Ibook aansluiten op televisie
5 juni 2004 - 23:04   
geplaatst door: Mikkie
Hallo Allemaal,

Wie kan mij helpen ??

Ik ben vanaf deze week in het rijke bezit van een 14" G4 Ibook. Heb vandaag een video-adapter M9109G/A gekocht met de hoop zo dvd via de televisie te kunnen bekijken. Daarbij heb ik een scartkabel gekocht met aan de andere kant een rode - witte - gele stekkers. Die gele heb ik in het adapter gestopt en de scartkabel in de televisie, de dvd af laten spelen via het programma dvd-speler maar er gebeurt op de televisie niks.

Wat doe ik fout ??

Groetjes !!!

Ibook aansluiten op televisie
5 juni 2004 - 23:06    reactie #1
geplaatst door: urbi
heb je wel de goede scartkabel (van tulp uit naar scart)
Ibook aansluiten op televisie
5 juni 2004 - 23:10    reactie #2
geplaatst door: iguana9999
Heb je al mijn reply gemail maar misschien hebben de andere hier ook iets aan:

Heb je de TV op de goede zender gezet. Meestal is dit "0" of AV, video of iets dergelijk. Op mijn samsung zit bijvoorbeeld AV, op de Philips AV, video, games voor, games achter etc.
Probeer anders alle AV of external inputs die er op de TV zijn en kijk of er beeld is. Kijk ook even in voorkeuren--> monitor of de Externe monitor (de TV) op Pal staat in MacOS X.

Ibook aansluiten op televisie
5 juni 2004 - 23:11    reactie #3
geplaatst door: Mikkie
of ik de juiste kabel heb ?? tja ... deze hebben ze me aangeraden in de audio zaak. een scartkabel met aan de andere kant 3 tulp stkekkertjes rood-geel-wit
Ibook aansluiten op televisie
5 juni 2004 - 23:50    reactie #4
geplaatst door: zwijnz
sommige tv's hebben ook vooraan zo een video aansluiting (geel).
Daar wil het soms ook wel eens mee werken. Via scart is dikwijls nogal moeilijk..

Grtz

Ibook aansluiten op televisie
6 juni 2004 - 00:55    reactie #5
geplaatst door: Jan van Es
In principe kun je via SCART beeld (en geluid) zowel invoeren als uitvoeren. Maar in de praktijk worden vaak niet alle pennen van die SCART gebruikt en kan een kabel of adapter dan alleen maar voor invoer OF uitvoer worden gebruikt.

Er bestaan SCART-adapters waar een in/out schakelaartje op zit (naast de 3 geel/wit/rode tulpaansluitingen). Misschien moet je die eens proberen.

Ibook aansluiten op televisie
6 juni 2004 - 01:13    reactie #6
geplaatst door: iguana9999
Daar zou het ook aan kunnen liggen ja de scartkabel zelf. Ik heb namelijk een scartplug met tulp uitgangen. Gekregen bij een Sony Camcorder. Dit is dus een scartblok met de geel rood wit tulp uitgangen en volgens mijn zijn niet alle scartpinnen daar bezet. Zou je ook kunnen proberen, of de AV in op je TV (als die erzit)
Ibook aansluiten op televisie
6 juni 2004 - 01:29    reactie #7
geplaatst door: Liam

Citaat
urbi om 23:06, 5-06-2004
heb je wel de goede scartkabel (van tulp uit naar scart)

Het moet dus een scartplug voor IN zijn. Het signaal gaat immers vanuit de player de TV in.
Vaak staan op de TV bij meerdere aansluitingen het getalletje van de desbetreffende lijn-in/uitgang wel ernaast vermeld. Of het nu scart is of tulp, het blijft lijnniveau. Zoals reeds vermeld ook onder allerlei andere namen bekend, zoals AV.

Ibook aansluiten op televisie
6 juni 2004 - 02:28    reactie #8
geplaatst door: Jules
Gasten. Er lopen hier twee threads over. Een in desktop-audio en een in dektop-video. Lijkt me niet handig. Ik heb ook niet zo'n zin om de tips die ik daar heb gegeven hier te herhalen (zijn voor een deel dezelfde als hier trouwens), maar ik vraag me af of de moderators deze threads kunnen samenvoegen.

(Bewerkt door Jules om 2:30, 6-06-2004)

Ibook aansluiten op televisie
6 juni 2004 - 08:44    reactie #9
geplaatst door: Nisse
Beeld krijgen zou leuk zijn natuurlijk, maar hoe doe je dat met het geluid Mikkie? Moet dat geluid ook naar de TV, of laat je dat via je stereo horen? Die gele tulpstekker zou inderdaad voor beeld moeten zijn, maar die rode en witte zijn voor het (stereo) geluid. Wil je ook geluid op je TV krijgen, dan moet je die twee ook aansluiten op de koptelefoonaansluiting van je ibook en hiervoor heb je een tulp-minijack adaptertje nodig.
Wat nou 'leap ahead'? 3x PPC G3 Inside zal je bedoelen!
Ibook aansluiten op televisie
6 juni 2004 - 09:45    reactie #10
geplaatst door: Mikkie
Goedemorgen !!

