hij staat klaar 4,77 Gb. groot, ben jij er al klaar voor??
toch wel bij system preferences > security > allow apps downloaded from is de optie anywhere verdwenen...
betekent dat dat je alleen gesigneerde apps kan gebruiken???
(Bewerkt door Spooter om 21:21, 20-09-2016)
(Bewerkt door bacon om 21:33, 20-09-2016)
sudo spctl --master-disable
sudo spctl --master-enable
bacon om 21:29, 20-09-2016Sinds een paar uren bestaat de mogelijkheid om eerst El Capitan te installeren niet meer. Ik zit nog (zeer tevreden!) op Mountain Lion, en was tot die paar uren geleden, min of meer, zonder OSX tussenstappen, gedwongen (ik weigerde tot nu toe) meteen naar El Capitan te gaan (dat kon altijd nog). Die mogelijkheid is mij dus nu ontnomen....
Roko om 22:14, 20-09-2016Citaatbacon om 21:29, 20-09-2016Sinds een paar uren bestaat de mogelijkheid om eerst El Capitan te installeren niet meer. Ik zit nog (zeer tevreden!) op Mountain Lion, en was tot die paar uren geleden, min of meer, zonder OSX tussenstappen, gedwongen (ik weigerde tot nu toe) meteen naar El Capitan te gaan (dat kon altijd nog). Die mogelijkheid is mij dus nu ontnomen....Waarom had je de installs dan niet gewoon gedownload toen ze er nog wel stonden? Ik heb alle versies op mijn NAS, altijd handig.
@Roko, je hebt gelijk, dat had ik inderdaad moeten doen. Maar wie houd er nou rekening met deze upgrade-snelheid?!Mountain Lion 2012Mavericks 2013Yosemite 2014El Capitan 2015Sierra september 2016
Het kan zijn dat ik iets gemist heb, maar zou het niet klantvriendelijker zijn geweest om de Apple-gebruiker vooraf te waarschuwen?
Tijd voor een nieuwe bril, ben ik bang.
Wel heel gaaf dat Siri er nu is! En een leuke aanvulling op het installeren vanuit downloads je krijgt dan de optie om de installer te verwijderen. Scheelt weer een handeling of twee.
Gebruikers van Adobe CS oudere versies moeten Java ophalen en installeren, maar dat was bij vorige OS X versies ook al zo.
bacon om 21:29, 20-09-2016Sinds een paar uren bestaat de mogelijkheid om eerst El Capitan te installeren niet meer. Ik zit nog (zeer tevreden!) op Mountain Lion, en was tot die paar uren geleden, min of meer, zonder OSX tussenstappen, gedwongen (ik weigerde tot nu toe) meteen naar El Capitan te gaan (dat kon altijd nog). Die mogelijkheid is mij dus nu ontnomen. Ik vind dit wel héél erg merkwaardig (ik houd me in). Ik heb tot nu noodgedwongen geheel bewust ILLEGAAL (ja!!)Mavericks en Yosemite gedownload, en ga dat dus nu ook ILLEGAAL doen met El Capitan, om met de door mijzelf gekozen tussenstappen eventueel eerst bij El Capitan uit te komen. Ik verdom het om wéér nieuwe scanners, printers en applicaties aan te schaffen. Mag dat?
Je zag het natuurlijk ook helemaal niet aankomen. Het was nog genoemd, in de keynote. En je hebt de trend van de afgelopen jaren kunnen extrapoleren.
bacon om 22:28, 20-09-2016@Roko, je hebt gelijk, dat had ik inderdaad moeten doen. Maar wie houd er nou rekening met deze upgrade-snelheid?!Mountain Lion 2012Mavericks 2013Yosemite 2014El Capitan 2015Sierra september 2016Het kan zijn dat ik iets gemist heb, maar zou het niet klantvriendelijker zijn geweest om de Apple-gebruiker vooraf te waarschuwen?
