kijk maar eens in de iDVDHelp en zoek naar 'hoofdtuk'.

Ik heb hier dezelfde PM staan, wel met iets meer geheugen maar op iMovie06
met allerlei toeters en bellen aan overgangen (van Slick o.a.) etc. draait die als een tierelier...
. Wel de iMovie 06 HD  versie. ...Hij pakt niet alle formaten , zoals de nieuwere
versies maar .Die combinatie was toen en is nog best wel beresterk...

iMac 2007 20", iMac 27", iMac 21", 10x iMac G3 , 2x iMac G4, 1x iMac G5 ,2xPM dual 1.8 en dual 2.0 G5; 2x MacPro ;15/17/23inch Display(alu en model ervoor), powerbook 12/15/27inch,  Apple TV, 2xApple Cube/17 "ADC Scherm, PM G4 QuickSilver, en verder nog veel te veel om op te noemen. Een verzamelaar dus!
delen met Mediakiezer
24 november 2009 - 20:58    reactie #7
geplaatst door: Rob Stolk
Ik heb behalve iMovie ook FCE 4.0 op de Mac staan. Maar daarmee kan ik de Mod bestanden van mijn Canon camera niet inlezen. Daarom gebruik ik noodgedwongen iMovie, waarmee dat zonder problemen gaat. Bovendien is FCE best ingewikkeld en heb ik nog steeds geen goede (nederlandstalige) handleiding kunnen vinden.
Wellicht moet ik met iMovie de bestanden importeren en dan "delen voor FCE" kiezen. Zal ik wel een spoedcursus FCE moeten gaan volgen!
Hoofdstukken toevoegen in iDVD was mij niet bekend, ga ik zeker proberen, want de hoofdstukken die ik met iMovie in het hier besproken filmpje heb ingevoegd worden door iDVD niet herkend.
Weet wellicht iemand of een nieuwere (of oudere??) versie van imovie wel met MOD bestanden uit de voeten kan?
Overigens wil ik jullie allemaal bedanken voor het meedenken. MacFreak is een top-forum!! :thumbs-up:
delen met Mediakiezer
24 november 2009 - 21:32    reactie #8
geplaatst door: PSYCHOMAC
Voor de MOD bestanden, kijk eens hier in ons forum. Quicktime MPEG2 component geïnstalleerd?
iMac 2007 20", iMac 27", iMac 21", 10x iMac G3 , 2x iMac G4, 1x iMac G5 ,2xPM dual 1.8 en dual 2.0 G5; 2x MacPro ;15/17/23inch Display(alu en model ervoor), powerbook 12/15/27inch,  Apple TV, 2xApple Cube/17 "ADC Scherm, PM G4 QuickSilver, en verder nog veel te veel om op te noemen. Een verzamelaar dus!
delen met Mediakiezer
24 november 2009 - 22:38    reactie #9
geplaatst door: Rob Stolk
Het wordt onderhand vervelend; Ik heb de film opnieuw gedeeld, nu naar iDVD . Dan start iDVD automatisch op en verschijnen de hoofdstukken wel in beeld, maar..... er staat geen geluid meer op de film!!!
Ik weet hetonderhand echt niet meer. Heb ik iets over het hoofd gezien soms? :mad: