Hoor graag,dM
dM
1. Door eerst een fotokader te maken waarin de foto moet passen en daar de foto in te slepen. Het makkelijkst doe je dat door met de cursor op de gewenste plek te klikken en uit het 'Voeg in' menu de gewenste vorm te selecteren en die op grootte te brengen. Vervolgens sleep je daar je foto in.
of
2. Door foto's met de Command-toets ingedrukt naar de tekst te slepen. (Het kader om de tekst zal dan blauw oplichten)
In allebei de gevallen kun je kiezen of je tekstomloop wilt of niet.
(En vergeet de lege regels niet weg te halen)
karel apple om 11:33, 10-03-2009Het klopt dat wanneer je foto's 'gewoon' over de tekst sleept, ze daar bovenop blijven zweven.Foto's in een tekst plaatsen kan op twee manieren:1. Door eerst een fotokader te maken waarin de foto moet passen en daar de foto in te slepen. Het makkelijkst doe je dat door met de cursor op de gewenste plek te klikken en uit het 'Voeg in' menu de gewenste vorm te selecteren en die op grootte te brengen. Vervolgens sleep je daar je foto in.of2. Door foto's met de Command-toets ingedrukt naar de tekst te slepen. (Het kader om de tekst zal dan blauw oplichten)In allebei de gevallen kun je kiezen of je tekstomloop wilt of niet.(En vergeet de lege regels niet weg te halen)
De eerste methode werkte niet bij mij. Het kader blijft in de browser zichtbaar en de foto's worden verplaatst. Methode 2 werkte aanvankelijk wel. Als ik een foto vanuit de Mediakiezer richting tekstveld sleepte werd hij daar over de volle breedte geplaatst. Een blauwe rand was alleen in de Mediakiezer rond ge geselecteerde foto te zien. Na het selecteren van de foto in de tekst kon deze geschaald worden, maar dat ging hopeloos onnauwkeurig en bijzonder traag. En uiteindelijk ging dit plaatsen van een foto in de tekst helemaal niet meer. Ik snap er echt niets van. iWeb is ook niet meer vooruit te branden. Ik zie nu alleen nog maar strandballen en er gebeurt helemaal niets meer. Zelfs aanpassingen in de tekst duren heel erg lang.Pfff, ik weet het even niet meer.
Ik heb de lap tekst vanuit Pages naar Teksteditor gekopieerd en vanuit Teksteditor naar een nieuwe pagina in iWeb met de bedoeling de opmaak, die mogelijk zou kunnen storen, er uit te halen. Toen volgens beide methodes foto's in de tekst geplaatst. Methode 1 werkt nog steeds niet, methode 2 wel. Het lijkt nu wel wat makkelijker te gaan. Maar ja, er nog maar weinig foto's in. Ik modder hiermee nog wel even aan.
O ja, ik heb iWeb 08.
Het plaatsen van foto's binnen een vorm lukt nog steeds niet. Ze worden in zowel een vorm als in een tekstvenster niet vastgezet. Ze zwemmen er uit als je voor de vorm of tekstvenster iets wijzigt in de tekst. Zelfs als je niets wijzigt.
De methode om een foto middels Command + slepen in de tekst te krijgen werkt wel. De foto verschijnt dan over de volle breedte van je tekstkolom in beeld, maar deze kan vervolgens worden geschaald. Daarmee was in feite mijn probleem opgelost. Totdat ik verder kwam in het reisverslag. Het werd trager en trager. Een foto schalen werd op een gegeven moment een gok en op een gegeven moment moest ik bijna een minuut wachten op het resultaat. Uiteindelijk lukte het niet meer om nog meer foto's toe te voegen aan het reisverslag.
Balen, maar het bracht mij wel op een idee. Kan een pagina in iWeb soms te groot worden? Met die veronderstelling in het achterhoofd ben ik opnieuw begonnen. Ik heb de tekst verdeeld over drie pagina's en toen opnieuw de foto's ingevoerd via de Mediakiezer in iWeb vanuit Aperture 2. Tenslotte heb ik de pagina's gekoppeld. En dat bleek de oplossing te zijn.
Het werkt nu ( http://web.mac.com/schijf ), tab Afrika en even omlaag scrollen. Ik ga er in het vervolg maar van uit dat je een pagina vooral niet te groot moet maken.
Vrgr en bedankt voor het meedenken,
(Bewerkt door DiskMac om 13:50, 14-03-2009)