Video parameters en bitrate
5 februari 2006 - 19:10   
geplaatst door: LoudAndProud
Hallo!
Ik ontkom niet aan coderen naar DVD want mijn DVD speler lust geen avi's!
Nu heb ik in het forum hier geleerd dat ik dat het beste met ffmpeg kan doen.Wat me met vele zoekacties hier op het forum, op het net en in de manual van ffmpeg nog niet helemaal duidelijk wordt, is hoe ik de bitrate en video parameters moet instellen om geen kwaliteitsverlies te krijgen bij het converteren.

FFmpeg heeft een handige "bitrate calculater" maar daarvoor moet je wel eerst goed de "video parameters" instellen.Die parameters bestaan uit de "video size" de "autosize" (4:3,16:9,half DVD,DVD 16:9 enz. enz.)en de "framerate"(NTSC 29.97,PAL enz.)

Kan iemand mij uitleggen hoe deze parameters en bitrates in te stellen ?Of weet iemand een goede link waar dat uitgelegd wordt?
Alvast heel erg bedankt

Video parameters en bitrate
5 februari 2006 - 19:28    reactie #1
geplaatst door: Okkie
Heb je in de help van ffmpegx gekeken?
Daar staan ook 'how to's in.
http://homepage.mac.com/major4/howtos.html#dvd

Zit trouwens ook een handig forum in.

(Bewerkt door Okkie om 19:32, 5-02-2006)

"Beads flow echoes, can understand the power."
Video parameters en bitrate
5 februari 2006 - 19:31    reactie #2
geplaatst door: Liam
De video-size is bij DVpal 720x576.
Als je geen breedbeeld hebt gefilmd is het 4:3.
Bij half-dvd wordt zover ik weet een deel van de 720 pixels weggelaten en later bij weergave weer opgerekt. Als je de hoogste kwaliteit kiest moet het dus gewoon dvd zijn.
De framerate, het aantal beeldjes per seconde is in Pal 25.

Als je kunt kiezen tussen CBR en VBR, constante of variabele bitrate verdient de laatste de voorkeur als rust en hektiek in de film elkaar afwisselen, dan spaart het bitjes bij de eerste om ze later te gebruiken, als het harder nodig is. VBR kost wel veel meer tijd dan CBR omdat het programma steeds even voor- en achteruit kijkt wat er voor beelden zijn
Als er veel bij weinig licht is gefilmd kan een ruisfiltertje heel veel goed doen. Dan heb je soms minder last van blokjes.

Video parameters en bitrate
5 februari 2006 - 20:04    reactie #3
geplaatst door: LoudAndProud
Bedankt voor jullie reacties.
Ik heb het ffmpeg online manual helemaal doorgelezen ,maar vond geen antwoord op de vraag hoe je alle parameters moet instellen.
Wat ik feitelijk moet weten is bij welke conversies welke instellingen horen.
Dus bijv. van avi naar DVDffmpeg : huppeldepup video size, huppeldepup autosize, zoveel kbit/s video bitrate.
Vaak zijn persoonlijke ervaringen veel bruikbaarder dan de aanbevolen instellingen.
Ik weet weinig of niks van framesizes, framerates enz.
Video parameters en bitrate
5 februari 2006 - 20:13    reactie #4
geplaatst door: LoudAndProud
Ik heb zojuist een beetje een lachwekkend resultaat behaald met een conversie met de size 352x480 NTSC (29.97)...dat is op mijn tv een keurig vierkant filmpje geworden in de linker bovenhoek met zwarte balken rechts en onder :-)
Video parameters en bitrate
5 februari 2006 - 21:04    reactie #5
geplaatst door: Okkie
Hi, hi... had je natuurlijk kunnen weten...
Ik heb er ook niet zoveel verstand van maar goed het is ooit wel prima gelukt.
Bij het knopje summary sleep je je avi op source format. Bij target kies je voor dvd (ik had mpeg2enc).
Bij beiden krijg je dan al de resolutie en de frames per sec in beeld.
Dan ga je naar knopje video, het aantal minuten staat er dan al (wel ff kijken of het klopt)dan staat er b.v. 25 min keep in 1 cd van 4GB klik je op rate dan krijg je de bitrate die hoort bij het aantal dvd's. De andere knopje doen ook zo iets. Ga er maar eens boven hangen met je muis dan krijg je een tooltip.
Bij de videoparameters kies je bij framerate voor pal (europa, maar de meeste tv's snappen ntsc ook) en bij autosize voor dvd, de videosize zou dan moeten zijn 720 x 576, tenminste volgens Liam.
Bij kopje audio alles gewoon laten staan.
Bij knopje filters kan je subtitles toevoegen (hornblower hebben ze bij http://www.ondertitel.com/)
Wel nog even in sync zetten met b.v. SunSyncX
Als je op burn klik worden ze hard in de film gezet (dat is wat ik heb gedaan)
Klik dan aan de rechterkant op preview en mplayer start en je kan kijken.
Die opstandige mplayer gaat weer uit als je op enter drukt.
Alles ok dan encode klikken en wachten tot je een ons weegt.
Als alles goed gaat wordt er een VIDEO_TS (en ik geloof ook een AUDIO_TS) map gemaakt die je vervolgens als data dvd!! moet branden...

Succes!
:tounge:

(Bewerkt door Okkie om 21:05, 5-02-2006)

"Beads flow echoes, can understand the power."
Video parameters en bitrate
6 februari 2006 - 15:14    reactie #6
geplaatst door: LoudAndProud
oke met jullie aanwijzingen heb ik nu een eerste succesvolle conversie voor elkaar gekregen!Bedankt voor alle adviezen.
Okkie je hebt de uitdaging nog groter voor me gemaakt met je tip om subtitles toe te voegen...daar ga ik dit weekeinde eens mee experimenteren, vooralsnog zal ik al blij zijn als ik mijn hornblowers op één kloeke serie DVD's krijg!
Nogma`als bedankt!