nachtfilter in final cut express
12 april 2005 - 16:48   
geplaatst door: karan
Yay, eindelijk terug op het forum. Ben een lange tijd afwezig geweest wegens verhuis, vakantie, no internet, etc.

eenderhoe, ik ben bezig met de opname van een kortfilm. Nu moet ik dit weekend een nachscene opnemen in het bos. Door te hoge productiekosten lukt het me niet om elektriciteit te voorzien in het verlaten belgische woudlandschap. Nu heb ik gehoord van een collega dat het mogelijk is met adobe premiere (op win pc) een nachtfilter toe te voegen op beelden die overdag zijn gefilmd, zodat het nachtbeelden zijn. Mijn vraag:
is dit mogelijk met final cut express? want ik zou graag monteren met apple en niet op een win pc.
en heeft iemand ervaring met dit soort beeldspelerij? werkt dit goed, of wordt het beeld gewoon lelijk, etc?

alvast bedankt!
karan.

Day 6 without iBook: I bought a Macbook
-
iMac G5 2.1GHz 20" 512MB RAM 250GB HD + MacBook 2GHz 1GB RAM 60GB HD + 5G iPod 30GB
nachtfilter in final cut express
12 april 2005 - 20:49    reactie #1
geplaatst door: Berik
hallo Karan
als je een filter aanmaakt wat de kleuren er uithaalt, het beeld zo'n 4-5 stops donkerder maakt, het contrast verhoogd en het geheel ietwat blauw kleurt, zou je kunnen zeggen dat het nacht is. In de oude amerikaanse films heet zoiets day-for-night filmen en zetten ze gewoon fysiek zo'n filter op de camera.

Er is 1 groot bezwaar:
eigenlijk zou je nog meer licht moeten gebruiken om nog wat contrast te genereren, en je moet vooral oppassen op zgn lichtbronnen in beeld.

en waarschijnlijk is het filter ook wel ergens standaard op internet te vinden.

nachtfilter in final cut express
12 april 2005 - 23:56    reactie #2
geplaatst door: karan
thnx erik!

ik ga het morgen eens uitproberen met de testbeelden die ik op locatie had gemaakt overdag. misschien geeft dit effect nog wel een extra sfeer aan mn film.
ik laat wel weten hoe het lukt  :wink:

merci!
k.

(Bewerkt door karan om 23:57, 12-04-2005)

Day 6 without iBook: I bought a Macbook
-
iMac G5 2.1GHz 20" 512MB RAM 250GB HD + MacBook 2GHz 1GB RAM 60GB HD + 5G iPod 30GB
nachtfilter in final cut express
13 april 2005 - 00:36    reactie #3
geplaatst door: Robert
Bij die oude Amerikaanse films werd er dan ook altijd op een fiks zonnige dag geschoten, het resultaat was dan een nacht met het licht van een behoorlijk volle maan :wink:

(Bewerkt door Fool om 10:01, 13-04-2005)

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
nachtfilter in final cut express
13 april 2005 - 23:36    reactie #4
geplaatst door: karan
http://www.apple.com/downloads/macosx/video/dayfornight.html

ik heb een day for night filter voor final cut pro & express gevonden op de apple site. free  :smile:

apple make's it all come together...

gr.
k.

Day 6 without iBook: I bought a Macbook
-
iMac G5 2.1GHz 20" 512MB RAM 250GB HD + MacBook 2GHz 1GB RAM 60GB HD + 5G iPod 30GB