(de klant wil de url regelmatig kunnen veranderen, en heeft "geen zin" om steeds naar de maker van de flash te stappen om het te laten veranderen)
Maak dan dus het flash bestand zelf clickable ...
Of zet er een anker onder het plaatje
- Armand
of snap ik je "anker" optie niet goed?hij komt nl. niet op de site van de klant maar op externe sites, waarvan we niet weten hoe die "werken"
(Bewerkt door peterdh om 11:52, 23-11-2007)
Een layer plaatsen over de flashfile is op zich goed bedacht. Je zou kunnen proberen om de flash animatie zelf in een layer te plaatsen en de layer clickable te maken. Hoe dat exact zou moeten gaan weet ik zo ook niet
@Iemand anders?
Wat ook kan is via redirecting werken. Laat via de flash animatie alle klicks naar 1 site toe komen en afhankelijk vanwaar ze vandaan komen, stuur je ze door naar het juiste adres... Moet je wel met scripiting aan de gang.
Met anker bedoelde ik gewoon een linkje onder de animatie maar dat zal niet gaan in deze situatie.
juist die scripting gaat niet werken, omdat de anim op andermans site komt te staanmaar bedankt voor het meedenken
Op deze manier kun je dus de bestemming aanpassen zonder de Flash film aan te passen.
Als je de bestemming wilt aanpassen zonder de Flash aan te passen EN zonder de html aan te passen, dan zul je inderdaad aan de 'ontvangende kant' iets moeten doen. Dus altijd naar 1 adres doorverwijzen en van daar het verkeer doorsturen naar het adres waar je op dat moment de boel heen wilt laten verwijzen.
het gekke is dat als je over deknop hovert, er wel degelijk http://www.bcg.be/index.html in de statusbalk staat, maar er gebeurt niks (althans bij mij niet)
(Bewerkt door peterdh om 13:07, 23-11-2007)
peterdh om 12:22, 23-11-2007layer was clickable... met de anim erin, maar gaat niet werken, de cursor verandert maar er gebeurt nietjuist die scripting gaat niet werken, omdat de anim op andermans site komt te staanmaar bedankt voor het meedenken
Met scripting bedoelde ik dus scripting op de ontvangende site ... Maar ik hoop dat het gaat lukken
succes- Armand
@ armand, juist van de "andere kant" kun je niet verwachten dat ze behalve die flash ook nog scriptjes van "ons" gaan draaien, vandaar
Over het linken van de Flash film, dit moet je toch echt in Flash zelf uitvoeren. Zoals je hebt gemerkt zijn andere manieren gewoon niet betrouwbaar... contact opnemen is dus de enige goede (en daarbij ook een snelle) oplossing.
mvdg om 13:29, 23-11-2007@peterdh: Ik veronderstel dat jij bij BCG werkt? En dat de banner naar een pagina in de BCG site moet wijzen en die wil je later kunnen aanpassen? Dan kun je dus de banner laten verwijzen naar (bijvoorbeeld) http://www.bcg.be/bannerlink.html en vanuit die vaste pagina kun je dan naar een pagina wijzen die jij wilt! Dat is wat Armand bedoelt. De scripting gebeurt dus aan jullie kant. Niet aan de andere kant. Het script draait niet op dezelfde server als waar de advertentie staat, dat is het hele punt.
@mvdg: sommige mensen zijn beter in uitleggen dan ikzelf, dank je wel...
Overigens zei ik ook niet "andere kant" maar "ontvangende kant". In het voorbeeld van mvdg is dat dus www.bcg.be .
Overigens: als de klant geen contact wil opnemen met de bouwer van de flash, hoe kon de bouwer dan weten wat hij in flash moest bouwen? Betreft het hier om illegaal gebruik van de animatie of hebben ze ruzie gekregen?
@mitch, ik werk inderdaad bij bcg (nederland) en doe het voor bcg (belgie) maar die jongens willen deze banner plaatsen bij bijv. een studenten site.dus wat jij voorstelt is om een vaste link met die banner mee te geven naar een pagina op "onze" site, die de bezoeker vervolgens doorlinkt naar een bepaalde pagina? (lijkt me niet zo netjes te verwerken, maar ik kan het mis hebben)
overigens willen ze volgens mij ook nog dezelfde banner naar een andere pagina laten linken (vanaf een andere site dan, maar wel tegelijkertijd, lastig uitleggen) daarom zocht ik naar een oplossing "in" de banner zelf
geloof me mn eerste advies aan belgie was: laat de flashmaker een versie maken met verschillende url's of stuur mij de orginele fla file... maar ze "benne soms heel eigenwijs"
Naar mijn idee heb je dus twee opties: je kunt een vaste url aangeven en zelf onderscheid maken (via vaste pagina op jullie site dus). Voordeel: de studentensites of wie dan ook je advertentie bevat, hoeft niets aan te passen als jij van link wilt veranderen. Of: als je je link wilt veranderen geef je die nieuwe link door aan de site waar je advertentie op staat. Tweede lijkt mij handiger. Immers je moet toch gaan werken met zo'n Flash variabele dus als die er toch is, is het voor hen een kleine moeite om die aan te passen wanneer jij dat aangeeft. Wat je ook doet, in beide gevallen moet je de 'flashvar' mogelijkheid gebruiken die zeer waarschijnlijk reeds in de film is aangebracht, maar waarvan jij alleen de naam niet weet.
