Wachtwoordmanager
16 december 2016 - 11:02   
geplaatst door: Ehrbacher
Ik ga nu (eindelijk) al mijn wachtwoorden en financiële gegevens achter een digitaal slot zetten, want de kans op een vergissing wordt steeds groter en vandaag of morgen gaat het op het www mis.
Ik naar de AppStore en type in "Password". Mijn hemel, daar staan zo'n 100 apps variërend in prijs van € 0,- tot bijna € 70,-
`ik heb wat zitten zoeken op MF maar slaag er niet in om berichten te vinden die iets roepen over voor- of nadelen van een App.
Is er bijv. een relatie tussen kwaliteit en prijs ?
Kortom, wie kan mij op weg helpen ?
Wachtwoordmanager
16 december 2016 - 11:24    reactie #1
geplaatst door: pth
Ik gebruik 1password op iphone en ipad en ben daar erg tevreden over, voor mijn macbook niet want dat was nogal prijzig dus dan kijk ik op mijn iphone wel wat ik moet intypen op mijn macbook. Gebruik toch voornamelijk mijn ipad. Maar zeker met je vingerafdruk scan vind ik 1password erg gebruiks vriendelijk. Hoe veilig mijn data is .... geen idee... ik ben geen hacker dus ik kan niet controleren hoe mijn data wordt beschermt en ergens moet je iets gaan vertrouwen om het gemak te kunnen gebruiken :hypocrite:
De vrijheid van de een is de gevangenis van een ander
Wachtwoordmanager
16 december 2016 - 12:09    reactie #2
geplaatst door: anraadts
Als al je devices van Apple zijn dan volstaat Sleutelhangertoegang (Keychain Access), als je in Systeemvoorkeuren > iCloud dat aanvinkt dan heb je overal toegang tot je wachtwoorden.

Extra voordeel, je hoeft er je portemonnee niet voor te trekken. :wink:

Heb je devices van andere merken dan is 1Password volgens mij één van de beste opties, maar dat is niet gratis.

Wachtwoordmanager
16 december 2016 - 13:03    reactie #3
geplaatst door: iEscape
Zoals pth gebruik ik op mijn Mac en iOS devices 1Password naar tevredenheid  :thumbs-up:

Sticky Password gebruik ik op Windows laptop, ook een prima wachtwoordmanager:

https://www.stickypassword.com/

met vriendelijke groet, iEscape
Wachtwoordmanager
16 december 2016 - 14:13    reactie #4
geplaatst door: bacon
1Paasword € 65
Espionage € 30
1Password zal ongetwijfeld zeer goed zijn. Maar ik gebruik hetzelfde soort programma Espionage tot volle tevredenheid:
https://www.espionageapp.com/
"De wereld gaat aan vlijt ten onder" 1956 (!!) Boektitel Max Dendermonde
Wachtwoordmanager
16 december 2016 - 19:14    reactie #5
geplaatst door: Jozef
Ik gebruik al jaren met plezier Enpass op al mijn iDevices en nog nooit problemen ondervonden.
Synchroniseer via Dropbox dus alle gegevens altijd bij de hand.

Wachtwoordmanager
17 december 2016 - 00:12    reactie #6
geplaatst door: macsiem
Dropbox staat nu niet bekend als een van de meest veilige Cloud opslag.
Ik zou daar nooit mijn wachtwoorden opslaan.
Het is net als bij de beveiliging van je huis, hoe beter de sloten hoe moeilijker voor de inbreker om binnen te komen. Helaas is het beste hang en sluitwerk niet goedkoop.
Heb je echt belangrijke wachtwoorden, dan zou ik voor het beste gaan. 1Password is zo'n program, ja inderdaad niet goedkoop.
Zelf synchroniseer ik de 1Password gegevens uitsluitend via mijn eigen WiFi netwerk tussen de diverse devices. Worden dus op geen enkele Cloud opgeslagen.
Wachtwoordmanager
18 december 2016 - 00:27    reactie #7
geplaatst door: anraadts

Citaat
macsiem om 0:12, 17-12-2016
Heb je echt belangrijke wachtwoorden, dan zou ik voor het beste gaan. 1Password is zo'n program, ja inderdaad niet goedkoop.

Als je niet veel haast hebt is 1Password wel goedkoper te krijgen, want om de paar maanden gooien ze het in de aanbieding.

Citaat
Zelf synchroniseer ik de 1Password gegevens uitsluitend via mijn eigen WiFi netwerk tussen de diverse devices. Worden dus op geen enkele Cloud opgeslagen.

Interessant, toch eens die 1Password licentie gaan proberen, die ik kocht vlak voordat Apple met de iCloud  Keychain kwam, en ik die licentie niet meer nodig dacht te hebben.

Wachtwoordmanager
18 december 2016 - 08:58    reactie #8
geplaatst door: macsiem
Wachtwoordmanager
18 december 2016 - 16:57    reactie #9
geplaatst door: MacMiep
Ik heb een beveiligde virtuele schijf waarin ik alles heb. Kost niks. Alleen iets meer moeite en alleen op mijn Mac.
Al meer dan 20 jaar beheert Miep de MacMiepMacCursus op macmiep.nl & op macostutorial.com in het Engels èn Duits!
Wachtwoordmanager
18 december 2016 - 22:29    reactie #10
geplaatst door: Leander
In tegenstelling tot 1Password maakt Keychain2Go volledig gebruik van Apple's Sleutelhangertoegang (Keychain Access) en synchroniseert deze gegevens draadloos binnen het eigen thuisnetwerk tussen Mac en iPhone/iPad en vice versa. En, wat ik erg prettig vind is dat Keychain2Go synchroniseert zonder tussenkomst van de cloud.
Ik ben erg tevreden over Keychain2Go: al mijn wachtwoorden/wachtwoordnotities op mijn iMac zijn nu ook beschikbaar op mijn iPhone. Keychain2Go maakt gebruik van de vingerafdrukscanner op de home button (Touch ID op iPhone 5s en hoger).

