Als je de nieuwste mplayer hebt, dan kun je op het info knoppie drukken, en dan zie je in het tweede tabje wat voor een type codec gebruikt is bij het coderen. Als je toast(de betaalversie, dus niet de gratis bij een brander geleverde) hebt, dan kun je bij
http://www.3ivx.com de 3ivx codec en de divx doctor downloaden.Eerst de codec installeren en dan "doctor" je de avi tot een .mov. De .mov laat je op het venster van toast vallen. In toast wel eerst kiezen voor vcd(klik op "other" en kies voor vcd).
Nu klikken op branden, héél lang wachten en je vcd is klaar.
Dit werkt onder os9 en osx. Als de gedoctorde .mov niet afspeelt in quicktime(met de codec geinstalleerd) , dan wordt het lastiger, maar het is niet onmogelijk. Laat eerst maar weten of het zo al lukt.