Video converter
24 november 2007 - 22:35   
geplaatst door: cubidoo
Ik ben pas overgestapt op apple. Ik moet voor een cursus die ik geef een aantal videos laten zien. Ik heb videos in dvd, wmv en avi formaat.

Welk programma kan ik gebruiken op de apple om verschillende videoformaten te converteren?

En naar welk formaat kan ik dat het beste doen op apple?

Video converter
24 november 2007 - 23:42    reactie #1
geplaatst door: MacWim
Met FFMPEG kun je vele kanten op.
Met VLC kun je bijna alles wel afspelen, en ook wel converteren, maar de kwaliteit daarvan is (ook volgens VLC zelf) niet altijd optimaal.

DVD kun je zó inlezen in iMovie en/of iDVD.

Mac mini M1, 16 GB 1TB | MBA 6.2 | iPhone 13 mini | iPad 2025 | iPod touch 2009 | Apple TV 3
Bouw websites; webteksten; beeldbewerking met Pixelmator Pro. interlijn.nl
Video converter
25 november 2007 - 01:36    reactie #2
geplaatst door: Carlo
Video converter
25 november 2007 - 10:18    reactie #3
geplaatst door: marksch
Hi Cubidoo,

Misschien ten overvloede, maar dvd, avi and wmv kun je zonder conversie afspelen op de Mac.  Voor WMV heb je dan wel Flip4Mac nodig en voor de avi-bestanden moet je soms een decoder installeren. Veelgebebruikte encodings zijn divx, xvid, 3ivx.

Mark

Video converter
25 november 2007 - 13:08    reactie #4
geplaatst door: Jules
Perian is de QuickTime plugin die ervoor zorgt dat je de meeste AVI's gewoon in QuickTime player kunt afspelen.
Video converter
25 november 2007 - 15:58    reactie #5
geplaatst door: hitchhiker
Converteren naar QuickTime heeft wat mij betreft de voorkeur als je vaak gaat starten, stoppen, terugspoelen, etc. wat in onderwijssituaties nogal eens voorkomt. Anders kun je wel volstaan met bovenstaande oplossingen.
Converteren vergt vaak 'pro'-versies van bijv. QuickTime en Flip4Mac, kost geld, maar niet al te veel.