Ik heb zojuist mijn eerste mac aangeschaft, zo'n platte G4 1Ghz. Met name omdat ik qua video bewerking vastliep.Ik heb een degelijk editing systeem (casablanca, iemand van gehoord?).Nu wil ik de Mac gaan gebruiken, juist voor de leaders, het kunnen invoegen van wat grafisch werk etc., wellicht nog eens een kleine animatie.Het zullen dus nooit grote projecten worden; puur bedoelt als aanvulling.
Heeft er iemand ervaring met Motion en/of Final Cut Pro?Met name in Motion ben ik erg in geintresseerd, maar ben nog niet overtuigd van de mogelijkheden.En heeft er iemand ervaring met een van deze pakketten op een 1gig G4.
Alle info met betrekking tot Mac en video editing / animatie is van harte welkom.
Groet,Wilbert
Als je Casablanca hebt, is Final Cut Pro eigenlijk overbodig. FCP is ook een montageprogramma (samen met je Imac zijn de mogelijkheden wel wat uitgebreider dan je Casablanca). Motion is denk ik meer wat je zoekt, maar dat heb ik ook nog niet gebruikt, dus dat laat ik aan de anderen over.
Ik heb aangeschaft een:IMac (power Mac) G4 1000 17 Hard disk: 80 GBOS 10.3.5
Naar een I Ghz geheugen ben ik nu nog op zoek (iemand?) want ik weet dat ik met die 256 van nu niet erg vooruit zal komen. Een beetje render tijd ben ik ook niet bang voor, als het maar niet tenenkrommend zal worden.
En mijn Casablanca is een oudje, heeft net firewire. Wat ik mis aan de Casablanca (met dat ding heb je trouwens pas rendertijden, een paar minuutjes kleurcorrectie kost snel een kwartiertje), is vooral het niet kunnen invoegen van images om zo een eigen logo te kunnen invoegen en het niet kunnen werken op lagen. Final Cut pro heeft veel meer mogelijkheden om 'te kunnen tekenen' op je video, het opslaan in diverse formaten, filters etc..
Daarom ben ik dus ook geïnteresseerd in FCP, maar omdat zo'n pakketje niet echt goedkoop is vroeg ik mij af of ik aan alleen Motion niet genoeg zou hebben.
Wilbert
Maar ik moet zeggen Final Cut bevalt me toch beter. (En met mijn binnenkort te verwachten G5 moet een en ander ook vrij snel te renderen zijn)Wat me nog niet helemaal duidelijk is, is hoe je teksten en vormen vanuit Photoshop strak (zonder rafelige randen) in je movies krijgt. Bij Premiere heb ik Title Motion - daarmee kun je retestrakke titles krijgen.Het schijnt aan de DV-compressie te liggen. Weet iemand hoe dit probleem op te lossen is?
Motion heb ik nog niet gecheckt maar het ziet er veelbelovend uit, ik heb wel het een en ander in After Effects gedaan, dat lijkt me wel vergelijkbaar.
Ik werk met Motion op een Powerbook 1,33 Ghz. Dat gaat, maar supervlot is het allemaal niet. Een G5 is aangewezen in deze.
Wellicht dat 2 Gig aan intern geheugen wat zoden aan de dijk zal zetten.
Ik zal mijn ervaring in ieder geval hier melden..
Zijn die geheugen strips trouwens hetzelfde als die voor een windows pc? (domme vraag wellicht)
Het werkt niet, hoewel de systeemeisen voldoen, vanwege de grafische kaart. Dit moet voldoen aan een bepaald model die niet in de flatpanels G4 zit. Dus helaas.
groet, istijn
Had ik maar eerder moeten nadenken voordat ik wat deed.