Een vriend van mij wil graag zijn videobanden importeren naar z'n Mac en vervolgens op DVD zetten en vraag zich af of onderstaande video capture devices daarvoor geschikt zijn. Wellicht zijn er onder jullie mensen die ervaring hebben met deze apparaatjes en de verdere verwerking naar DVD? Is de kwaliteit van het videobeeld gelijk aan hetgeen je er in stopt of wordt het nog minder?Bij voorbaat dank voor jullie input!
Groet,Edward
Van Pinnacle:http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/du/Products/Consumer+Products/Home+Video/Studio+Family/Pinnacle+Video+Capture+for+Mac.htm
Van Geniatechhttp://www.amazon.com/Geniatech-iGrabber-Grabber-Button-Recording/dp/B002LRMOPO
Van Elgato:http://www.elgato.com/elgato/int/mainmenu/products/Video-Capture/product1.en.html
Elgatohttp://www.elgato.com/elgato/int/mainmenu/products/Video-Capture/product1.en.html
En kan niet anders zeggen: werkt perfect, er zit een programma bij om het videobestand tot op de seconde nauwkeurig in te korten. Bij het binnenhalen van de VHS-video kun je rustig in andere programma's doorwerken. Ben dik tevreden!
(Bewerkt door Rudolf om 12:54, 17-03-2011)
(Bewerkt door Rudolf om 12:55, 17-03-2011)
linamanning om 11:11, 18-03-2011Audio loop niet synchroon met beelden.
Een mogelijke oorzaak van dat probleem kan zijn als je in iMovie een andere framerate gebruikt dan die waarmee de video is opgenomen. Je kunt in iMovie kiezen of je een PAL (25, 50 Hz) of een NTSC (30, 60 Hz) project maakt. Controleer of die instelling goed staat.
Ik zou zelf voor de Elgato kiezen. Dit merk heeft een prima reputatie op Mac video gebied.
Ik ben zelf ook opzoek naar een dergelijk device.De Elgato lijkt bij de meeste hier de voorkeur te hebben. Ik verbaas me allen over de prijs... 99,- voor een kabeltje en een blokje ertussen.Zijn er ook nog goedkopere oplossingen?
Ik heb een ION Video2Go, die geen drol kost. 25 euro of zo. En dat werk probleemloos.
Beetje late reactie, maar vooruit; had je het maar gelijk aan mij moeten vragen.
(KW)
Advies verkoopprijs is 79,-http://www.ion-audio.nl/nl/products/68/video/video2go
(Bewerkt door kebdarge om 13:28, 22-09-2011)
En hij was om precies te zijn 36,05 euro, incl verzendkosten.
http://www.camera.nl/Catalogus/BekijkProduct/ION/VIDEO-2-GO-812715011826/
Het eigenlijke converteren gebeurt niet door het apparaatje, maar door je Mac. Heb je een Mac met een simpele videokaart, dan moet je wel wat geduld hebben, maar de kwaliteit is OK.
E.
http://www.lidl.nl/cps/rde/xchg/lidl_nl/hs.xsl/index_24216.htm
(Bewerkt door leek om 20:15, 22-09-2011)
Erk E om 19:09, 22-09-2011....Het eigenlijke converteren gebeurt niet door het apparaatje, maar door je Mac. Heb je een Mac met een simpele videokaart, dan moet je wel wat geduld hebben, maar de kwaliteit is OK....
Langzamer lijkt me ook lastig. Die videoband loopt namelijk wél gewoon door.
Tipje van Miepje
Erk E om 23:22, 22-09-2011Sorry , met geduld bedoel ik dat je (oude of simpele) Mac dan zo hard aan het werk is, dat je weinig (niets) anders kunt doen. Op een Mac met goede videokaart kun je wel tegelijkertijd iets anders doen.
Op die fiets.
Op een standaard instap iMac 21.5" is het in ieder geval snel zat en kan ik gewoon doorwerken, zonder ook maar iets te merken van de import van video.
Alvast bedankt voor het meedenken!
macleentje om 16:36, 17-03-2013 zou het mogelijk zijn om een oude camcorder die ook een video in heeft hiervoor te gebruiken?
*ik ga eens wat oude masjientjes uit het stof plukken *
(Bewerkt door macleentje om 17:02, 17-03-2013)
De Ion Video-2-go bijvoorbeeld wel, 29,95, kijk op Marktplaats, daar heb je ze nog goedkoper, mensen die al hun bandjes in 1 of 2 weken gedigitaliseerd hebben en het apparaatje niet meer nodig hebben.
Ik moest even een ander kabeltje (Firewire) aanschaffen, werd daar nog bang gemaakt dat het niet zou gaan lukken zonder extra software en eigenlijk was een mac voor videobewerken ook maar niets maar..... het was echt aansluiten en spelen. Meer niet.
Videospeler met scartverloop naar composiet en analoog in via mijn dv camcorder en die met Firewire naar Mac (even de video uit modus op de cc aanpassen op a/v, in mijn geval), iMovie openen en laten importeren via camera, video starten en in het venster op de mac komt het beeld vanuit je videospeler tevoorschijn en je kunt opnemen en bewerken...
Appeltje eitje dus. Nu nog kijken of ik hier en daar het beeld nog wat kan opvijzelen maar is geen grote must. Ik ben alvast blij!!
(Bewerkt door macleentje om 13:24, 20-03-2013)
macleentje om 13:23, 20-03-2013 en eigenlijk was een mac voor videobewerken ook maar niets maar.....
Nee inderdaad..
http://en.wikipedia.org/wiki/Final_Cut_Pro#Major_films_edited_with_Final_Cut_Pro