Boffende brugklassers
17 augustus 2012 - 11:28   
geplaatst door: Mekfriek
Je zult maar brugpieper op het Dominicus in Nijmegen worden.....en tot die groep van 50 gaan behoren:
http://www.gelderlander.nl/voorpagina/nijmegen/11541337/iPad-voor-brugklassers-Dominicus-Nijmegen.ece
Boffende brugklassers
17 augustus 2012 - 11:47    reactie #1
geplaatst door: Nielzzz
haha  :biggrin:

Citaat
De verwachting is dat het gebruik ervan een belangrijke stimulans is om in het onderwijs leerlingen meer op maat te bedienen.

Mijn verwachting is dat de brugklassers al snel meer van de iPad weten de ICT afdeling lief is. En er naast natuurlijk hele nuttige dingen ook heel veel andere dingen mee worden gedaan.

Of kun je heel gemakkelijk in een netwerk als dat de iPads restricties opleggen? Zodat de beheerder elke app slechts eenmaal hoeft te installeren bijvoorbeeld en de leerlingen geen rechten hebben?

Apple, what else...
Boffende brugklassers
17 augustus 2012 - 11:53    reactie #2
geplaatst door: Sypie
iPads kun je corporate beheren. Althans, je kunt een corporate store opzetten en de leerlingen daar toegang toe geven.

Waar heel veel scholen aan voorbijgaan in deze tijd en met deze apparatuur is dat het onderwijs er niet beter op wordt, wel anders. Daarnaast is niet gebleken dat leerlingen met een laptop of tablet het beter doen dan leerlingen met een papieren boek. Er is dus geen (groot) verschil in resultaten bij leerlingen, het staat alleen wel interessant dat leerlingen iets hebben om mee te patsen.

Wanneer men een groep van 50 leerlingen uit verschillende klassen hiermee aan het werk zet krijg je ook nog eens grotere verschillen tussen leerlingen wat enkel het pestgedrag aanwakkert (ik ben voorstander van uniformen in het voortgezet onderwijs).

Dus tablets of laptops in de klas klinkt heel leuk maar de uitwerking is vaak anders...(ik ben ook op zoek naar oplossingen in deze vorm, maar niks is geschikter dan ouderwets papier)

Boffende brugklassers
17 augustus 2012 - 12:05    reactie #3
geplaatst door: Nielzzz
Je hebt helemaal gelijk Sypie. Toch kan het meerwaarde hebben. Een tijdje terug heb ik voor mijn opleiding een klein onderzoek gedaan naar het gebruik van digitale schoolborden (op basisscholen). Prachtige schermen die veel potentie hebben. Er zijn nadelen: Gordijnen dicht, docenten zijn niet technisch genoeg. Er zijn ook voordelen: interactief onderwijs, hulp van programma's ('apps').

Helaas zagen we maar te vaak dat een docent het digibord maar gewoon gebruik als beamer en er niets interactiefs mee doet. Dan is er geen enkele meerwaarde te bedenken inderdaad. Er zijn echter ook docenten (early adopters) die zelf programmaatjes zijn gaan schrijven om het digibord te betrekken in interactief onderwijs. Er onstaan dan hele mooie dingen.

Het zou mooi zijn als de iPads kunnen helpen met een dergelijke interactieve les, maar ik ben ook een beetje bang voor de praktijk. Een praktijk waarin een school veel te veel geld uitgeeft voor een trend. Het is een makkelijk maar dure manier om te laten zien aan de buitenwereld dat je een moderne school bent, terwijl er behalve mooie iPad en een brochure voor de ouders niets anders is dan een gemiddelde andere school.

Apple, what else...
Boffende brugklassers
17 augustus 2012 - 13:26    reactie #4
geplaatst door: MacWim
Het DaVinci College in Leiden begint het nieuwe jaar ook met een iPad-klas.
Eén van de brugklassen wordt in z'n geheel uitgerust met zo'n digitale boekentas.

Overigens hebben de docenten tot op heden geen minuut scholing gehad in iPad-gebruik. Volgens mij is dat vragen om een fiasco.

Mac mini M1, 16 GB 1TB | MBA 6.2 | iPhone 13 mini | iPad 2025 | iPod touch 2009 | Apple TV 3
Bouw websites; webteksten; beeldbewerking met Pixelmator Pro. interlijn.nl
Boffende brugklassers
17 augustus 2012 - 14:03    reactie #5
geplaatst door: Sypie
Alle docenten van die iPadklas moeten minimaal zelf ook een iPad tot hun beschikking hebben, anders heeft het geen zin.

