WAARSCHUWING: Time Machine op (W)LAN disks
18 december 2007 - 11:27   
geplaatst door: Phil Schiller
Iedereen die met een (al dan niet betaalde) hack backups maakt op (draadloze) netwerkschijven, kan dat maar beter niet meer doen.
Ik heb hier al herhaaldelijk gewaarschuwd voor de onbetrouwbaarheid van deze backups, maar nu blijkt er een nog veel groter probleem te zijn: als de schijf vol is verwijdert Time Machine ALLE backups en zit je dus helemaal zonder.

Lees ook dit artikel op macOSXhints.com.

Als ik voor deze hack betaald betaald zou hebben zou ik m'n geld maar terugvragen.

[news]Opmerking van de moderators:
Het bovenstaande bericht is de mening van de schrijver en dat is zijn goed recht. Op verzoek van Martijn Snels wijzen we er wel even op dat het probleem zich niet lijkt voor te doen bij AFP shares maar wel bij Samba shares. Voor verdere informatie, klachten e.d. vragen we iedereen die zaken doet met Martijn Snels om persoonlijk contact op te nemen en hiervoor niet het forum te gebruiken.[/news]

Hi Guys
WAARSCHUWING: Time Machine op (W)LAN disks
18 december 2007 - 15:00    reactie #1
geplaatst door: ard
Gewoon nog even wachten op een patch in 10.5.2 (of .3) en een update van de AE firmware. Heb uit betrouwbare bron (een developer) begrepen dat dat er allemaal aan zit te komen. even geduld dus.
"PC's voor het volk, Apples voor de goden" - intermediar 27.09.2002
WAARSCHUWING: Time Machine op (W)LAN disks
18 december 2007 - 15:34    reactie #2
geplaatst door: Martijn Snels
Het is handig om erbij te vermelden dat het enkel gaat om Samba schijven (vaak Windows of Linux servers) en andere die gebruik maken van het AppleShare protocol géén gevaar lopen zoals nu bekend. Er zijn verschillende mogelijkheden om het AppleShare protocol draaiende te krijgen op je server. Daarbij ondersteunen de meeste netwerk schijven gewoon AFP en is dit simpel over te zetten door simpelweg de schijf te mounten onder AFP (afp://naamserver_of_ip) en vervolgens deze in TimeMachine weer te kiezen.

Ik vind het een beetje vreemd dat je mensen zo bang maakt terwijl er nog niks aan de hand is. AFP schijven zijn tot des ver gewoon veilig en hier is géén reden voor paniek.

Om onze klanten wat tegemoet te komen hebben we dan ook een compensatie regeling ondanks onze policy. Gebruikers die geen gebruik meer willen maken van onze oplossing gezien het gevaar op SMB schijven kunnen gratis een licentie ontvangen van onze Recent Objects Stack activator of onze Apple Mail Stationary ID Helper. Door simpelweg de belcode of het rekeningnummer van iDeal door te geven op info@appletje.nl inclusief je keuze krijg je deze gratis per E-Mail toegezonden.

(Bewerkt door Martijn Snels om 15:37, 18-12-2007)

Apple Mac OSX 10.5 Leopard Time Machine Helper helpt u met het activeren van de Time Machine op netwerkschijven. Kijk op www.appletje.nl voor meer informatie en binnenkort meer handigheden!
WAARSCHUWING: Time Machine op (W)LAN disks
18 december 2007 - 15:41    reactie #3
geplaatst door: Ziegler
ik was al bang dat Martijn hier als de kippen bij zou zijn en ongevraagd het beleid van zijn 'bedrijf' hier komt uitleggen.

(Bewerkt door Ziegler om 15:50, 18-12-2007)

WAARSCHUWING: Time Machine op (W)LAN disks
18 december 2007 - 19:59    reactie #4
geplaatst door: Phil Schiller
Hier zakt mijn broek toch wel van af hoor. Iedere nitwit kan hier ongestraft met een valse voorstelling van zaken zijn 'product' promoten, maar een waarschuwing tegen de gevaren wordt gemodereerd? Tjongejonge, betaalt Snels jullie soms voor zijn 'advertentieruimte'?? Dan is het wel zo netjes om ieder post die hij hier zet te modereren als 'advertentie'. Ik had macfreak toch hoger ingeschat.

:thumbs-down:

Hi Guys
WAARSCHUWING: Time Machine op (W)LAN disks
18 december 2007 - 21:08    reactie #5
geplaatst door: Ziegler
het viel mij ook al op. het ene artikel is een mening en Snel spreekt de waarheid. of is dat toch ook een mening? het lijkt me dat hier in ieder geval een aantal zaken een beetje vreemd door elkaar lopen.
overigens is dat niet de eerste keer.