Hallo,
hoewel ik reeds jaren FCP gebruik, maar slechts als hobbyist, weet ik maar heel weinig over het compresseren van bestanden ervan.
De hoofdzakelijke bedoeling is om te gebruiken in DVDpro om op DVD te branden en te bekijken op televisie en later waarschijnlijk ook op de iPod te bekijken.
Uiteraard wil ik wel de best mogelijke kwaliteit en was gisteren begonnen met vanuit FCP enkele TESTbestanden te exporteren Using Compressor.
Zoals de ingewijden weten zijn daar verschillende mogelijkheden beschikbaar en voor zover ik mij de laatste maanden kan herinneren zou de H.264 compressie veruit wel de beste zijn.
Enkele experimenten bewezen dat ook overduidelijk alleen,
. wat een werk, wat een lange tijd dat de computer (G5 dual 2 Ghz 2 Mb SDRAM) bezig was !! (het compresseren van een bestand van 1u20 zou 95 uur werk kosten ????).
Mijn vragen zijn :
- wat is de beste compressiemethode voor gebruik in DVDpro met als basis frame size 768x576 (CCIR 601 PAL Sq. (4:3) ?
- ongeacht de vorige vraag, hoe kan ik de compressiemethode H.264, idem gebruik en doeleinde, accelereren of optimaal laten verlopen zonder dat het letterlijk dagen de tijd zou kosten ?
- wat is of zal het beste formaat en compressiemethode zijn om te gebruiken op de iPod ?
Tal van moeilijke vragen met misschien moeilijke antwoorden maar ik weet dat er onder jullie specialisten zijn die mij ongetweifelt zullen kunnen helpen.
Alvast bedankt en ik zit met spanning af te wachten !!