van dvd via divx naar cdr
14 mei 2003 - 21:25   
geplaatst door: Jurriaan
wat ik zo op internet gelezen heb kun je een dvd dusdanig comprimeren dat ie op een cdr past. je schrijft de film dan weg als .mpeg4 bestand als ik het goed begrepen heb. dit is allemaal legaal je mag immers je eigen dvd kopieren.
Is er iemand die mij simpel uit kan leggen hoe een en ander werkt.
MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|
van dvd via divx naar cdr
14 mei 2003 - 21:47    reactie #1
geplaatst door: zonapple
Dat zou best kunnen, maar dan wel met flink wat kwaliteitsverlies.
Op een video-cd kan ongeveer 30 min. video op ± vhs kwaliteit.
Je kan er langer op zetten, maar dan gaat de kwaliteit wel omlaag.
Ik weet niet welke mpeg variant video-cd's gebruiken, maar met mpeg4 zou je in principe wel wat meer meer met betere kwaliteit op kwijtkunnen. Denk alleen niet dat ie ondersteund wordt door een doorsnee dvd speler, maar op je computer speelt ie waarschijnlijk wel.
There's 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't.
van dvd via divx naar cdr
14 mei 2003 - 21:54    reactie #2
geplaatst door: Jurriaan
op www.weethet.nl staat wel de win doows variant maar het moet toch ook op een apple kunnen. de kwaliteit zou  zeker zo goed zijn als svcd
MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|
van dvd via divx naar cdr
14 mei 2003 - 21:58    reactie #3
geplaatst door: Hans on his iMac
In grote lijnen gaat het als volgt:

1. Rip de DVD
Hiermee zet je de DVD op je harde schijf en verwijder je de encryptie. Tijdens dit proces kies je ook welke taal (audio-stream) je wilt en of je ook ondertiteling mee wilt rippen

2. Codeer de DVD
Vervolgens ga je de film comprimeren met een video-codec. DivX is een van de vele codec's die beschikbaar zijn.

Het internet is vergeven van gedetaileerde stap-voor-stap handleidingen van hoe je dit kan doen.

Mijn ervaring is dat je met de DivX-codec een gem. DVD speelfilm goed op 2 CDR's kwijt kan met zeer acceptabele kwaliteit.

Verder is mijn ervaring dat je dit op zich goed op de Mac kan doen, maar dat op het Window's platform toch meer software beschikbaar is  met betere kwaliteit

van dvd via divx naar cdr
14 mei 2003 - 22:11    reactie #4
geplaatst door: LittleMac
Het klopt dat je een dvd behoorlijk goed kan comprimeren met behulp van MPEG4. Ikzelf doe het af en toe met mijn G4 en meestal vind ik een film van zo'n 700-800 mb voldoene kwaliteit hebben. De beeldkwaliteit is dan een stuk beter dan VHS, maar uiteraard niet die van een DVD. Meestal gebruik ik voor het rippen van de dvd OSEX 0.0101b dit is de meest recente versie. Je hebt dan zowel audio als video op je HD staan en dit neemt ongeveer 3-6 GB in, wel veel dus...dat gaan we wat kleiner maken:

De audio zet ik dan om in AIFF op CD kwaliteit en vervolgens naar AAC met QT export. Dit doe ik met het programma mAC3dec. Het kan uiteraard ook naar mp3, maar om de een of andere reden verandert de lengte dan van de audio en dat geeft weer problemen met synchroniseren van audio en video. Waarom? geen idee, maar het is zo. AAC kent dit probleem niet in elk geval en geeft betere kwaliteit bij een lagere bitrate.

De video comprimeer ik meestal met DiVA, deze maakt gebruik van de 3IVX codec die te downloaden is op: www.3ivx.com. (daar staat ook link naar DiVA geloof ik) Deze codec is momenteel een van de betere (ook beter dan QT MPEG4) maar levert heuse officiële MPEG4 bestanden af. Er zijn naast DiVA nog andere programma's (FFMpeg, forty-two, MacMPEG2Decoder), maar deze werken niet of zijn langzamer. Feit is wel (volgens mij) dat DiVA het altijd doet en een heel stuk sneller is. Op een G4 800DP haal ik zo'n 18 fps met comprimeren, dat is vaak minder dan 2,5 uur voor een hele film.