Ik heb niets tegen deze trend, want groter zie ik het niet, en het hebben van interactieve lessen is alleen maar leuker. Maar leert de leerling er nou werkelijk meer door dan door middel van een boek? Kan de basisschool straks bestaan uit 7 groepen in plaats van 8 groepen? Kan het voortgezet onderwijs straks een jaar korter duren omdat we digitaal onderwijs gaan geven/volgen? Gaan leerlingen nu ineens allemaal een 7 halen in een zesjescultuur? Kortom gaan we er echt op vooruit of houden we ons zelf voor de gek?

Ik denk het laatste, aangezien ik nog geen enkel onderzoeksresultaat heb gezien en gelezen waaruit blijkt dat leerlingen (BO&VO) structureel hoger, sneller en beter scoren dan wanneer men boeken gebruikt.

Boffende brugklassers
17 augustus 2012 - 14:11    reactie #6
geplaatst door: Nielzzz
Het ook niet zoveer om resultaat te maximaliseren, of om basisscholen te herstructureren. Het gaat om het inspelen op een trend inderdaad. Maar je moet niet het doel van onderwijs vergeten, namelij kaan he teinde van de rit die kinderen klaarstomen voor de volgende stap.*

Het is natuurlijk logisch om ook tijdens je lessen aan te sluiten bij de belecing van het kind. Dus als je biologie les geeft, en de kinderen iets over erfelijkheid leert (bah!), kun je niet meer aankomen met een saai plaatje in een stoffig boek. Ook geen mooi plaatje in een nieuw boek. Kinderen springen meteen naar Google en vinden de meest fantastische Youtube filmpjes over erfelijkheid.* Docenten 'moeten' dat ook doen. Leerlingen halen geen hoger cijfer, maar blijven wel geboeid.


* beide sterretjes zijn natuurlijk een discussie op zich. Over hoe je leertrajecten invult etc. Hier gaat het nu niet om. Net als kinderen die in dit digitale tijdperk zich niet meer kunnen vermaken met een puzzel of tekenpapier, maar een Nintendo nodig hebben...

Apple, what else...
Boffende brugklassers
17 augustus 2012 - 15:15    reactie #7
geplaatst door: Goodheart
Boffende brugklassers
17 augustus 2012 - 15:24    reactie #8
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd


Citaat
Sypie om 14:03, 17-08-2012
Alle docenten van die iPadklas moeten minimaal zelf ook een iPad tot hun beschikking hebben, anders heeft het geen zin.

Dat hadden ze ook op de website van die school is een iPad-klas pagina aangemaakt met meer informatie.
Heb even het linkje niet bij de hand omdat ik deze op een andere computer heb gezocht.

Maar waar het volgens mij op neer kwam is het volgende. De kinderen krijgen een iPad in bruikleen (bepaalde voorwaarde.pdf) ze kunnen hem leasen (andere voorwaarden.pdf) of via de school kopen (weer een andere voorwaarde.pdf)

Ook kregen de docenten vóór de vakantie al een iPad mee naar huis om het product te testen en er mee te leren werken.
Al zal dat laatste denk ik niet het grootste probleem zijn..



Citaat
Sypie om 14:03, 17-08-2012

Ik heb niets tegen deze trend, want groter zie ik het niet, en het hebben van interactieve lessen is alleen maar leuker. Maar leert de leerling er nou werkelijk meer door dan door middel van een boek?

Op dit moment is er nog niet veel soeps te krijgen voor opleidingen maar daar komt wel verandering in. Nee je gaat er niet sneller of beter door leren maar miss. kan het wel je studie makkelijker maken.

Kijk in de Mac App Store.
http://itunes.apple.com/nl/app/mental-case-the-study-app/id402688205?mt=12

Stel je bent aan het luisteren naar een leerkracht en je hebt zo'n app openstaan dan kun je wel heel snel notitie toevoegen aan de hand van plaatjes, stel je hebt dan ook nog eens je boek digitaal dan kun je heel eenvoudig copy-/paste wat tekst erbij plaatsen en daarna een soort memory spelen aan de hand van toekomstige vragen die je gaat krijgen in je proefwerk.

Slimmer zal het je niet maken maar miss. is het wel een betere manier om bepaalde informatie te onthouden.

