iMovie bestanden bewerken in FCP of FCE
7 oktober 2003 - 12:50   
geplaatst door: Hans de Bijl
Listas,

Laast probeerde ik een iMovie bestand te open in FCP4 maar die gaf de melding dat ie alleen met iMovie3 overweg kan. Ik heb van beide programma's de laatste versie. Rara.?
Maar goed. Op een andere manier dan maar. iMovie maakt ook een .mov bestandje (een soort alias van het project). Dit draait overigens uitstekend in QuickTIme maar heeft meerdere geluidssporen. ?????
Als ik nu dit .mov-je in mijn FCP4 tijdlijn knikker, zie ik wel twee audio kanalen verschijnen maar daar staat geen geluid in. Hoe moet ik dit doen.
Ik heb wel een tussenoplossing gevonden. Expoteren naar twee DV-bandjes en opnieuw capturen en weer lijmen. Maar dit moet simpeler kunnen niet?

TIA
Hans de Bijl

iMac G4 17" 768MB ram 160Gb HD
interne pioneer DVR-108
iBook 14" 768Mb ram superdrive
iMovie bestanden bewerken in FCP of FCE
9 oktober 2003 - 12:54    reactie #1
geplaatst door: KarelWillem
Exporteren in iMovie in een formaat dat FCP wel inleest?

Lijkt mij dat er wel iets is dat te importeren valt?

En om antwoord op je andere forum-vraag te geven: Ja, je stelt wel heeeeeel moeilijke vragen (grapje).

Zet eens een tentje op.
---
iMac G5 1.8 20" - Powerbook G3/400 - Color Classic - Classic - iPod Photo 30Gb - http://www.etak.tk
iMovie bestanden bewerken in FCP of FCE
9 oktober 2003 - 13:08    reactie #2
geplaatst door: iWilco
Geen antwoord maar een vraagje (!): waarom monteer je niet gewoon in FCP als je deze hebt? Ik bedoel met alle extra mogelijkheden e.d. moet voor jou iMovie toch iets te simpel zijn. Kun je trouwens niet met iMovie exporteren naar QuickTime? Vast wel, en deze is goed binnen te halen in FCP.
iMovie bestanden bewerken in FCP of FCE
9 oktober 2003 - 14:01    reactie #3
geplaatst door: PaulB

Citaat
Hans de Bijl om 12:50, 7-10-2003
Laast probeerde ik een iMovie bestand te open in FCP4 maar die gaf de melding dat ie alleen met iMovie3 overweg kan. Ik heb van beide programma's de laatste versie. Rara.?

Ik heb bij de komst van iMovie 3.0.3 gelezen dat dat 1 vd problemen was van die versie: dat FCP en FCE iMovie niet meer als van versie 3 herkennen. Ik moet zeggen dat ik er daarna niks meer over gehoord heb..... Iets om te bekijken op de Apple Support Discussion Boards?
iMovie bestanden bewerken in FCP of FCE
13 oktober 2003 - 09:54    reactie #4
geplaatst door: Dick de Roos
iMoviebestanden kan je inlezen in FCP (of FCE) door er een QT-document (of een DV-stream) van te maken.
In iMovie 2 gaat dat door te exporteren als een iDVD-bestand.
Dat wordt als een QT-bestand op de HD gezet. ("Mijn prachtige film")
iMovie hoort ook QT te kunnen exporteren, Maar dat werkt bij mij niet.
iDVD wel dus.

Probeer dat eens. :thumbs-up:

iMovie bestanden bewerken in FCP of FCE
16 oktober 2003 - 14:56    reactie #5
geplaatst door: Otto
Het nadeel is volgens mij dat als je als QT exporteert, je al niet vel meer kan veranderen (dan zijn de overgangen en titels namelijk al 'fixed' in de film).

Alternatief zou je dat .mov bestand dat iOvie maakt idd gewoon in de tijdlijn van FCP4 kunnen knikkeren en de audiokanalen exporteren vanuit iMovie (als AIFF ofzo?) en deze vervolgens los binnenhalen in FCP.