Eventuele andere mogelijkheid: wrap de originele flash animatie in een nieuwe flash animatie (gebruikmakend van actionscripts loadurl of loadmovie oid) en bouw de 'flashvar' handler zelf. Of heb je daar de originele flashfile voor nodig?
(Bewerkt door Armand om 14:12, 23-11-2007)
Je andere mogelijkheid is slim bedacht en zou inderdaad een mogelijkheid kunnen zijn ja. Was ik zelf niet opgekomen. Volgens mij kan dat prima. Het enige nadeel is dat je dan waarschijnlijk niet meer de knop kunt indrukken van de bestaande flash film want daar moet je immers in je nieuwe flash film een doorzichtige knop overheen leggen lijkt mij. Maar is inderdaad een oplossing als het verder niet lukt!
en eigenlijk..... laat ze het nu maar even zelf uitzoeken, ik geloof dat ik nu wel even mn best gedaan heb , als ze te beroerd zijn om het "flashbedrijf" op te bellen... wat moet ik dan nog...?
(Bewerkt door peterdh om 14:23, 23-11-2007)
mvdg om 14:18, 23-11-2007Als je over de Flash film heen beweegt heb je een handje. Er zit daar dus een button. Ook als hij ingeladen is, heb je een knop die je in kunt drukken. Maar bij drukken gebeurt er niets. Daaruit trek ik de conclusie dat er wel een knop zit, maar dat die niet weet waar hij heen moet gaan. Ik neem aan dat dat is omdat er een variabele doorgegeven moet worden.
Ontstaat dat handje niet doordat peterdh er een anker omheen heeft gezet ( <a>url[/url] )?
Beeldverslechtering zou niet mogen maar dat kan met verkeerde moviegrootte instellingen te maken hebben... maar zeker weten doe ik het niet...
Laten we de reactie vanuit belgie maar even afwachten en dan zien we vanaf daar weer verder...
Armand om 14:37, 23-11-2007Ontstaat dat handje niet doordat peterdh er een anker omheen heeft gezet ?
Sorry ik was vergeten te zeggen dat ik het heb geprobeerd door het html bestand te downloaden en aan te passen. Het anker was bij mij dus al weg. En op die manier heb ik ook geprobeerd te kijken of ik de kliktag makkelijk kon vinden maar dat lukte helaas niet. Alles wat ik zo gauw kon bedenken (clickvar, clickVar, url, URL enzovoorts) leek niet te werken.
in de embed code van de html waarmee je de swf on-line zet geef je flashvars mee waarin je zet clickTag=deurlwaarnaartoemoetwordengesprongen.html
bijna alle sites waarop je banners wilt plaatsen vragen om deze manier aan te leveren, omdat ze zelf achter de url nog meetcodes e.d. hangen.
Gijs60 om 14:49, 23-11-2007Als ik het goed heb begrepen zou het zo moeten kunnen:Met het programma "Gordon" van Futurecandy kan je .swf_jes weer "ontleden" tot fla's
Kijk, dat is interessant.. Natuurlijk niet gebruiken om iemand anders zijn werk te stelen, maar wel handig om dingetjes te leren ...
Daar zal ik eens naar gaan kijken
mvdg om 14:50, 23-11-2007Sorry ik was vergeten te zeggen dat ik het heb geprobeerd door het html bestand te downloaden en aan te passen. Het anker was bij mij dus al weg. En op die manier heb ik ook geprobeerd te kijken of ik de kliktag makkelijk kon vinden maar dat lukte helaas niet. Alles wat ik zo gauw kon bedenken (clickvar, clickVar, url, URL enzovoorts) leek niet te werken.
Okay, dat verklaard je zekerheid....
Maar ja, die belgische Flasher kan natuurlijk elke naam als clickVarretje gebruikt hebben...
Belgium calling ?