(Bewerkt door Shmoo om 15:31, 17-08-2012)

Boffende brugklassers
17 augustus 2012 - 23:40    reactie #9
geplaatst door: Flix
Sypie, de wereld draait door (letterlijk, en niet DWDD), en zo ook de ontwikkelingen op velerlei gebied, zonder dat het perse een relevante vraag is of we er beter van worden. Dan hadden we ook rond 1810 of zo kunnen stoppen met onze (technische) ontwikkelingen.
Dat iPad's e.d. een waanzinnige toekomst hebben in deze (en vele andere gedaanten), is evident. Over 30 jaar vraag je je af hoe we het ooit zonder hebben gedaan. Net als je je nu afvraag hoe men het ooit zonder stroom heeft gedaan, een eeuw of wat geleden.
Maar ja, als jij als kind van de jaren 80 al pleit voor schooluniformen op het VO, dan zul je me vast te 'nieuwerwets' vinden...
Boffende brugklassers
18 augustus 2012 - 00:05    reactie #10
geplaatst door: Sypie
Over die uniformen moet je even twee minuten langer nadenken en pestgedrag analyseren. Hierna moet je eens kijken naar landen waar men ontwikkeld is en ook uniformen draagt op school.

En ik zeg helemaal niet dat iPads en computers in het onderwijs niet goed zijn. Ik ben alleen kritisch door naar de resultaten te kijken. Daar waar schoolleidingen nogal eens aan voorbij gaan omdat ze naar overvolle boekentassen kijken en naar wat de jeugd graag wil...

Op school heeft de jeugd eigenlijk niks te willen, ze moeten omdat de overheid doelen bepaalt. Voor deze doelen moeten middelen ingezet worden. Tablets en laptops lijken niet eens middelen maar zijn vaak het doel... En daar gaat men de mist mee in.

Boffende brugklassers
18 augustus 2012 - 10:13    reactie #11
geplaatst door: markof
Interessante discussie dit.

Kijk alles valt of staat met de effectiviteit van iets. Zeker
op scholen waar de laatste jaren de budgetten onder druk
staan daar de overheid ook strenger wordt t.a.v het
wederom geld geven aan allerlei onderwijsinstellingen
die elk jaar los van het geen zij al krijgen, (onderwijs potje)
nog extra komen vragen voor allerlei onvoorziene
omstandigheden.

Als iPads een meerwaarde hebben tov het geen men al
momenteel op school gebruikt ( vaak desktops van Dell)
m.a.w.in onderhoud en gebruik een wezenlijk verschil
maken dan heeft het zeker nut. Het maar aanschaffen
omdat het moderner en ruimte besparend is,is mi zonde
van het geld te meer ik uit eerste hand weet dat men op
scholen op directie niveau ook heel vaak de redenering
toepast: "  ik moet mijn potje van dit jaar opmaken " wil
ik volgend jaar weer mijn deel krijgen. Klinkt raar maar
is echt zo.  En anders nemen de brugklassers toch hun
eigen iPad mee van huis? Tegenwoordig zie ik al 10 of
11 jarigen met een iPhone rondlopen...

Boffende brugklassers
18 augustus 2012 - 10:42    reactie #12
geplaatst door: Robert
Ik snap de reserves, maar als de iPad goed wordt ingezet dan leidt dat wel degelijk tot betere resultaten, zoals bijvoorbeeld hier te lezen is.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Boffende brugklassers
18 augustus 2012 - 19:02    reactie #13
geplaatst door: Flix
@Sypie: Heb jij dan een goede analyse daarvan?
Ik vermoed dat in de landen waar een schooluniform verplicht is, bv Engeland en Japan, het pestgedrag misschien iets anders is, maar het pesten an sich even wijdverbreid is . Jij doet voorkomen alsof het verschil in kleren een groter katalysator van pesten is, maar ik denk dat het één van de vele uitingen van pestgedrag is.

Van mijn twee VO kinderen in A'dam krijg ik ook soortgelijk signalen. Bovendien is het gedoe om (merk) kleding zo jaren tachtig. Het leeft niet meer, is mijn inschatting.

Geen uniform (ik moet er niet aan dénken), wel een iPad! :music:

Boffende brugklassers
18 augustus 2012 - 21:31    reactie #14
geplaatst door: Nielzzz

Citaat
markof on 10:13, 18-Aug-2012
En anders nemen de brugklassers toch hun
eigen iPad mee van huis? Tegenwoordig zie ik al 10 of
11 jarigen met een iPhone rondlopen...

Je hebt een aantal goede punten, maar die laatste slaat mijns inziens nergens op. Ik durf te wedden dat bij lange na niet ieder gezin met bijvoorbeeld twee schoolgaande kinderen zomaar ff iPads kan aanschaffen. Er zullen beslist rijke ouders zijn, maar een groot deel niet.