Vervolgens in QT Player beide openen en dan bij het geluid alles selecteren en kopiëren en bij de film kiezen voor "voeg toe.." (of omgekeerd). Daarna kijken of de synchronisatie klopt (met AAC vrijwel altijd) en dan kiezen voor "bewaar als.." en dan alles in één bestand bewaren.

Resultaat:

een film met een resolutie van 640*300 (of zoiets, moet deelbaar door 8 zijn) met een goede kwaliteit en ongeveer 700 mb groot. Veel mensen vinden een lagere kwaliteit ook nog acceptabel zodat 500 mb (met 3ivx) ook nog goed is, ik denk zoiets als VHS.

Succes!

(en alleen bij eigen gekochte dvd's natuurlijk!  :hypocrite:

van dvd via divx naar cdr
24 mei 2003 - 03:37    reactie #5
geplaatst door: Eus
Hoi Hoi,
leken vraagje dus, hoe zet je dan het geluid om? ik word crazy van dat 42 programma, dat ik (jawel ) gedoneert gekocht heb! ik vin het boud! mappen die niet te verwijderen zijn enzo...
dan heb ik bvb harry snotter ( jawel echt voor eigen gebruik ) geript op het vcd formaat, geeft hij ( 42) me 2 bestanden, waarvan 1 van 808 mb......!!!!!!
en wat is toch dat andere bestandje, dat je in toast niet te herkennen krijgt? wie wil mij aub via persoonlijk email ofzo om hier de boel niet op te houden, begeleiden in dit?????

eeuwige dankbaarheid als beloning?

Eus

van dvd via divx naar cdr
24 mei 2003 - 11:57    reactie #6
geplaatst door: sandor
Met het programma ffmpegx en de programma's die er bij horen kun je na installatie in één stap een xvid, eventueel met ingebakken ondertitel, maken. Als alles goed is geïnstalleerd, dan is het een kwestie van de dvd in de mac stoppen( rippen hoeft niet) de juiste instellingen invoeren, en na enige uren wachten is je xvid klaar.
Xvid heeft de best mogelijke kwaliteit, ook volgens windows sites.
Dvd's hebben echter de vervelende neiging om allemaal anders gecodeerd te zijn, dus één succes-instelling van q-waardes en bitrates bestaat niet. Sommige dollar$ware-programma's zoals forty-two en divxray willen je doen geloven dat als je maar betaalt, dat je iedere film eenvoudig kunt rippen/divxen. Dat is bullshit, want het zijn gewoon varianten van ffmpeg, maar dan met minder mogelijkheden. Als je een nette, recente dvd hebt , dan kan er ongeveer 110 minuten film op een cd van 700mb. De kwaliteit is dan beter dan  (s)vcd, maar alleen afspeelbaar op een computer. De kwaliteit van 3ivx via diva is slecht in vergelijking met xvid via ffmpeg.
3ivx is leuk om .movjes of andere formaten die qt ondersteund om te zetten naar een kleiner bestands formaat, maar in vergelijking met xvid uit ffmpeg ziet het er niet mooi uit. Als je wilt leren hoe je moet coderen met ffmpeg(x), dan moet je dat leren van iemand die het al kan, of je moet lange nachten maken met forum-bezoek, koffie en diepe wallen onder je ogen. Iedere film behoeft namelijk een iets andere aanpak.
Als het goed is, verschijnt er dit weekend een nieuwe versie(0.0.7) van ffmpegx. Hopelijk met als extra optie "gebruiksgemak." .Zelf heb ik nu meer dvd's geconverteerd dan de videotheek in het dorp bieden kan, dus zelf heb ik al wat ervaring. Genoeg ervaring om te weten dat een simpele gebruiks aanwijzing gemaakt kan worden, alleen alle uitzonderingen op de regel maken er toch weer een dikke pil van.
van dvd via divx naar cdr
26 mei 2003 - 12:37    reactie #7
geplaatst door: Jurriaan
ook ik ging aan de slag.
dvd rippen, 25 min, diva duurde 2,5 uur wat vervolgens een bestand opleverde van 1,5 gb. wat ik daar aan heb. het bestand was 4,4 gb groot.
vervolgens het geluid omzetten, daar is ie nu 48 uur mee bezig, ik lijk wel gek. daar stop ik dus maar mee en ga de tips van sandor eens proberen.

sandoor neemt ffmpegx ook het geluid mee?

MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|
van dvd via divx naar cdr
26 mei 2003 - 13:56    reactie #8
geplaatst door: MacMiep
DVD RIPPEN?

Backups maken (YesYesYes!) van je DVD’s met MacOS X / Audio cd maken van een concert-dvd.

DOWNLOADEN BENODIGDE SOFTWARE:

- DivX Video: http://www.divx.com/divx/mac/

- OSEx: www.cse.buffalo.edu/~afaversa/

- ffmpegX: http://www.versiontracker.com/moreinfo.fcgi?id=15473&db=mac

- losse engines die niet bij ffmpegX geleverd mogen worden, maar waarvan het installer programma wel al bij ffmpegX zit. start hiervoor deze engines installer op en vind de internetadressen waar je deze kunt downloaden.

-mAC3dec: http://sourceforge.net/projects/mac3dec

-QuickTime Pro (alleen serienummer nodig die je moet invullen om het gewone QT programma te upgraden)

HOE TE WERK GAAN:

1. Zorg voor genoeg vrije ruimte op je harde schijf, 6 gig minstens!

2. Start OSEx op om de dvd-data naar je harde schijf te schrijven.
Selecteer met ‘Ti’ de grootste file (3 tot 6 gig). Zet ‘Fmt’ op ‘Elem. Streams’
(tip: begin je net, neem een kleinere file als test)

Het resultaat zal zijn:
.AC3, dat is de audio
.M2V, dat is de video
.SPC, dit is de ondertiteling: deze moet je weggooien

AUDIO:
3. Gebruik mAC3dec om de Audio file (AC3) te converteren naar .AIFF. Zet de frequentie naar 48khz (anders krijg je synchronisatie problemen).
Mensen die alleen van een concert dvd een muziek cd willen maken, zijn nu klaar.
Brand deze Aiff file(s) op cd en klaaremans. (dvd’s hebben meestal meerdere van deze files).

VIDEO:
4. Start ffmpeg op om alleen de video te converteren (NIET DE AUDIO)
Maak de film maximaal 480 pixels breed, anders is ie te zwaar om op niet-G4 machines een beetje leuk te spelen. Europeanen zetten de framerate op 25 en (advies) een 16:9 beeldformaat.
Dit duurt LANG!

5. Start QuickTime Pro. Open het geluid, selecteer het geluid en kopieer het. Open de film, klik Edit->Delete Tracks en wis het geluid van de film. Klik dan Edit->Add Scaled en bewaar de film.
Klaar!

NB: dit heeft McMeep niet zelf bedacht, maar gejat van MacNavi! www.svencentral.tk

Al meer dan 20 jaar beheert Miep de MacMiepMacCursus op macmiep.nl & op macostutorial.com in het Engels èn Duits!
van dvd via divx naar cdr
26 mei 2003 - 16:33    reactie #9
geplaatst door: KarelWillem
DVD Backuppen?

Zeer simpel met DVD2one (http://www.dvd2one.com/), indien er geen beveiliging is, of DVDBackup en DVD2one, als die er wel is. DVD2One is een Nederlands (niet te verwarren met Nederlandstalig) programma en het aanschaffen meer dan waard.

Zelfs ik snap hoe het werkt (en dat zegt wat...)

Je kunt zelf de uiteindelijke bestandsgrootte instellen, dus een film past altijd op een DVD of CD-r.

Vanzelfsprekend neemt de kwaliteit van een DVD op een CD-r schrikbarend af, maar wie verwacht anders?