Allereerst bedankt voor al jullie reacties en sorry dat het onderwerp er 2 keer in staat ik dacht dat het verkeerd gegaan was.

Ik heb het nu voor elkaar dat ik beeld het op de televisie eerst was het zwart/wit maar inmiddels is het kleur. Nu moet ik nog geluid hebben.

Het maakt mij niet uit of het geluid via de televisie loopt of via de stereo. Ik begrijp dat ik om het via de stero te laten lopen een verloop stekker van tulp naar mini-jack moet hebben.

Als ik het via de televisie wil wat heb ik dan nodig ? en kan het wel want ik heb namelijk geen tulp aansluit mogelijkheid op de tv zitten, enkel scart en coax.

Ibook aansluiten op televisie
6 juni 2004 - 10:57    reactie #11
geplaatst door: MacFanGuy
van het ModeratorTeam Hoi, en welkom op MacFreak!

Ik ga dit onderwerp, gezien de hoeveelheid reacties, verplaatsen naar Desktop Video.

Het andere onderwerp wat daar al staat zal verwijderd worden.
Onderwerp verplaatst.

Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Ibook aansluiten op televisie
6 juni 2004 - 11:13    reactie #12
geplaatst door: MacFanGuy
Je kan scart aansluitingen kopen met tulpstekkers aan de andere kant. Zo heb ik het ook gedaan!

Zijn gewoon voor een paar euro te verkrijgen bij de Electroworld om de hoek!

Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Ibook aansluiten op televisie
6 juni 2004 - 12:41    reactie #13
geplaatst door: makelthedevil
Om het geluid op je stereo aan te sluiten koop je een jack naar tulp kabeltje,en die tulp steek je dan in je versterker.Om het op je tv aan te sluiten heb je hetzelfde nodig,maar koop er dan een geel tulp naar geel tulp kabeltje en een scartblok voor rood,wit en geel bij,dan ben je meteen helemaal klaar
Ibook aansluiten op televisie
6 juni 2004 - 13:44    reactie #14
geplaatst door: Mikkie
Ik heb nu vanaf de tv een scartkabel lopen met aan het einde een rode-witte en een gele tulp stekker. Die gele tulp stekker heb ik in de video-adapter gestopt die aan mijn ibook hangt.

Mij is verteld dat als ik een verloopstekkertje van 2 x tulp (waar ik dan die rode en witte in doe) naar mini jack (die ik dan ook in video-adapter stop), dat dan het geluid uit de tv komt ......

Maar als ik jou verhaal hier lees, klopt dat dus niet.

Dan even over dat scart blok. Ik heb op mijn tv maar 1 scart aansluiting zitten .... en daar zit die kabel al in die naar ibook loopt ....

Ibook aansluiten op televisie
6 juni 2004 - 14:09    reactie #15
geplaatst door: Dimitri
het gemakkelijkste is gewoon. dus via je video adapter naar je scart adaptor (het gele aansluitingkje)
en via je mini jack (waar je o.a. een koptelefoon kunt op aansluiten) ook naar je scart adapter. Dus en wit en rode tulp stekker aan het uiteinde van de kabel die vertrekt vanuit de mini jack.


http://www.atlguide2000.com/hardware/sonytr10.jpg

hier zie je dus alles wat nodig is.
mini jack voor in je aodio met uiteinde een wit en rood(links en rechts) en de gele voor in je vid adapter

Ibook aansluiten op televisie
7 juni 2004 - 00:11    reactie #16
geplaatst door: Nisse

Citaat
Mikkie om 13:44, 6-06-2004
Ik heb nu vanaf de tv een scartkabel lopen met aan het einde een rode-witte en een gele tulp stekker. Die gele tulp stekker heb ik in de video-adapter gestopt die aan mijn ibook hangt.

Mij is verteld dat als ik een verloopstekkertje van 2 x tulp (waar ik dan die rode en witte in doe) naar mini jack (die ik dan ook in video-adapter stop), dat dan het geluid uit de tv komt ......

Maar als ik jou verhaal hier lees, klopt dat dus niet.


Hoi Mikkie, sommigenn in dit forum denken/dachten waarschijnlijk dat je een losse scart-adapter hebt (alleen zo'n blokje met tulp aansluitingen) en een losse 3-aderige tulp-kabel, maar dat is dus niet zo.

En dat verloopstekkertje van 2x-tulp naar mini jack werkt dus wel. Gewoon halen bij de electro winkel dat ding. Beeld op TV krijgen is altijd het lastigste, heb je eenmaal beeld, dan gaat het audio signaal wel mee. Mijn ervaring is dat het samenspel tussen iBook en bepaalde TV's niet altijd soepeltjes gaat. Maar als je het beeld al werkend hebt gekregen op de TV, dan werkt het geluid via dat verloopstekkertje ook op de TV, gegarandeerd.