En als je ouders ervan gaat overtuigen dat ze een iPad moeten aanschaffen als deel van het 'boekenpakket' moet het ook waarde hebben. Dus dat een deel van de boeken als iBook beschikbaar zijn, of dat de grafische rekenmachine als App beschikbaar is. Of dat er tentamens op de iPad worden afgenomen.

Zoals Robert al liet weten kan een iPad of andere gadget in het onderwijs beslitst meerwaarde hebben. Meerwaarde als in 'geen-hebbeding-maar-we-doen-er-iets-mee'. Míts goed aangepakt, en daar schort het meestal. Zoals Markof zei schaft directie dit soort zaken aan om de verkeerde redenen. Persoonlijk denk ik dat die redenen zijn om trendy en hip te zijn, en de uitstraling te hebben van 'die school met de iPads'.

Apple, what else...
Boffende brugklassers
18 augustus 2012 - 22:21    reactie #15
geplaatst door: Robert

Citaat
Nielzzz om 21:31, 18-08-2012
Míts goed aangepakt, en daar schort het meestal. Zoals Markof zei schaft directie dit soort zaken aan om de verkeerde redenen. Persoonlijk denk ik dat die redenen zijn om trendy en hip te zijn, en de uitstraling te hebben van 'die school met de iPads'.

En waarop baseer je dat?

Ik lees in het artikeltje: "Een aantal vakdocenten heeft al vakinhoud voor de iPad ontwikkeld en het is de bedoeling dat dit in de toekomst toeneemt." Klinkt mij in de oren alsof het wel iets meer is dan om alleen maar trendy en hip te zijn.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Boffende brugklassers
18 augustus 2012 - 22:31    reactie #16
geplaatst door: Nielzzz
Ik baseer dat op mijn eigen bevindingen in mijn onderzoek bij digitale schoolborden. Die dingen werden/worden alleen aangeschaft om trandy en hip te zijn. Docenten doen er alleen dingen mee wat je ook met een gewone beamer + computer kan.
Verder zijn er wilde plannen (misschien zelfs al in uitvoer) in Heerlen, waar de directie van het Arcus college projectontwikkelaar speelt door allerlei fancy nieuwbouw neer te zetten. Zogenaamd nodig voor het nieuwe competentie gerichte onderwijs. Deskundigen zeggen dat fancy nieuwbouw niet nodig is en dat de vele leegstand in Heerlen voldoet.

Dus wellicht ietwat kort door de bocht zeg ik dat directies in hun tijd graag iets willen bereiken, dus waarom niet de school hip en trendy laten zijn met fancy iPads (of nieuwbouw of digiborden).

Ik wil ook niet iedere school en iedere directie over één kam scheren. Implementatie van nieuwe technologie kan heel goed gaan. Volgens mij is er hier op MacFreak een stukje voorbij gekomen over een stel ambtenaren die overstapte naar tablets tijdens vergaderingen. De strekking van dat verhaal was dat de ambtenaren met iPads erg tevreden en die met andere merken niet. Maar de implentatie van iPads was erg succesvol en had meerwaarde. Dat kan ook op scholen gebeuren, nogmaals, als men het goed aanpakt.

edit: de school uit het eerste bericht pakt het wellicht goed aan Robert, wat jij zei. Maar ik ging meer in op de algemene discussie. Punten voor het Dominicus College!

(Edited by Nielzzz at 22:34, 18-Aug-2012)

Apple, what else...
Boffende brugklassers
19 augustus 2012 - 09:57    reactie #17
geplaatst door: Robert
@ Nielzzz: het verbaast me nogal dat jij op basis van jouw eigen "klein onderzoek naar het gebruik van digitale schoolborden" waarbij je zelf het volgende vond "Helaas zagen we maar te vaak dat een docent het digibord maar gewoon gebruik als beamer en er niets interactiefs mee doet. Dan is er geen enkele meerwaarde te bedenken inderdaad. Er zijn echter ook docenten (early adopters) die zelf programmaatjes zijn gaan schrijven om het digibord te betrekken in interactief onderwijs. Er ontstaan dan hele mooie dingen." al heel snel allerlei negatieve conclusies trekt.

Gelukkig corrigeer je dat in de edit, maar dit is de manier dat het juist vaak op een forum uit de hand loopt (schrijf ik met ook een boel ervaring als moderator).

Dus wat mij betreft: leve de nuance..!  :thumbs-up:

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Boffende brugklassers
29 augustus 2012 - 16:26    reactie #18
geplaatst door: Luc Weide