Filmpjes importeren
4 mei 2011 - 21:04   
geplaatst door: Jolanka
Hallo,

Ik ben sinds een paar maanden eigenaar van een macbook pro '13. Nu heb ik niet ontzettend veel verstand van computers, gebruik het voornamelijk voor huiswerk en internetten. Echter zit ik met een probleem.... en ik hoop dat ik door ervaren mac gebruikers geholpen kan worden.

Ik studeer aan de pabo en moet regelmatig lessen die ik geef, filmen en inleveren voor een beoordeling. Nu komt er weer een inlevermoment van filmpjes. Ik heb een Sony DCR-SX30 en sluit deze aan op mijn mac met een usbkabel. Als ik dit doe gebeurt er niks en wanneer ik vervolgens Imovie open en klik op archief-imorteer van camera, herkent hij geen filmcamera. (terwijl deze aangesloten is en op usb modes staat) Nu kan ik de .mpg bestanden wel vinden, maar mijn computer wil ze niet openen. (wel met VLC, maar ik moet de filmpjes bewerken en vervolgens opslaan als .wmv)

Ik zit nu met een probleem, aangezien ik de filmpjes in elkaar moet zetten (afstemmen op minuten, goede momenten etc) en vervolgens moet aanleveren aan docenten en dat moeten verplicht .wmv filmpjes zijn....

Wat kan ik hier aan doen?
Er werd mij verteld voordat ik mijn mac aanschafte dat dit geen probleem moest zijn, echter krijg ik nu het vermoeden dat het toch niet zo makkelijk is. (Bij mijn vorige laptop, sloot ik de camera aan, importeerde ik alles in windows movie maker en kon ik het zo in elkaar zetten)

Wie o wie kan mij helpen?

Filmpjes importeren
4 mei 2011 - 21:23    reactie #2
geplaatst door: Jolanka
Dit had ik inderdaad zelf ook al gevonden... met de laatste twee posts kon ik niets
- Je kunt converteren met MPEG Streamclip. --> werkte niet
- nieuwste versie van Toast --> krijg ik ook niet voor elkaar....
Filmpjes importeren
4 mei 2011 - 21:50    reactie #3
geplaatst door: willemijngreven
Misschien heb je wat aan de betaal-versie van Flip4Mac:
http://www.telestream.net/flip4mac-wmv/overview.htm

Ook ffmpeg kan een boel:
http://www.ffmpeg.org

(Bewerkt door willemijngreven om 21:52, 4-05-2011)

Filmpjes importeren
5 mei 2011 - 09:51    reactie #4
geplaatst door: GMono
Wat was het probleem met MPEG streamclip? Kreeg je de optie niet om op te slaan als .wmv of ging het converteren mis?

Raar trouwens dat je verplicht wmv moet inleveren. Je docenten werken zeker alleen met Windows.

Filmpjes importeren
5 mei 2011 - 10:01    reactie #5
geplaatst door: willemijngreven
@GMono: Ik vind dat niet raar. Stel je voor dat je als docent de filmpjes van 20 studenten moet beoordelen maar deze in de meest wilde formaten krijgt aangeleverd. Je bent dan eerst veel tijd en energie kwijt om uit te vogelen hoe je die filmpjes op de door de student beoogde manier kunt afspelen. Ofwel: bekijk het even vanuit het oogpunt van de docent!
Filmpjes importeren
5 mei 2011 - 10:48    reactie #6
geplaatst door: JH
@willemijngreven: wel raar. Kies als docent dan een meer gangbaar formaat, dat op PC én Mac wordt ondersteund.
Of installeer gewoon VLC op je computer en dan maakt het helemaal niet meer uit waarmee de leerling komt aanzetten.
Mac-musician
Filmpjes importeren
5 mei 2011 - 11:11    reactie #7
geplaatst door: Pieterr
De Sony DCR-SX30 maakt MPEG2 filmpjes in SD resolutie. Dat betekent dat als je de .mpg bestanden met MPEG Streamclip wilt omzetten, je de MPEG2 afspeelcomponent nodig hebt. Met MPEG Streamclip kun je je filmpjes omzetten naar DV formaat die je vervolgens verder in iMovie kunt bewerken.

Overigens zou je ook direct in iMovie '09 moeten kunnen importeren via USB. Diverse Sony DCR-SX.. worden ondersteund.

Je uiteindelijke probleem is hoe je het filmpje in WMV formaat krijgt. Dat kan inderdaad met een van de betaalde versies van de Flip4Mac Studio component.

"One experiment is worth a thousand expert opinions."