Volkskrant niet enthousiast over Apple TV
21 april 2007 - 02:27    reactie #25
geplaatst door: Dorkiban
Dit is een reactie die nogal weinig toevoegd. Een Apple TV biedt momenteel geen HD kwaliteit , granted... Maar het maakt het publiek wel rijp voor on demand TV op grote schaal, net zoals de iPod dit deed voor hifi.. Er zijn inderdaad betere alternatieven, maar deze zijn feitelijk niet toegankelihjk voor de gemiddelde consument.
Volkskrant niet enthousiast over Apple TV
21 april 2007 - 07:45    reactie #26
geplaatst door: neoman
Kleine correctie, Apple TV biedt wel ondersteuning voor HD. Zowel 720p als 1080i worden ondersteund. Alleen 1080p niet.
Volkskrant niet enthousiast over Apple TV
21 april 2007 - 08:06    reactie #27
geplaatst door: BuzzE
En op de iTunes Store zijn de eerste gratis video podcasts in 720p HD al te krijgen, bijvoorbeeld van de Washington Post.
Volkskrant niet enthousiast over Apple TV
22 april 2007 - 10:55    reactie #28
geplaatst door: Appleidee
Ik kan me inleven in het verhaal dat de video content uit de iTMS
te wensen overlaat. Dat is gewoon bagger op een groot scherm.
Ik hoop dat Apple zo spoedig mogelijk 720p of indien niet mogelijk
SD films toevoegt aan de Store. Voor dezelfde prijs natuurlijk, want
anders kun je beter een DVD kopen en deze met HandBrake rippen.

De iTunes Store is in Europa ook al niet zo goedkoop. Losse tracks
kosten omgerekend nu $ 1,35 en muziek video's (via de Franse
store) zijn omgerekend $ 3,39 ($ 2,49 US). Leuk en aardig, maar
we betalen hier in Europa 35% meer momenteel. Waar dat vandaan
komt? Geen idee. De btw is slechts 3% (alle content komt uit
Luxemburg). Apple laat hier dus een steekje vallen. Als de prijzen
niet gaan veranderen, dan toch maar weer terug naar het CD'tje uit
de winkel. Het lijkt erop dat Apple een beetje slachtoffer is van zijn
eigen succes en niet alles meer op een rijtje heeft, wat betreft de
digitale media-strategie.

Er zullen zeer zeken mensen binnen Apple zijn die ook weten dat de
verkoop van video's een enorme vlucht neemt als ze niet alleen op
iPod formaat worden geleverd. Sommige video's zien er nog goed
uit, maar een video met veel licht en/of veel rood en blauw kan er
vreselijk uit zien.

Volkskrant niet enthousiast over Apple TV
22 april 2007 - 15:35    reactie #29
geplaatst door: Doctor Apple
Volledig rationeel verklaarbaar.

Gekochte filmpjes in de iTunes Store zijn 640x480 op 1,5Mbit met 128Kbit AAC geluid. Europese DVD's en digitale video uitzendingen (DVB-C/T/S) worden veelal op 720x576 resolutie uitgezonden met minstens 2Mbit maar vaker nog op 3 of 4Mbit. Het geluid is bij DVB vaak 192 of 256kbit MPEG 2 Layer 2.

In Amerika geldt NTSC als analoge standaard. NTSC-DVD's zijn vaak opgenomen op ... 640 x 480-formaat. DVD-quality kan Apple dus alleen doen gelden voor Amerikaanse content. Niet op Europese content.

High Definition gaat niet over compressie, High Definition gaat over beeld- en geluidskwaliteit. HD-uitzendingen kunnen in Windows Media, MPEG2, MPEG4 (H264), REAL, Matroshka, DIVX of wat-dan-ook voor formaat gemaakt worden. Een H264 bestandje met slechts een resolutie van 640x480, 29.97 Frames per seconde en een bandbreedte van enkel 1,5mbit is niet bepaald HD te noemen.

Als de Apple-TV dergelijke content voor zijn kiezen krijgt dan stuurt hij dat naar de TV/Monitor. Afhankelijk van de resolutie van het scherm wordt het beeld (schermvullend) opgeblazen. Vaak wordt dit gedaan door interpolatie. Afhankelijk van het algoritme wordt dit of een heel blokkerig beeld of wat "wazig".

