AVI-filmpje van fotocamera kleiner maken
1 augustus 2007 - 23:06   
geplaatst door: Niek
Beste MedeFreakers

Ik gebruik tot vole tevredenheid een Canon Ixus 850 IS. Mooie foto's, fraaie filmpjes. Bij die filmpjes valt me op dat dit 'gewone' AVI's zijn, 640 x 480 pixels, 30 fps, maar erg omvangrijk: een filmpje van 15 seconden is al vlug 30 MB! Gebruikt Canon een of ander exotisch formaat of zo? Hoe komt zo'n filmpje zo groot? Althans, het lijkt mij buitensporig veel Bytes voor zo'n kort filmpje.

Enfin, hoe krijg ik die filmpjes kleiner, maar dan liefst zonder zichtbaar kwaliteitsverlies. Ik heb in QTP al een en ander geprobeerd, maar kan de 'gouden formule' niet vinden!

Alvast dank voor jullie tips!


Niek

Een gezonde is een zieke die niet voldoende is onderzocht.
AVI-filmpje van fotocamera kleiner maken
2 augustus 2007 - 09:48    reactie #1
geplaatst door: cat
Ik maak dat soort filmpjes filmpjes kleiner (om ze per e-mail te kunnen verzenden bijvoorbeeld) met EasyWMV.

Hier vind je een demo:

http://www.easywma.com/wmv/

 c a t  •  [ t y p o ] g r a f i s c h   o n t w e r p e r  •       http://www.blauwblauw-design.nl
AVI-filmpje van fotocamera kleiner maken
2 augustus 2007 - 23:55    reactie #2
geplaatst door: Niek
Bedankt voor de tip, Cat. Ik heb de demo geprobeerd, en dat werkt goed.

Ik ben alleen nog aan het puzzelen hoe dat met QuickTime Pro het beste gaat, want dat zou toch ook moeten kunnen? Wat zou dan het beste bestandsformaat zijn? En natuurlijk, welke instellingen? Pfoe!  :reading:


Groet!


Niek

Een gezonde is een zieke die niet voldoende is onderzocht.