(Bewerkt door Leander om 22:51, 18-12-2016)

Wachtwoordmanager
19 december 2016 - 10:10    reactie #11
geplaatst door: PSYCHOMAC
Dus het grootste voordeel is dat dit programma geen gebruik maakt van iCloud?
En van waaruit wordt dan wel gescynchroniseerd?

Ik doe gewoon alles via Apple's sleutelhanger en inderdaad iCloud en heb nergens problemen mee.

iMac 2007 20", iMac 27", iMac 21", 10x iMac G3 , 2x iMac G4, 1x iMac G5 ,2xPM dual 1.8 en dual 2.0 G5; 2x MacPro ;15/17/23inch Display(alu en model ervoor), powerbook 12/15/27inch,  Apple TV, 2xApple Cube/17 "ADC Scherm, PM G4 QuickSilver, en verder nog veel te veel om op te noemen. Een verzamelaar dus!
Wachtwoordmanager
19 december 2016 - 13:39    reactie #12
geplaatst door: Leander
Nee, het grootste voordeel is dat je gewoon gebruik blijft maken van Apple's sleutelhanger. Synchroniseren gaat via bijbehorende (gratis) software op je Mac en de app op je device.
Wachtwoordmanager
19 december 2016 - 15:55    reactie #13
geplaatst door: macsiem
Open eens:
Programma's>Hulpprogramma's>Sleutelhangertoegang
Kies daar in het scherm bij Categorie>Wachtwoorden
Dubbelklik dan op een item waarvoor je ooit een wachtwoord hebt gemaakt
Zet een vinkje links onder voor: Toon wachtwoord
Vul dan in het volgende scherm je inlog wachtwoord van de Mac in en je ziet het wachtwoord van het item wat je met een wachtwoord hebt beveiligd.
Het komt er dus op neer dat het vaak simpele wachtwoord voor inloggen van de Mac voldoende is om alles zichtbaar te maken. Uiteraard kan je een lang wachtwoord maken voor de inlog van de Mac.
Persoonlijk vind ik dit een niet erg sterke methode van beveiliging.

Verder heeft 1Password nog verschillende voordelen, zoals automatisch inloggen op sites met één klik.

Wachtwoordmanager
19 december 2016 - 17:50    reactie #14
geplaatst door: Photocell
Al jaren een tevreden gebruiker van 1Password
Teveel om hier op te noemen
Wachtwoordmanager
19 december 2016 - 19:01    reactie #15
geplaatst door: cyrano

Citaat
macsiem om 15:55, 19-12-2016
Het komt er dus op neer dat het vaak simpele wachtwoord voor inloggen van de Mac voldoende is om alles zichtbaar te maken.

Daar heb je gelijk in. Ik heb het al proberen duidelijk te maken. Maar ik heb ook geen alternatief, want ik kan geen elvendertig paswoorden onthouden.

En overigens zijn de meeste paswoord managers nog veel slechter beveiligd dan de Sleutelhanger. Ergens moet dat paswoord altijd doorgesluisd worden naar de app. Voor iemand die er zich wil op toeleggen, zijn alle paswoord managers makkelijker te kraken dan de Sleutelhanger. Die heeft tenminste sterke encryptie. Ik kan het aantal pw managers al niet meer tellen dat geen fatsoenlijke salt heeft op z'n encryptie. Er is er zelfs eentje die pertinent weigert dat te fixen...

I'd tell you a UDP joke but you might not get it.
Wachtwoordmanager
19 december 2016 - 19:35    reactie #16
geplaatst door: cyrano
Even wat linkjes, want die hebben jullie graag:

Uit 2015, maar 't geeft een beeld van de situatie toen:

http://www.darkreading.com/risk-management/security-fail-apple-ios-password-managers/d/d-id/1103401

Van de 13 geteste, is er maar één die weet hoe encryptie moet toegepast worden.

Ook uit 2015, XARA. Het enige leesbare dat ik er kon over vinden:

http://www.macrumors.com/2015/06/18/what-you-need-to-know-about-xara-exploits/

En, zeer recent, van enkele dagen geleden:

https://www.securemac.com/news/siri-exploit-creates-avenue-hackers-bypass-passcodes

Dit laatste is geen zwakte in de pw manager zelf, maar in iOS. De details zijn nog niet bekend, maar er is een Youtube filmpje! Hoezee! :sigh:

Ik weet dus ook niet of Apple's sleutelhanger er kwetsbaar door wordt, maar pw managers (bijna?) allemaal wel.

Overigens is 1password één van de beste, zoniet de beste. Maar persoonlijk ga ik er van uit dat meer code altijd meer kwetsbaar is dan minder code...

(Bewerkt door cyrano om 19:41, 19-12-2016)

I'd tell you a UDP joke but you might not get it.