Aanpassingen EyeTV Program Guide
15 april 2009 - 16:14   
geplaatst door: bertvanderveen
De gebruikers zullen al wel gemerkt hebben dat de Program Guide al een tijdje met haperingen en omissies draait.
Ik heb contact opgenomen met Elgato en in het vreemde engels dat hen eigen is, werd mij te kennen gegegevn dat tvtv, de verstrekker van de gegevens, achterop geraakt is met het bijwerken van de database. Dat probleem zou binnenkort opgelost moeten zijn.

Interessant is het volgende (informatie van tvtv richting Elgato):

I would like to inform you in advance that tvtv will restrict the forecast
and quality of EPG data for the following 10 main channels in NL from now
on. This is on demand by these channels and not related to any restrictions
that tvtv wants to introduce.

Our own Web Site in NL (http://www.tvtv.nl) was already affected by this and can
only 24 hours of data for all these channels. In the EPG Download
restrictions are now applied as well, but to different extend:

NPO
- Nederland 1: limit to 72 hours
- Nederland 2: limit to 72 hours
- Nederland 3: limit to 72 hours

SBS
- SBS 6 : limit to 24 hours
- Net 5 : limit to 24 hours
- Veronica: limit to 24 hours

RTL
- RTL 4: limit to 7 days
- RTL 5: limit to 7 days
- RTL 6: limit to 7 days
- RTL 7: limit to 7 days

In addition further data restrictions come along with this as well:

- no pictures
- no episode parameter
- no subtitle information
- no audio/ video parameter

Het komt er dus op neer dat de EPG een stuk minder bruikbaar wordt, wat betreft de nederlandse zenders. De achterliggende gedachte van de dames en heren tv-makers? Misschien het voor zichzelf houden van informatie om derden te beletten magazines etc. uit geven die concurreren met de eigen uitgaven… Erg knullig allemaal.

Bert Vanderveen [...]
+++ Applegebruiker sinds 1989 (van System 6 via OSX naar macOS 15)
Aanpassingen EyeTV Program Guide
15 april 2009 - 22:51    reactie #1
geplaatst door: janjaap
Zijn wij als tvtv-gebruikers eigenlijk alleen de dupe of hebben mensen met een 'gewone' DVD-recorder
en EPG via de kabel er ook last van. Het kan natuurlijk ook dat tvtv niet of niet genoeg wil betalen…

Nu de zoveelste make-over van mijn papieren programmagids in mijn ogen geen verbetering is,
mis ik Nederland 1,2 en 3 bijzonder in de EPG in EyeTV.

JJ

(Bewerkt door janjaap om 22:56, 15-04-2009)

"All empty souls tend toward extreme opinions."
27" iMac | EyeTV200 | 4 of 5 TB aan externe opslag: 1 backup is geen backup
iPhone 3G 16 GB Black | 80 GB iPod Black
Aanpassingen EyeTV Program Guide
16 april 2009 - 00:05    reactie #2
geplaatst door: MacDokter
Interessant topic, Bert. Ook ik verbaas mij al enkele weken over de tvtv-guide met mijn twee EyeTV DVB-T ontvangers. Vaak kun je alleen nog maar de online televisiegids raadplegen als je bij de zenders aangeeft dat je de (meegestuurde) DVB-T guide wil gebruiken en verdwijnen je stations als sneeuw voor de zon bij raadplegen van de tvtv-guide.... :sad:

Ik vind het wel erg zonde, want soms mis je gewoon hele leuke programma's en moet je minstens 1x per dag de 'Guide' instellingen voor de 'Channels' opnieuw instellen om überhaupt nog te zien waar je naar kunt kijken. :confused:

Het leven wordt vooruit geleefd, maar achterwaarts begrepen
Aanpassingen EyeTV Program Guide
16 april 2009 - 10:35    reactie #3
geplaatst door: bertvanderveen
Ik heb gisteren hierover een mail gestuurd naar het Commissariaat van de Media en mijn vertegenwoordiger in de Tweede Kamer. Misschien dat daar nog wat uitkomt…
Bert Vanderveen [...]
+++ Applegebruiker sinds 1989 (van System 6 via OSX naar macOS 15)
Aanpassingen EyeTV Program Guide
13 mei 2009 - 15:19    reactie #4
geplaatst door: iKev
Het valt me op dat deze week weer de gegevens voor Ned 1,2,3 en SBS6 ontbreken in de gids.

Is er nog een verklaring voor? Vorige week was de gids wel netjes aangevuld en op tvtv.nl staan ook alle gegevens :(

(Bewerkt door iKev om 15:21, 13-05-2009)

Aanpassingen EyeTV Program Guide
17 augustus 2009 - 19:16    reactie #5
geplaatst door: osxman
nu sinds 16 augustus weer eens geen tvtv.nl data voor nederlandstalige zenders in de 'program guide'... weet iemand al de reden hiervoor of nog beter een oplossing?
Style is important. Many people scream the truth but without style it is helpless.
Charles Bukowski
Aanpassingen EyeTV Program Guide
17 augustus 2009 - 19:42    reactie #6
geplaatst door: bertvanderveen
Zie allereerst mijn eerdere quote met bericht vantvtv. Zoals gemeld heb ik een mailtje richting CvdM en GroenLinks gestuurd.

