filmpje maken in imovie/idvd
4 februari 2005 - 12:58   
geplaatst door: marsja
Ik heb een twee minuten durend filpje opgenomen met een digitale camera en met imovie opgeslagen op mijn harde schijf. Nu wil ik het filmpje graag naar idvd exporteren en later gaan branden met een andere computer (G5), aangezien mijn eigen ibook geen dvd-brander heeft.
Nu werkt de functie van de idvd knop binnen imovie niet. Komt dit misschien omdat ik geen dvd-brander heb? Of doe ik iets fout? Ik heb idvd wel geinstalleerd.
filmpje maken in imovie/idvd
4 februari 2005 - 14:51    reactie #1
geplaatst door: ravedave
was t niet iets van alt toests indrukken tijdens bewaren??
filmpje maken in imovie/idvd
4 februari 2005 - 15:37    reactie #2
geplaatst door: Sambal
In de map van je iMovie project (t/m versie 4) vind je als het goed is een quicktimefilm die je kan afspelen. Wanneer je deze bewaart als zelfstandige film kun je hem als bestand overal naartoe kopieren en branden via iDVD.

In iLife 5 moet je de film via, ik meen, de functie 'delen' bewaren als een zelfstandige film...

:sigh:

iMac 233 Mhz / iMac 266 Mhz / iMac DV 400 Mhz / iBook 500 Mhz / iMac DV 600 Mhz SE / iMac 1 Gh 17'' / What's next? TheBigMove
filmpje maken in imovie/idvd
6 februari 2005 - 00:35    reactie #3
geplaatst door: kernheimer
heb je dan geen enorm verlies van kwaliteit? en als je het importeren wil, ga je dan geen problemen krijgen met de lengte van de film? imovie kan geen bestanden aan groter dan 2gb.
Vista = Virus inside, switch to apple
filmpje maken in imovie/idvd
6 februari 2005 - 01:04    reactie #4
geplaatst door: oogappel
Als je exporteerd als DV stream (de codec die imovie gebruikt) zal je ietsiepietsie kwaliteitsverlies hebben, maar dit zal niet opvallen hoor. Als je daarna de File op de andere computer in iDVD importeert heb je helemaal niets met de 2gb limiet te maken.
filmpje maken in imovie/idvd
6 februari 2005 - 10:47    reactie #5
geplaatst door: ook peter
Marsha, ik herken het probleem, mij lukte het niet eens om iDVD op de iBook te installeren.
Je kan kan proberen de iMovie projectmap over te zetten naar de G5
iPhone ? my phone !
filmpje maken in imovie/idvd
6 februari 2005 - 10:48    reactie #6
geplaatst door: oogappel
Dat is inderdaad ook een optie, alleen is een export van mindere grootte.
filmpje maken in imovie/idvd
6 februari 2005 - 10:54    reactie #7
geplaatst door: ArnoJan
oeps verkeerde forum onderdeel

(Bewerkt door ArnoJan om 10:55, 6-02-2005)

Iets starten is geen probleem,
weten wanneer te stoppen vaak wel ...
filmpje maken in imovie/idvd
6 februari 2005 - 11:12    reactie #8
geplaatst door: willem vermeulen
@marsja, die iDVD-knop zou wel moeten werken, probeer het anders via iMovie>achief>deel

dan heb ik ook nog een probleempje met iMovie/iDVD:
ik heb een filmpje bewerkt in iMovie en geëxporteerd naar iDVD, vervolgens een DVD gebrand met een externe LaCie-brander (met dank aan Hurzt en Pfurtz).
nu heb ik een DVD mét de twee _TS mappen, maar speelt niet af op 2 dvd-spelers in huis en ook m'n iBook wil 'm niet afspelen. wat zie ik over het hoofd?

zin om gezellig te baggeren? kom hier maar eens kijken en voor liefhebbers van livemuziek
filmpje maken in imovie/idvd
6 februari 2005 - 11:15    reactie #9
geplaatst door: oogappel
wel gebrand als UDF_ROM ofzoiets?
filmpje maken in imovie/idvd
6 februari 2005 - 11:27    reactie #10
geplaatst door: willem vermeulen
via de hurtz-pfurtz-ctrl-methode krijg je nadat je op de brandknop geklikt hebt een nieuw venster waarin je de brander moet selecteren, staat me wel iets van bij dat dat een aanvink-optie was in het brand-venster wat ik te zien kreeg, had vanacht geen idee wat dat was en dus niet aangevinkt... ik probeer het vandaag nog een keer. eerst nieuwe schijfjes bijkopen. dank je.
zin om gezellig te baggeren? kom hier maar eens kijken en voor liefhebbers van livemuziek
filmpje maken in imovie/idvd
6 februari 2005 - 11:35    reactie #11
geplaatst door: oogappel
Exporteer anders met beh. van hurtz en prtz de mappen naar je desktop en brand met toast, als je die bezit.
filmpje maken in imovie/idvd
6 februari 2005 - 12:10    reactie #12
geplaatst door: willem vermeulen
en hoe doe ik dat? of bedoel je gewoon de bestanden naar het buroblad copiëren en dan in toast opnieuw beginnen? -dit laatste gaat niet, foutmelding. zelfde met gebeurt met slepen van de mappen naar het toastvenster-
zin om gezellig te baggeren? kom hier maar eens kijken en voor liefhebbers van livemuziek
filmpje maken in imovie/idvd
6 februari 2005 - 18:04    reactie #13
geplaatst door: marsja
Beste mensen,

Bedankt voor jullie reacties! Mijn probleem is in ieder geval opgelost: ik wist niet dat je je videofragment even naar beneden moest slepen (in de stream?), daarna was het geen probleem om het naar idvd te exporteren.

Daarnaast was voor mij de tip, dat het filmpje als quicktime opgeslagen is ook erg handig. Levert het toch nog iets op..

Misschien dat 1 van de andere mensen nog geholpen kunnen worden?