geplaatst door: MegaBleek
Nadat ik in iMovie een filmproject heb gemaakt (en uitgebreid heb getest), ondervind ik problemen bij het in zijn geheel afspelen van de film. Het originele geluid valt op een gegeven moment weg. Delen waar ik muziek onder heb gezet worden in eerste instantie wel goed afgespeeld, maar ook dat stort later in elkaar. Dit zijn de scenario's die ik tot nu toe ben tegengekomen.

- In 'gewone' preview met de spatiebalk is alles goed. Geluidsverhoudingen zijn zoals ingesteld
- Bij gedeeltelijke full screen preview (appeltje-G) gaat ook alles goed, ook de geluidsverhoudingen

- Bij totaal afspelen gaat het goed, tot een minuut of 20. Dan valt bij een scene waar ik geen muziek achter heb gezet het originele geluid weg. Het geluid keert na een minuut of 20 weer terug, maar dan klopt de geluidsverhouding ook niet meer.

- Ik heb vervolgens bij het deel waar het probleem zich voor lijkt te doen de muziek weer weggehaald. Daar dacht ik de boosdoener gevonden te hebben. Er zat een knip in een scene, waar het achtergrondgeluid ineens wegviel. Die knip heb ik teniet gedaan, maar dan gebeurt hetzelfde bij de volgende scene.

Aanvankelijk dacht ik aan een corrupt muziekbestand of een corrupt beeldbestand, maar de fout lijkt zich voor te doen onafhankelijk van muziek of scene. Via Google heb ik nog niemand kunnen vinden die hetzelfde probleem had, laat staan een oplossing. Maar misschien komt het jullie wel bekend voor.

Iemand enig idee?

iMovie geluidsproblemen (origineel geluid valt weg)
31 juli 2010 - 00:17    reactie #1
geplaatst door: roel22
Wat zie je in de volumeniveaus en de geluidsgolven van de betreffende fragmenten?
iMovie geluidsproblemen (origineel geluid valt weg)
31 juli 2010 - 09:59    reactie #2
geplaatst door: MegaBleek
In de preview gaat alles goed. Dan heb ik gewoon goed beeld en geluid. Pas als ik de film in zijn totaal op vol scherm toon, dan valt het geluid weg. En in vol scherm kan ik dus ook niet checken wat dan de volumeniveaus en geluidsgolven zijn.
iMovie geluidsproblemen (origineel geluid valt weg)
20 augustus 2010 - 00:32    reactie #3
geplaatst door: EdMac
Ik ervaar soortgelijke problemen. Bij mij is het vaak zo dat oude geluidsfragmenten worden 'onthouden' op posisties waar ik nieuwe fragmenten tussenplaats. Moeilijk om uit te leggen wat er precies misgaat, maar het belangrijkste is dat de film na het exporteren wél gewoon goed draait.

Met andere woorden, de preview wordt op een gegeven moment brak, maar de export blijft overeind. Wel ontzettend lastig, maar een oplossing ben ik nog niet tegengekomen.

"O.. ja.. erhm... da's dan wel goed."
iMovie geluidsproblemen (origineel geluid valt weg)
20 augustus 2010 - 08:09    reactie #4
geplaatst door: lions193
Hoi,

Zelf ook last van gehad. Ik heb afgelopen jaar 6 uur film gemaakt met iMovie en bij het nalopen van de frangmenten viel het geluid ook vaak weg. Oplossing voor mij was om dan opnieuw op te starten dan is het geluid weer terug. Wel lastig en wat de oorzaak is, weet ik zelf ook niet.

Mac mini m2, iPhone 12 Pro Max, iPad Air