Zet eens een tentje op.
---
iMac G5 1.8 20" - Powerbook G3/400 - Color Classic - Classic - iPod Photo 30Gb - http://www.etak.tk
van dvd via divx naar cdr
26 mei 2003 - 17:39    reactie #10
geplaatst door: sandor
 Sinds versie 0.0.6 van ffmpegx zit er de xvid mencoder enginge ingebouwd. Het rippen in elementary streams met osex is dan niet nodig. Dit is zowiezo nooit nodig, want ook ffmpeg (zonder x) kan prima met de program streams van osex omgaan. Alleen moet je meestal de audio en video in sync maken met qtpro als je de ffmpeg engine gebruikt. Gebruik dus altijd, vooral newbies, de mencoder engine. Als je een prog.streams  rip maakt met osex inclusief de subtitle, dan houd je maar één bestand over, een .vob, en daar maakt mencoder dan óf een embedded(ingebakken) ondertitel van, of mencoder "ript" de ondertitel er als een .sub bestand bij, zodat je dit in mplayer of titlelab kunt samenvoegenn met je film.
De laatste ffmpegx versie kan in een stap direct van dvd een xvid.avi bakken waar de audio, de video en de ondertitel al in zit. Dus mac3dec is dan niet nodig. Dit is trouwens al meer dan een jaar niet meer nodig in ffmpegx.

"Vanzelfsprekend neemt de kwaliteit van een DVD op een CD-r schrikbarend af, maar wie verwacht anders?"

Karelwillem, ik heb geen dvdbrander, en bij mij neemt de kwaliteit niet schrikbarend af bij het converteren naar een xvid op cd-r. Ik verwacht dus anders! Zeker als je moet betalen voor deze software.
Bij een kijkafstand van 2 beeld diagonalen mag je bij een recente xvidfilm nauwelijks/geen verschil met de dvd zien.

Nog iets over het kijken van een divx of xvid .mov : Gebruik hiervoor de 3ivx.com codec, en niet de divx.com codec, de eerste is veel efficiënter in het decoderen. Dit merk je vooral op wat minder snelle macjes. En bij snellere mac's blijf je een 5hertz trilling door het beeld zien :blink:

van dvd via divx naar cdr
26 mei 2003 - 18:07    reactie #11
geplaatst door: KarelWillem

Citaat
sandor om 17:39, 26-05-2003
 Karelwillem, ik heb geen dvdbrander, en bij mij neemt de kwaliteit niet schrikbarend af bij het converteren naar een xvid op cd-r. Ik verwacht dus anders! Zeker als je moet betalen voor deze software.
Bij een kijkafstand van 2 beeld diagonalen mag je bij een recente xvidfilm nauwelijks/geen verschil met de dvd zien.

Je hebt ook geen DVD-brander nodig voor DVD2one. je zet gewoon de output op 700 Mb of zo en brandt met toast op een CD-r.

Als je bijna geen verschil ziet tussen een originele DVD en een kopie op 700 Mb, mankeert er wat aan je ogen en oren.

Zet eens een tentje op.
---
iMac G5 1.8 20" - Powerbook G3/400 - Color Classic - Classic - iPod Photo 30Gb - http://www.etak.tk
van dvd via divx naar cdr
27 mei 2003 - 08:08    reactie #12
geplaatst door: Jurriaan
oke nu is de film gecomprimeerd met ffmpegx(tijdsduur was circa 5uur), maar met welk programma speel ik de film dan af? ik heb nu gekozen voor een mpeg4 bestand.
wel irritant dat ie 823mb is geworden ipv de gekozen 700mb!
MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|
van dvd via divx naar cdr
28 mei 2003 - 17:00    reactie #13
geplaatst door: RvPutten
Ik begrijp niks van dat ffmpeg, is er nu niet een eenvoudiger programma die gewoon alles kan.., je weet wel op de Mac manier? :shutup:
Live is strange, even stranger than you.
van dvd via divx naar cdr
31 mei 2003 - 09:43    reactie #14
geplaatst door: Delftenaar
Meeste commerciele DVDs zijn toch beveiligt tegen kopieren?  Hoe omzeil je die copy-protection dan?

(Bewerkt door Delftenaar om 9:43, 31-05-2003)

Upgrade fever...
Ik wil ZFS!
En wel hierom!
van dvd via divx naar cdr
31 mei 2003 - 10:06    reactie #15
geplaatst door: KarelWillem

Citaat
Delftenaar om 9:43, 31-05-2003
Meeste commerciele DVDs zijn toch beveiligt tegen kopieren?  Hoe omzeil je die copy-protection dan?