Word je zomaar geconfronteerd met een upgrade, je schrikt je rot, je krabbelt op, neemt een jaar de tijd om weer bij te komen, en, totaal onverwacht, BAM!!!, weer een upgrade! En dat niet één keer, nen, het gaat al 5 jaar op rij zo! Wie verwacht zoiets nou?!?!
Ja, dat Apple dit 4 keer achter elkaar doet, ja, dat kun je verwachten. Maar wie o wie had die 5e keer aan zien komen?!?!
Inmiddels draai ik al een tijdje Sierra. En daar zit een lelijke bug in, die nog niet getackeld is. Als ik in Mail naar "Verstuurd", "Concepten" of "Gemarkeerd" ga, stopt Mail spontaan. En als ik de zoekfunctie gebruik binnen Mail, stopt Mail zodra de zoekresultaten verschijnen. De bug is gerapporteerd aan Apple. Iemand anders schijnt 'm eerder gemeld te hebben. En die melding staat nog open. De bug is nog niet gekilled dus.
groetjes
Mathy
Niet alle bugs treden bij iedereen op, da's al lang bekend. Maar wie wil updaten naar Sierra wil misschien weten, dat ie een kans maakt om deze bug tegen te komen. Je weet wel: "Een gewaarschuwd mens...".
Spooter om 21:18, 20-09-2016Tot nu toe geen bijzonderheden, werkt soepel zo lijkt het...toch wel bij system preferences > security > allow apps downloaded from is de optie anywhere verdwenen...betekent dat dat je alleen gesigneerde apps kan gebruiken???(Bewerkt door Spooter om 21:21, 20-09-2016)
Allez, ik zal zelfs meer zeggen: zet die verdraaide SIP af!https://www.appletipuitschakelen/https://www.appletips.nl/el-capitan-system-integrity-protection-rootless-uitschakelen/Root 4all! En geen kindjes in de zandbak.
(Bewerkt door HEXDIY om 4:09, 21-09-2016)
Spooter om 21:18, 20-09-2016bij system preferences > security > allow apps downloaded from is de optie anywhere verdwenen...betekent dat dat je alleen gesigneerde apps kan gebruiken???
Volgens mij kun je nog steeds programma's die niet gesigneerd zijn openen.De eerste keer het programma openen via rechter muisklik --> 'Open'.Er verschijnt dan een apart dialoogvenster.Daarna werkt het programma weer normaal.
bacon om 22:28, 20-09-2016CitaatRoko om 22:14, 20-09-2016Citaatbacon om 21:29, 20-09-2016Sinds een paar uren bestaat de mogelijkheid om eerst El Capitan te installeren niet meer. knipWaarom had je de installs dan niet gewoon gedownload toen ze er nog wel stonden? Ik heb alle versies op mijn NAS, altijd handig. @Roko, je hebt gelijk, dat had ik inderdaad moeten doen. Maar wie houd er nou rekening met deze upgrade-snelheid?!Mountain Lion 2012Mavericks 2013Yosemite 2014El Capitan 2015Sierra september 2016Het kan zijn dat ik iets gemist heb, maar zou het niet klantvriendelijker zijn geweest om de Apple-gebruiker vooraf te waarschuwen?
Roko om 22:14, 20-09-2016Citaatbacon om 21:29, 20-09-2016Sinds een paar uren bestaat de mogelijkheid om eerst El Capitan te installeren niet meer. knipWaarom had je de installs dan niet gewoon gedownload toen ze er nog wel stonden? Ik heb alle versies op mijn NAS, altijd handig.
bacon om 21:29, 20-09-2016Sinds een paar uren bestaat de mogelijkheid om eerst El Capitan te installeren niet meer. knip
(Bewerkt door bacon om 9:49, 21-09-2016)
Waarom had je de installs dan niet gewoon gedownload toen ze er nog wel stonden? Ik heb alle versies op mijn NAS, altijd handig.
Dat werkt ook alleen maar tot de sleutel vervalt...
http://www.macrumors.com/2015/09/28/apple-pulls-older-purchased-mac-software/