video bestanden overbrengen naar pc ?
5 september 2005 - 19:47   
geplaatst door: Toem
ik zou filmkes willen monteren met een Imac G5 combo drive. stel dat ik nu mijn resultaat op dvd wil schrijven. kan ik dit bestand dan doorsturen via netwerk naar een pc met een dvd schrijver (mits juiste uitvoerbestand) of is dit niet mogelijk.
Zou iemand van jullie ervaren mensen mij dit even kunnen uitleggen. Anders zit er niks anders op dan die Imac G5 SD te kopen.
Dank bij voorbaat
video bestanden overbrengen naar pc ?
5 september 2005 - 20:57    reactie #1
geplaatst door: LuckyLuke
Je zou je dvd project weg kunnen schrijven als een schijfimage bestand en dat naar je pc verplaatsen en daar dan proberen te branden, als dat al wil.
Weet niet wat je met die pc doet, maar anders zou ik die gewoon verkopen en dat geld gebruiken om een iMac met superdrive te kopen. Wat je ook nog kunt overwegen is het gebruik van een externe firewire dvd brander. Die kun je voor € 100,00 gebruikt wel al op de kop tikken.
video bestanden overbrengen naar pc ?
5 september 2005 - 21:15    reactie #2
geplaatst door: bluekatt
of een  externe usb  2.0  dvd brander kopen  
die zijn nieuw  nog geen  100  euro  
an cuimhin  leat an gra.  cra croi an ghra . ta gliondar sa saol  cuardaimis e  
video bestanden overbrengen naar pc ?
5 september 2005 - 21:32    reactie #3
geplaatst door: Toem
De max!!

Ik zat me al wat zorgen te maken want wou niet al men geld in die sd versie steken bovendien loopt die education korting voor studenten op zen eind (tot 25 sept 2005) dus veel tijd is er niet meer. En zeg nu zelf die 6% is toch wel mooi meegenomen.

video bestanden overbrengen naar pc ?
5 september 2005 - 22:19    reactie #4
geplaatst door: Liam
Als je MPEG files, of M2V + AIF (of WAV), gemaakt op een Mac, importeert in een dvd-authoring programma als bijvoorbeeld Adobe Encore DVD, dan zul je normaalgesproken geen problemen ontmoeten. De structuur van die bestanden is gelijk, platvorm-onafhankelijk dus. Ik doe dat regelmatig om tijd te winnen; als de Mac nog aan het renderen is begin ik op de PC alvast aan het dvd-project. Compressor-output van de Mac blijkt op de PC bovendien net iets meer te bieden dan M2V's van de PC-programma's die ik ken: Compressor plaatst een nieuw i-frame op elke edit en elke hoofdstukmarkering.
Ook een VIDEO_TS folder die je op de Mac maakt kun je op een PC toasten (sorry, op een PC heet dat fikken als ik me niet vergis).
Ook .mov bestanden vanuit FCP doen het goed in Cleaner XL op de PC.

Misschien heb je niet de beschikking over alle programma's die ik noem, maar het feit dat het in die (semi-)professionele programma's kan betekent dat het aan andere programma's ligt als het daarin niet kan. Ik ken wel PC-app's die elke vorm van .mov weigeren, terwijl andere daar geen enkel probleem mee hebben. Maar ja, the dark side, niet waar?.

(Bewerkt door Liam om 22:34, 5-09-2005)

video bestanden overbrengen naar pc ?
6 september 2005 - 18:30    reactie #5
geplaatst door: Toem
thx liam