In antwoord op mijn vragen het volgende van het Commissariaat voor de Media:

Geachte heer Vanderveen,

In antwoord op uw e-mail - waarvan wij de oorspronkelijke, door u op 15 april jl. aan ons toegezonden, versie overigens niet hebben kunnen traceren - delen wij u het volgende mee.

Op dit moment is het zo dat de programmagegevens nog niet (volledig) worden vrijgegeven. Wel heeft de Commissie Brinkman recentelijk voorgesteld om de programmagegevens, met name van de publieke omroepen, vrij te geven. Dit mede met het oog om de positie van de dagbladen te versterken. Echter is de discussie in het parlement hierover nog niet afgerond.

Nu de beslissing of de programmagegevens al dan niet worden vrijgegeven in handen van de politiek ligt, geven wij u in overweging om zich met vragen op dit punt te richten tot het parlement, meer concreet tot het voor het mediabeleid verantwoordelijke ministerie van OCW.

Met vriendelijke groeten,

Fred van der Gon Netscher
Bureau Communicatie

Eerder in antwoord op dezelfde vragen — dit van de Tweede Kamerfractie van Groen Links:

U vindt dat Nederlandse zenders al hun programmagegevens vrij moeten
geven. Wij zijn het met u eens. Niet alleen omdat u daar baat bij hebt,
maar bijvoorbeeld ook kranten en weekbladen en die programma's willen
volgen of opnemen. VVD en D66 bereiden op dit moment een initiatiefwet
voor die dit moet gaan regelen.

Ik hoop u voldoende te hebben geïnformeerd.

met vriendelijke groet,

Niek Kraan
Publieksdienst
Tweede Kamerfractie GroenLinks

Met andere woorden: het is allemaal in handen van de politiek, dus op korte termijn is er geen goede oplossing.
Ik heb mijn abo op tvtv inmiddels laten verlopen.

Bert Vanderveen [...]
+++ Applegebruiker sinds 1989 (van System 6 via OSX naar macOS 15)
Aanpassingen EyeTV Program Guide
17 augustus 2009 - 21:50    reactie #7
geplaatst door: osxman
Bert,

denk voor je antwoord en al je initiatieven! Ik wind me teveel op, het 'lijkt' of we in een oostblokdictatuur wonen, en de vooruitgang wordt tegengehouden. Niet alleen door het 'wettelijk' blokkeren van deze gids. Maar ook bijvoorbeeld in het niet toelaten van films in de iTunes store, en dan wel over downloaden zeuren. Waar moet dit heen... Misschien ga ik alleen buitenlandse zenders (in gids) bekijken, kan mij het schelen. Waarom mag ik wel een  ontzuilde gids lezen, maar niet online/via media-opnameprogramma -Terwijl ik er zelfs voor wil betalen.

Nou ik denk dat dit nog wel enkele jaren gaat duren...

Style is important. Many people scream the truth but without style it is helpless.
Charles Bukowski
Aanpassingen EyeTV Program Guide
17 augustus 2009 - 22:03    reactie #8
geplaatst door: janjaap

Citaat
osxman om 21:50, 17-08-2009
…het niet toelaten van films in de iTunes store…

Dat van die films in de iTunes Store ligt aan de maatschappijen.

Maar ik heb mijn tvtv maar weer voor een jaar verlengd. De BBC-informatie blijft gelukkig wel keurig up-to-date.

Alleen NL1, 2 en 3 mis ik af en toe. Dan maar teletekst, krant of de vara gids...

Ik vrees dat de politiek dit niet echt hoog op de prioriteitenlijst heeft staan :sleepy:

JJ

"All empty souls tend toward extreme opinions."
27" iMac | EyeTV200 | 4 of 5 TB aan externe opslag: 1 backup is geen backup
iPhone 3G 16 GB Black | 80 GB iPod Black
Aanpassingen EyeTV Program Guide
18 augustus 2009 - 12:11    reactie #9
geplaatst door: bertvanderveen
Tja, het aardige van de koppeling met tvtv was nou net dat je (ook op afstand) je computer dingen kon laten opnemen om later op je gemak te bekijken. Ik vind dat hele model van "kijken wanneer wij dat willen en vooral met veel reclameboodschappen erdoorheen" zo ontzettend achterhaald. Laat die commercie-NL-zenders daar vooral mee doorgaan — hun zakenmodel raakt in hoog tempo outdated. En de publieke zenders zouden een voorbeeld moeten nemen aan de BBC: een bestel dat wel met de tijd meegaat en je vrij laat te kijken wanneer je wilt (iPlayer!).

Maar ja, inmiddels kijk ik enkel nog voor wat actualiteiten naar de NL-zenders. Dat is dus afhaken…

Bert Vanderveen [...]
+++ Applegebruiker sinds 1989 (van System 6 via OSX naar macOS 15)