(Bewerkt door Nisse om 0:31, 7-06-2004)

Wat nou 'leap ahead'? 3x PPC G3 Inside zal je bedoelen!
Ibook aansluiten op televisie
7 juni 2004 - 07:19    reactie #17
geplaatst door: Mikkie
Bedankt voor je reactie Nisse !!

ik ga vandaag zo'n stekkertje kopen en ik laat op dit forum wel eventjes weten of het gelukt is.

Kun jij mij ook vertellen wat nou het beste is als ik het geluid via de stereo wil laten lopen ?

Ibook aansluiten op televisie
7 juni 2004 - 08:06    reactie #18
geplaatst door: Mr Briggs
Het lijkt mij dat het allemaal veel simpeler kan.

Apple verkoopt een kabeltje van circa 25 euro die je in je iBook of PowerBook plugt (dat 'gat' waar ook je koptelefoon in gaat). Het andere uiteinde (3 tulpjes, geel, wit en rood) plug je in de televisie.

Zo werkt het bij mij ook. En perfect zelfs.

of kijk hier ook eens:
http://store.apple.com/Apple/WebObjects/nlstore.woa/90804/wo/lO15ITwAoSPF2ICoCUTvFkeziTB/1.0.7.1.0.5.3

Dual G5-2.0 • 2,5 GB RAM • 160+250GB HD • Cinema Display 23" | Dual G5-1.8 • 2 GB RAM • 160 hd • Cinema Display 22" | MacBook Pro G5-1.83 • 1.5 GB RAM • 80 hd • 15" | iMac 2GHz Intel Core Duo
In het museum Dual G4 • Cube • iMac (Bondi, Lime, Ruby, Strawberry, Grape, Graphite, Tangerine, White) • iBook G3 • Apple Classic (diverse types) • Color Classic • eMate
Ibook aansluiten op televisie
7 juni 2004 - 08:26    reactie #19
geplaatst door: Mikkie
Dat klinkt inderdaad veel simpeler, daar dan moet je wel een televisie hebben waar je tulpstekkers in kwijt kan en dat heb ik niet ..... alleen maar scart
Ibook aansluiten op televisie
7 juni 2004 - 08:48    reactie #20
geplaatst door: engbert
Ik heb een converter van tulp naar scart. Geen idee hoe duur die is (zat bij m'n videocamera), maar zal vast wel los te krijgen zijn voor een redelijke prijs.
Ibook aansluiten op televisie
7 juni 2004 - 08:48    reactie #21
geplaatst door: Sander Cox
@Mr Briggs: Ja leuk en aardig maar dit werkt niet alleen op oude dual USB G3 iBooks en al niet meer op mijn 700MHz G3 dus dat werkt zeker niet voor iedereen!
Ibook aansluiten op televisie
7 juni 2004 - 09:52    reactie #22
geplaatst door: Nisse

Citaat
Mikkie om 7:19, 7-06-2004
Bedankt voor je reactie Nisse !!

ik ga vandaag zo'n stekkertje kopen en ik laat op dit forum wel eventjes weten of het gelukt is.

Kun jij mij ook vertellen wat nou het beste is als ik het geluid via de stereo wil laten lopen ?

Zoals makelthedevil al schreef moet je daar een kabel voor kopen met aan de ene kant een tulp aanlsuiting en aan de kant een minijack aansluiting. Je kunt ook een kabel kopen met aan beide kanten een tulp aansluiting en dan het tulp naar minijack verloopstekkertje erop aansluiten. Let er wel op dat de kabel voldoende lang is als je stereo niet direct bij je TV staat.

Wat nou 'leap ahead'? 3x PPC G3 Inside zal je bedoelen!
Ibook aansluiten op televisie
7 juni 2004 - 10:26    reactie #23
geplaatst door: Mr Briggs

Citaat
Mikkie om 8:26, 7-06-2004
Dat klinkt inderdaad veel simpeler, daar dan moet je wel een televisie hebben waar je tulpstekkers in kwijt kan en dat heb ik niet ..... alleen maar scart

En je videorecorder ook niet??

Dual G5-2.0 • 2,5 GB RAM • 160+250GB HD • Cinema Display 23" | Dual G5-1.8 • 2 GB RAM • 160 hd • Cinema Display 22" | MacBook Pro G5-1.83 • 1.5 GB RAM • 80 hd • 15" | iMac 2GHz Intel Core Duo
In het museum Dual G4 • Cube • iMac (Bondi, Lime, Ruby, Strawberry, Grape, Graphite, Tangerine, White) • iBook G3 • Apple Classic (diverse types) • Color Classic • eMate
Ibook aansluiten op televisie
7 juni 2004 - 22:16    reactie #24
geplaatst door: Mikkie
Hallo Allemaal,

Bedankt voor al jullie tips etc. Ik heb nu beeld en geluid !!

Ik heb een scartkabel in de tv zitten aan uiteinde van de kabel zit een rode-witte en gele tulp stekker. De gele zit in adapter naar Ibook en de rode en de witte zitten in een omzetstukje naar jack naar ibook. En het werkt prima !!

Nu wilde ik nog proberen om het geluid via stereo te laten lopen ipv via tv, heb een kabel van 3x tulp rood-wit-geel naar jack toe maar dat werkt niet. Heeft iemand daar nog tips voor ??