DVD Studio Pro vraagje
11 oktober 2004 - 16:41   
geplaatst door: Aron
Ik heb een voor mij onbekend verschijnsel met DVD Studio Pro 2.0.5.

Ik wil een DVD maken voor gewoon TV Pal formaat 4x3 (dus geen breedbeeld). In mijn Menu waar ik de menu's bewerk wordt alles nog in het goede formaat weergegeven, maar als ik hem preview met de simulator en ook als ik de DVD gebrand heb wordt het beeld te breed.

Ik heb alle naar mijn weten instellingen op 4.3 gezet maar uiteindelijk zonder resultaat.

Ook als ik de settings van rectangular naar square pixels omzet word het in de menu lay-out wel smaller maar uiteindelijk weer niet als hem preview.

Geïmporteerde achtergrond plaatjes zijn : 768x576 pixels.
Geïmporteerde video (MPEG-2) : 720x576 pixels.

Ook als ik mijn achtergrond plaatjes op 720x576 pixels aanmaak blijft het beeld te breed ?

Ik gebruik DVD Studio Pro 2.0.5 en Mac OS X 10.3.5

Hopelijk heeft iemand een antwoord op mijn probleem.

Bij voorbaat dank,

Aron

DVD Studio Pro vraagje
11 oktober 2004 - 17:03    reactie #1
geplaatst door: Audion
Beste weg is om inderdaad je menubeelden in Photoshop aan te maken op 768 x 576, ze dan te scalen naar 720 x 576 of de speciale functie daarvoor gebruiken die de nieuwere Photoshop CS biedt. Waar je wel in DVD SP rekening mee dient te houden is dat een televisie een zogenaamd "Safe" gebied kent, wat ongeveer 10 to 15 procent kleiner is dan een 768 x 576 beeld, DVD SP 3 laat dat zien, weet even niet meer of 2.x dat ook al deed. Dan kun je bij benadering al zien wat er wel of niet op je televisie scherm gaat passen!

Succes!

DVD Studio Pro vraagje
11 oktober 2004 - 17:45    reactie #2
geplaatst door: Aron
Ik heb misschien niet helemaal correct mijn probleem beschreven ! Het is zo dat de DVD menu's en video als ik een DVD gebrand heb en bekijk op een 4x3 TV het allemaal wel past, dus ik mis geen beeld aan beide zeiden.

Maar het beeld word van boven naar beneden versmald (dus uiteindelijk te breed) weergegeven.

DVD Studio Pro vraagje
11 oktober 2004 - 19:59    reactie #3
geplaatst door: MacMark
Welke photoshop heb je?
CS heeft nl instellingen speciaal voor DV (zoals Audion al zegt). Als je die gebruikt moet je gewoon 720x576 hebben. Zo niet, moet je idd 768x576 hebben EN de pixel op "square" zetten. Dubbelop kan mi een vertekend beeld geven.

Als je video ook breder is, kan ik me niet voorstellen dat het daarmee te maken heeft. Wellicht heb je de PAL instelling op 4:3 Pan & Scan staan? Dit moet in ieder geval 4:3 Letterbox zijn.

Suc6

(Bewerkt door MacMark om 21:35, 11-10-2004)

An Apple a day, keeps the doctor away