Feit is dat AppleTV een grote knipoog is naar iTunes en belangrijker nog: de iTunes Store. Zonder iTunes en iTunes store is het een sobere mediaspeler. Niets bijzonders dus.

iTunes Media Store biedt naar mijn weten nog geen content voor Europa (Video) en de bestaande Video-kwaliteit is inderdaad sobertjes.

Apple zou eigenlijk op 1280x720 of 1920x1080 moeten uitzenden. En daarbij het geluid niet vergeten. Surround Sound is onmogelijk met 128Kbit AAC. Het geluidsspoort zou eerder richting 448Kbit moeten gaan. Probleem voor Apple? Opslag, Netwerktransport en daarbij de kosten.

Een HD-filmpje komt dan eerder richting tussen de 3 en de 7 Gigabyte in plaats van de huidige paar honderd megabyte.

Dan heb je nog de hobby-bob die het leuk vind zijn of haar DVD's te rippen. Ongetwjifeld erg geinig om je video net als je muziek centraal opgeslagen te hebben, maar 720x576 kan niet tippen aan 1280x720 of 1920x1080...

AppleTV? Leuke gadget, prachtig potentieel maar nog een lange weg te gaan.

Naar mijn idee snijd daarom het artikel van de Volkskrant wel degelijk hout: de kwaliteit van de iTunes Content is niet wat het moet zijn. En Trailers? Leuk en aardig, maar ik wil films kijken geen HD-trailers van 'wat ik mogelijk ooit met m'n AppleTV zou kunnen'.

Als ik een AppleTV koop, dan wil ik er nu van genieten. Ik moet nog zien dat ik over een paar jaar alle HD-content met AppleTV kan bekijken.

Vergeet niet dat er slechts een 1GHZ Pentium-M in het apparaatje zit met een middelmatige grafische processor. Op dit moment ruim voldoende voor generatie 1 van HD-content. Maar hoe zit het met de volgende generatie?

Durf te denken!
Volkskrant niet enthousiast over Apple TV
22 april 2007 - 16:24    reactie #30
geplaatst door: neoman
@Doctor Apple
- Het is natuurlijk niet geheel ondenkbaar dat Apple in de (nabije?) toekomst HD content gaat aanbieden in de iTMS.
- De ATV ondersteund 720p en 1080i. De download van HD content is noch voor Apple noch voor de gebruiker een probleem. Enig idee hoeveel (illegale) films van meerdere GB's er gedownload worden?
- Het zou ook zomaar eens kunnen dat zaken als 5.1 AAC , DTS en de opvolgers daarvan in een volgende versie van QuickTime ondersteund worden. Nu is dat idd nog niet echt goed geregeld.
- Vergeet je niet dat ATV heel eenvoudig IPTV zou kunnen ondersteunen? Denk aan JOOST o.i.d.
- Misschien dat de 'hobby-bob' waar je naar verwijst, beseft dat het ouderwets is om in 'losse' mediadragers te denken. Misschien is de toekomst wel voor streamen weggelegd. :cool:
- Op het web vind je na wat zoeken ook HD content.
- Hoelang denk je dat het duurt voordat HD DVD en Blu-ray DVD geript worden? De versleuteling is al gekraakt viel op het internet te lezen.
- heb je er ook aan gedacht dat 1080p pas zinvol is bij schermen van 50 inch of meer als je de normale kijkafstand van drie- à viermaal de beelddiagonaal hanteert? 720p is zo slecht nog niet hoor! Bedenk ook hoe klein het percentage full hd tv's is dat op dit moment in de huiskamer staat.
- ATV heeft nog een lange weg te gaan zeg je, ken je ook iets in de high tech wereld waar dat niet voor geldt?
- Heel goed mogelijk dat er over een paar jaar een betere ATV bestaat (ligt voor de hand zelfs) en dan kun je er nog altijd een kopen. Sommige mensen lopen voorop, anderen volgen.
- Wat mij betreft was de 'visie' van de Volkskrant dus op zijn zachtst gezegd beperkt.

(Bewerkt door neoman om 16:25, 22-04-2007)

Volkskrant niet enthousiast over Apple TV
22 april 2007 - 19:13    reactie #31
geplaatst door: Robert
[news]
Citaat
neoman om 16:24, 22-04-2007
- Wat mij betreft was de 'visie' van de Volkskrant dus op zijn zachtst gezegd beperkt.

Daar hebben ze bij veel kranten jammer genoeg last van, de NRC wil er ook nog wel eens goed naast zitten is mijn ervaring, hoewel wel minder vaak dan de Volkskrant.[/news]

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.