(Bewerkt door Delftenaar om 9:43, 31-05-2003)


Zoals al eerder gemeld: met DVDBackup kun je een kopie maken van je DVD (ook beveiligde) voor eigen gebruik.

DVD2One kun je dan gebruiken om deze DVD te comprimeren naar CD of DVD-formaat.

Zet eens een tentje op.
---
iMac G5 1.8 20" - Powerbook G3/400 - Color Classic - Classic - iPod Photo 30Gb - http://www.etak.tk
van dvd via divx naar cdr
31 mei 2003 - 10:10    reactie #16
geplaatst door: Delftenaar
Als het zo makkelijk is, waarom gebruiken die andere ffmpeg dan?  Wat is het verschil?  Kan je daarmee ook copy-protected DVDs rippen?
Upgrade fever...
Ik wil ZFS!
En wel hierom!
van dvd via divx naar cdr
31 mei 2003 - 11:01    reactie #17
geplaatst door: Dimitri

Citaat
KarelWillem om 10:06, 31-05-2003

Citaat
Delftenaar om 9:43, 31-05-2003
Meeste commerciele DVDs zijn toch beveiligt tegen kopieren?  Hoe omzeil je die copy-protection dan?

(Bewerkt door Delftenaar om 9:43, 31-05-2003)


Zoals al eerder gemeld: met DVDBackup kun je een kopie maken van je DVD (ook beveiligde) voor eigen gebruik.

DVD2One kun je dan gebruiken om deze DVD te comprimeren naar CD of DVD-formaat.


heb je al eens zo'n dvd'tje gekopieerd  naatr een cd schijfje met dvdoneX?  volgens mij gaat dat niet lukken hoor!
van dvd via divx naar cdr
31 mei 2003 - 12:42    reactie #18
geplaatst door: sandor
Karel willem, er is niets mis met mijn ogen, maar wel met dvd2one als je een kopie maakt naar één cd. Alle macro-vector informatie is dan verdwenen en de film ziet er uit als bagger. Dvd2one kan namelijk geen mpeg4 codering maken. Sterker nog, dvd2one kan helemaal niet coderen, alleen (onder andere) macro vectoren weggooien. Daarom is dvd2one ook in een goed half uur klaar met een dvd. Ook op een (snelle) g3. Bij een goede xvid codering zal je op normale kijkafstanden subjectief gezien een hoog-kwalitatieve film zien. Er is zelfs een hogere resolutie mogelijk dan dvd, mpeg4 ondersteund namelijk hogere resoluties dan een dvd.
De originele vraag was ook: Hoe ga ik van dvd via divx naar een cd-r.
Het maken van een xvid of een divx is niet makkelijk. Er zijn tientallen variabelen die elkaar niet altijd even duidelijk beinvloeden. De films die in de videotheek staan, zijn relatief makkelijk om te doen, maar vooral de wat obscuurdere films, zijn vaak al verkeerd op dvd gezet. Bij sommige miljoenenprojecten(moulin rouge bijvoorbeeld) lijkt het alsof het zoontje van de producer de (pal)dvd gecodeerd heeft in ruil voor een nieuwe fiets.
Hierdoor is het niet mogelijk om één recept te geven voor de conversie naar een divx, op sommige films zit je avonden te puzzelen. De enige manier is om véél forums te bezoeken, af en toe tot 10 tellen en rustig adem halen, of het te leren van iemand die al een beetje weet van de hoed en de rand. Misschien iets voor een macfreak-BBQ avond! (BBQ is geen video-term, het betekent barbeque en naast zonnebrandolie het meest voor de hand liggende met dit weer) :happy:
van dvd via divx naar cdr
31 mei 2003 - 12:48    reactie #19
geplaatst door: sandor
Ohja, om een een divx uit ffmpegx te bekijken kun je naar http://www.3ivx.com gaan en daar de divx doctor en de quicktime codec downloaden. Doctor de avi en plaats de codec volgens de gebruiksaanwijzing in je quicktime-plugins map. Op een snellere mac ( g4 of g3 sneller dan 600 mhz) kun je ook mplayer of vlc gebruiken om de . avi af te spelen. Quicktime ziet er echter meestal wat fraaier uit, vooral op de met wat minder megahertzen toebedeelde macjes.
van dvd via divx naar cdr
31 mei 2003 - 16:00    reactie #20
geplaatst door: KarelWillem

