Hoi katapult, welkom als nieuwe gebruiker op het MacFreak forum.
Het simpele antwoord op je vraag is 'koop een harddisk'. Die zijn tegenwoordig zo goedkoop.
Je hebt voor 65 euro al een 400 GB harddisk, en er zijn natuurlijk nog grotere.
Ik denk dat dat toch de beste oplossing is. Je kunt een video project niet echt handig comprimeren omdat het zo groot is. Stel dat je het de helft kleiner kunt maken, dan is het altijd nog 10 GB en dus nog steeds niet op dvd te branden als backup. Je schiet er dus niet zoveel mee op. (Daarbij, tijdens het comprimeren heb je juist extra ruimte nodig want dan staan beide versies tegelijk op je schijf!)
Vandaar mijn advies om dan toch maar een schijf te kopen, het is een goede investering en handig voor de toekomst (je volgende video project past er dan meteen ook op..)
Ik vind het overigens een heel goed idee om de bronbestanden te bewaren. Als je alleen het eindresultaat houdt, kun je nooit meer wat aanpassen en dat zou zonde zijn.