Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
25 februari 2004 - 03:09   
geplaatst door: videopete
Dat FCP goedkoper is weet ik, dat de meeste proffessionele video editors er graag mee werken weet ik ook maar wat ik graag wil weten zijn ervaringen in het veld. Dus niet niet mensen die home video's maken. Waar kan ik meer info vinden?
Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
25 februari 2004 - 07:17    reactie #1
geplaatst door: wickedme
Als je al op een Avid werkt, is XPress Pro makkelijker dan FCP, al kan je in FCP 4 je toetsen wel zo in stellen als op een Avid. Als je nog geen Avid ervaring hebt, zou ik zeker voor FCP gaan: Veel beter geoptimaliseerd (zo draait XPress Pro NIET op een G4 onder 10.3!!!), je files zijn gewoon QuickTime, zodat ze makkelijk zijn om te zetten naar bijvoorbeeld DVD, en je kan voor betrekkelijk weinig geld de overstap naar uncompressed maken (decklink kopen).
Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
25 februari 2004 - 08:56    reactie #2
geplaatst door: FEAR
en nog iets:
Avid is een dichte zwarte doos met specs waar je aan vast zit.
FCP is helemaal open, al wil je Imax films monteren kan dat (mits je de nodige extra cash en hardware aanschaft.
Als je alleen DV gaat doen raad ik zelfs FCE aan is nog veel goedkoper en onder DV kwaliteit bijna dezelfde features.
EDIT ze.
PS de link hieronder naar de gorehound site heeft een 35mm teaser die helemaal op FCP is gemaakt en afgewerkt. :music:
Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
25 februari 2004 - 09:30    reactie #3
geplaatst door: Franky2002
Een teaser die er retegaaf uitziet! Top :thumbs-up:
Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
25 februari 2004 - 09:57    reactie #4
geplaatst door: PaulB
Wow! Mijn complimenten, dat ziet er inderdaad retegaaf uit! :woot:
Ik ben errug benieuwd naar het resultaat....
Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
25 februari 2004 - 10:42    reactie #5
geplaatst door: Stolichnaya
E.e.a. heeft ook te maken in welke omgeving je werkt of in de toekomst wilt gaan werken. In de tv- als in de filmwereld wordt voornamelijk met avid gewerkt vanwege de uitwisselbaarheid met andere bedrijven. Als je eindresultaat uitsluitend op tape of data-dvd de deur uitgaat maakt het nix uit. FCP kan ook edl's lezen dus wat dat betreft ook geen probleem. Apple heeft zich indertijd gewoon verkeken op het potentieel dat softwarematige editing vertegenwoordigde. Bij avid hadden ze daar duidelijk een betere kijk op en dat heeft er voor gezorgd dat in dit veld avid veel groter is dan apple. Bovendien is fcp pas vanaf versie 4 echt stabiel. En dat heeft natuurlijk ook punten gekost. De EO is de enige omroep die volledig op fcp werkt.Grote voordeel van fcp is inderdaad dat het programma platform onafhankelijk is. De hardware (captureboard en deck) bepalen uiteinedlijk het platform.Praat anders eens met de mensen van FutueStore in Utrecht. Deze reseller geeft goede info.
Vlaanderen boven
Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
25 februari 2004 - 12:47    reactie #6
geplaatst door: oogappel
Ik werk met beide en heb nu een uitgesproken voorkeur ontwikkeld voor FCP. Ik word soms gewoon gek als ik iets voor elkaar wil krijgen in Avid waarvan ik weet dat je in FCP 3 keer hoeft te klikken en met een Avid allemaal tijdrovende toeren uit moet halen! :crazy:
Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
25 februari 2004 - 20:50    reactie #7
geplaatst door: Michiel
Ik sluit me daar helemaal bij aan. Ik leer bij m'n opleiding
op Avid XPress DV werken, en heb soms het idee dat sommige
handelingen veel complexer zijn dan in Final Cut Pro.

Maar ik zeg er wel bij dat het natuurlijk ook te maken heeft
met het wat je gewend bent. Wanneer je al een aantal jaren
op bijv. de Media Composer, Newscutter etc. hebt gewerkt
is FCP weer een ramp (dat is althans wat ik hoor van mijn
mede studenten)  :dozingoff:

Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
25 februari 2004 - 20:53    reactie #8
geplaatst door: oogappel
Ben ik het persoonlijk niet mee eens, monteer een aantal jaartjes met voornamelijk Media Composers maar het was echt een verademing toen de eerste FCP edit-sets kwamen.... :worship:
Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
25 februari 2004 - 21:03    reactie #9
geplaatst door: Farang
Ik werk ook op beiden maar mijn voorkeur gaat uit naar FCP. Het is veel gebruiksvriendelijker dan avid en het is ook intuîtiever. Laten we hopen dat een hoop bedrijven dit ook gaan inzien en langzaam aan overstappen. Avid is niet zo goed als dat men denkt.
Dual G5 2GHz     - 1,5 GB - ATI Radeon 9600 Pro - OS 10.3.3
Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
25 februari 2004 - 21:08    reactie #10
geplaatst door: oogappel
Wat ik wel om te kwijlen (positief dan) vind is de nieuwe Avid Adenaline Hardware:

www.avid.com/products/dna/adrenaline

Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
25 februari 2004 - 23:28    reactie #11
geplaatst door: Michiel
Om maar gelijk een voorbeeld te noemen: De trim-functie in final cut
is echt stukken beter dan in Xpress. Binnenkort komen er een aantal
G5 setjes binnen, hopelijk is er dan ook plaats voor FCP.
We worden op het moment alleen dik gesponsord door Avid, dus dat
zullen ze denk ik niet op prijs stellen! :happy:
Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
26 februari 2004 - 08:44    reactie #12
geplaatst door: wickedme

Citaat
oogappel om 21:08, 25-02-2004
Wat ik wel om te kwijlen (positief dan) vind is de nieuwe Avid Adenaline Hardware:
www.avid.com/products/dna/adrenaline

Maar die is weer bedoeld om op te on-linen en niet echt om op te monteren (al kan dat wel). En voor dat geld kan je een heel aardige renderfarm neerzetten. Nee, die Adrenaline zie ik niet echt voet aan de grond krijgen!

Avid Xpress DV Pro vs Final cut Pro
26 februari 2004 - 10:05    reactie #13
geplaatst door: oogappel

Citaat
wickedme om 8:44, 26-02-2004


Maar die is weer bedoeld om op te on-linen en niet echt om op te monteren (al kan dat wel). En voor dat geld kan je een heel aardige renderfarm neerzetten. Nee, die Adrenaline zie ik niet echt voet aan de grond krijgen!

Tuurlijk is de adrenaline ook om te monteren (onlinen is ook ook monteren, maar dat terzijde).Nederland is het eerste land waar je de adrenaline geleverd werd in Europa. En is al aardig afgenomen door bedrijven die helaas niet willen inversteren in bijv. FCP icm. met een AJA component in unit.

Dat de Adrenaline niet echt aan zal slaan zou inderdaad kunnen, maar dat het alleen maar eenduur product is (valt relatief ook hardstikke mee) ofwel een kat in de zak, bestrijd ik ten zeerste.

Icm. de update van Media Composer is dit echt een killer. Ik vraag me dan ook af of je er al achter hebt gezeten? :crazy:

(Bewerkt door oogappel om 10:06, 26-02-2004)