Citaat
Dimitri om 11:01, 31-05-2003

Citaat
KarelWillem om 10:06, 31-05-2003

Citaat
Delftenaar om 9:43, 31-05-2003
Meeste commerciele DVDs zijn toch beveiligt tegen kopieren?  Hoe omzeil je die copy-protection dan?

(Bewerkt door Delftenaar om 9:43, 31-05-2003)


Zoals al eerder gemeld: met DVDBackup kun je een kopie maken van je DVD (ook beveiligde) voor eigen gebruik.

DVD2One kun je dan gebruiken om deze DVD te comprimeren naar CD of DVD-formaat.


heb je al eens zo'n dvd'tje gekopieerd  naatr een cd schijfje met dvdoneX?  volgens mij gaat dat niet lukken hoor!

Ik heb dit inderdaad nog nooit geprobeerd. Ik heb namelijk een DVD-brander, dus de noodzaak om zo'n film op een cd te proppen is er niet echt. Of je moet die 65 cent die een cd minder kost belangrijk vinden.

Oké, ik heb begrepen dat DVD2one bagger maakt van een film op cd (zie verderop...), dus vergeet mijn verhaal maar.
DVDbackup is wel ideaal om de beveiligingen te omzeilen en als je doorspaart voor een DVD-schrijver, dan is de combinatie DVDbackup en DVD2one ideaal!

-------
Oh!.... een citaat in een citaat in een citaat in een....

(Bewerkt door KarelWillem om 16:03, 31-05-2003)

Zet eens een tentje op.
---
iMac G5 1.8 20" - Powerbook G3/400 - Color Classic - Classic - iPod Photo 30Gb - http://www.etak.tk
van dvd via divx naar cdr
31 mei 2003 - 20:22    reactie #21
geplaatst door: sandor
Een groot voordeel van mp4 boven dvd2one is natuurlijk ook dat je je film daarna via internet kunt delen.
En dat het liefst met eigen werk natuurlijk  :music:
van dvd via divx naar cdr
31 mei 2003 - 22:27    reactie #22
geplaatst door: Jurriaan
het voordeel van een film op cd branden? makkelijk bij gebrek aan dvd brander  :wink:

mij is het gelukt om een film om te zetten naar divx, echter hij is 820mb geworden en past niet op cd, tweede poging leverde 1100mb op  :mad:
maar de film doet het prima in QT. nu nog ontdekken hoe ik de film nog kleiner kan krijgen. ik had ingesteld op 800mb maar daar gaat ie over heen. hopelijk lukt het door 700mb aan te geven.

MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|
van dvd via divx naar cdr
4 juni 2003 - 22:30    reactie #23
geplaatst door: Eus
Precies!!!! dat probleem heb ik NU ook. en ik wordt helemaal depresief van het feit dat iedereen hier zo makkelijk erover praat, snik! ondanks alle goedbedoelde opmerkingen, snap ik nu helemaal geen hout er meer van. hoewel dat meer een kwestie is van die beruchte boom in het bos. het is een ingewikkeld verhaal hoor jongens.
Diva 'lijkt' me mooi! hoewel ik nog niet helemaal snap hoe het werkt! jawel mijn engels is niet zo goed als van de meeste hier ben ik bang. wat is bvb een imlg bestand? Ohja en wie weet hoe je de mappen van 42 uit je hd krijgt??? de prullemand lust het niet!
En inderdaad ik wil dit gebruiken voor mezelf!! ik betaal  de donatie omdat ik ervan uitga dat die mensen misschien NOG beter werk gaan afleveren. tenslotte nemen ze de moeite dit te ontwikkelen nietwaar?

jongens, bedankt nog voor alle raad en daad! ondanks mijn schele ogen, wallen en overdosis koffie  :withstupid: