Qualiteit filmpjes "enhancen"
12 juli 2014 - 21:41   
geplaatst door: LoudAndProud
Ik heb antwoord op mijn vraag eerst met de zoekfunctie geprobeerd voordat ik besloot mijn vraag te posten, maar niets gevonden.Misschien kan het ook wel niet wat ik wil.
Jaren terug (zo'n tien jaar geleden) ben ik overgegaan tot het digitaliseren van VHS en super 8 filmpjes, met de software die toen voorhanden was.Vooral de super 8 filmpjes waren toen al aangetast door de tand des tijds, of in de eerste plaats al slecht.Alles is destijds geconverteerd naar MPEG-4.
Ik vraag me af of er gebruiksvriendelijke, eenvoudige hoeft niet gratis)  software is waarmee ik de kwaliteit van deze bestanden wat zou kunnen enhancen (de kleuren wat minder flets, of het beeld wat scherper) zonder dat ik gelijk in loodzware Adobe programmas terecht kom.Zoiets als de iPhone "verbeteren aan" functie bij fotos op de iPhone.
MPEG stremclip geeft de mogelijkheid om contrast, helderheid en saturatie aan te passen maar dat is een hele tijdrovende bezigheid, vooral omdat je het resultaat van de aanpassing pas ziet na de conversie, en het resultaat van de verbetering  is meestal minimaal.
Googlen levert honderden programmas op die allemaal gouden bergen beloven, maar heeft iemand goede ervaringen met een bepaald programma?
Alvast bedankt!


Qualiteit filmpjes "enhancen"
12 juli 2014 - 22:58    reactie #1
geplaatst door: MacGB
iMovie 10 ( en ook 9), heeft prima mogelijkheden voor het "opkrikken" van beeld ( en geluid). Zeker als je het hebt over de manier waarop iPhoto dat doet (goed maar toch ook nog wat beperkt).
Daarnaast kun je met het, al dan niet aanvullend, gebruik van beeld-effecten in iMovie ook nog het nodige "opkrikken".
My 2 cents
MacGB

Qualiteit filmpjes "enhancen"
12 juli 2014 - 23:29    reactie #2
geplaatst door: LoudAndProud
Dank je MacGB.
Weet je of iMovie 11 de functies die jij bedoelt ook heeft?
Qualiteit filmpjes "enhancen"
13 juli 2014 - 08:59    reactie #3
geplaatst door: Pieterr
@LoudAndProud:

iMovie '11 is iMovie 9. :smile:
iMovie 10 is de laatste versie. Deze draait alleen onder Mavericks.

http://en.wikipedia.org/wiki/IMovie#Mac

"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Qualiteit filmpjes "enhancen"
13 juli 2014 - 09:00    reactie #4
geplaatst door: Pieterr
Ben heeft een aantal fraaie iMovie instructiefilmpjes gemaakt. Je vindt ze op zijn website.

http://www.videoidee.nl/iMovie/imovieindex.html

"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Qualiteit filmpjes "enhancen"
13 juli 2014 - 13:55    reactie #5
geplaatst door: MacGB
@ Loudandproud,

Zoals Pieterr aangeeft. iMovie 9 is van iLife 11, en ja die versie heeft ook al prima verbeteringsopties, (bewerkbaar histogram,  schuifregelaars voor belichting, helderheid, contrast, verzadiging, rode - groene - en blauwe tinten, aanpassen witpunt en uiteraard een "automatische" functie.

Ook hier zijn ook diverse video effecten beschikbaar.

Succes
MacGB


Qualiteit filmpjes "enhancen"
19 juli 2014 - 23:53    reactie #6
geplaatst door: LoudAndProud
O ja stom van mij, ik bedoel natuurlijk iMovie 9 van iLife '11 :blush:
Bedankt voor de tips en de link naar de iMovie tutorials, ik ga er mee aan de slag!