geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

Voor mensen die geïnteresseerd zijn in RWD (Responsive Web Design) lees dit stukje eens.

http://trentwalton.com/2012/10/03/a-new-microsoft-com/

Citaat

This week’s launch marks a momentous step for Microsoft and for responsive web design. Rather than waiting for the greater web community to clearly hash out best RWD practices, Microsoft has jumped in early, joining us in the trenches with an abundance of resources and zeal. Thank you, Microsoft—for demonstrating that RWD is the future of the web and that businesses of any size are capable of adopting the approach.

Dit is echt een goed teken voor de toekomst, en ze lijken gelukkig dat slappe afwachtende gedrag af te leren.

Microsoft nieuwe homepage - Het begin naar beter lijkt gezet
21 november 2012 - 08:47    reactie #1
geplaatst door: Robert
Leuk stuk, maar is Trent Walton blind?

(lijkt me niet handig voor een webdesigner, maar waarom gebruik je anders zo'n enorm groot lettertype?)

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Microsoft nieuwe homepage - Het begin naar beter lijkt gezet
21 november 2012 - 11:19    reactie #2
geplaatst door: Steve Hofkens
op mijn imac 27" moest ik even achteraan in de kamer gaan zitten om het leesbaar te houden :biggrin:
iPhone X , iPad , iMac Pro 27" iXeon W 3,2Ghz 32GB ssd 1T, iMac 27" i7 Retina 5K 4Ghz 32GB ssd 500GB ,Time Capsule 2GB , Apple TV2
Microsoft nieuwe homepage - Het begin naar beter lijkt gezet
21 november 2012 - 11:48    reactie #3
geplaatst door: macsmet
Opmaak is gemaakt voor tablets. Bekijk de site maar eens op een iPad.
CamelCaps | Educatieve Software - http://www.camelcaps.nl
Microsoft nieuwe homepage - Het begin naar beter lijkt gezet
21 november 2012 - 12:15    reactie #4
geplaatst door: martin93

Citaat
Robert om 8:47, 21-11-2012
Leuk stuk, maar is Trent Walton blind?

(lijkt me niet handig voor een webdesigner, maar waarom gebruik je anders zo'n enorm groot lettertype?)

Een blinde heeft kan zelfs grote letters niet lezen :cool:

Microsoft nieuwe homepage - Het begin naar beter lijkt gezet
21 november 2012 - 14:22    reactie #5
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

Omdat jij waarschijnlijk een groot scherm hebt + hij een blog heeft dat alleen maar dient om dit artikel te tonen, verder heeft het geen functie of afleiding er omheen.
Wat heb je aan een 16px (100%) font-size als je een 27 Inch scherm hebt terwijl 80% van het scherm dan niet gebruikt wordt. (afval)

Neem het brower-frame en schaal het maar eens naar 320px of 480px breed dan zal je zien dat iemand op zijn iPhone wel kleinere letters krijgt omdat zijn display ook veel kleiner is.
Nu wil ik niet zeggen dat iedereen met zijn website naar een 22 of 24px standaard font-size moet omdat daar vaak de content  niet  geschikt  voor  is maar als je het idee begrijpt dat pixel-perfect werken niet meer van deze tijd is maar dat je in percentages moet denken van een gerelateerd -object dan ben je denk ik al op het goede spoor.

Dat heet met de tijd meegaan en daarom wordt hij gevraagd door MS om met zijn kennis over te brengen op het web -team zodat deze gasten nu weten hoe het moet en dit als basis kunnen gebruiken voor Windows 8 en meer.

Dit principe gaat straks ook de basis van je OS worden alleen kun je het bureaublad niet vastpakken en  kleiner -/groter schalen,  maar het één app gebruiken op alle platformen zal  de (RD) Responsive Design techniek als  jasje van de app  gebruiken  zodat je nooit meer rekening hoeft te houden met hoe groot of klein is het scherm van een device omdat de app of het platform zich auto.  aanpast aan het display.

Microsoft nieuwe homepage - Het begin naar beter lijkt gezet
21 november 2012 - 15:03    reactie #6
geplaatst door: Ruud Ravenhorst
Oei! Apple loopt achter bij Microsoft... Slechte zaak. Kom op Apple!
Never gone back since I went to the Mac (which was in March 1984).
Microsoft nieuwe homepage - Het begin naar beter lijkt gezet
21 november 2012 - 16:10    reactie #7
geplaatst door: Robert

Citaat
Shmoo om 14:22, 21-11-2012
Omdat jij waarschijnlijk een groot scherm hebt + hij een blog heeft dat alleen maar dient om dit artikel te tonen, verder heeft het geen functie of afleiding er omheen.

Ik weet niet wie 'jij' is, maar ik bekeek zijn site op een 15" en nauwelijks te lezen zo groot, en dat verbaast me nogal van iemand als Trent Walton...

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Microsoft nieuwe homepage - Het begin naar beter lijkt gezet
21 november 2012 - 17:20    reactie #8
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

@Ruud, Zo hoef je dat niet te zien omdat Apple en MS hiermee beide in andere categorieën zitten.

Voor Apple heeft dit veel minder aandacht nodig omdat hun systemen er niet of minder afhankelijk van zijn.
Windows 8 is voor een gedeelte gebaseerd op dit systeem omdat het op elk device moet kunnen draaien ongeacht de afmeting.

Web-standaarden zijn voor Apple , zorgen dat video en audio het zonder Flash doet en een prettige gebruikerservaring online.
Web-standaarden voor MS op dit moment is het complete plaatje en het maximale eruit proberen te halen.. Daarom is het ook heel erg gedurfd dat ze nu eens voorop lopen en eigenlijk het voorbeeld gaan geven terwijl iedereen nog met de teen in het water zit  en aan het beoordelen is of het water warm of koud is.
MS springt nu gewoon in diepe om achter de temperatuur te komen en dat kan twee dingen betekenen:
(1) het blijkt dat ze niet Pieter van den Hoogenband's talent hebben en verzuipen.
(2) het blijkt dat de temperatuur perfect is om in te zwemmen en ze worden ineens de nieuwe Ian Thorpe op basis van kwaliteiten.


Dat is miss. wel het leuke aan MS op dit moment ze tonen lef en durven eigen dingen te doen, iedereen ging keihard en relatief makkelijk achter de iPhone aan en bouwde telefoons, later tablets die daar op leken of miss. wel op dezelfde manier functioneerde om maar mee te liften op dat Apple succes.
MS was volgens mij het enige bedrijf die dat niet deed en met Windows Phone 7 iets totaal anders bracht. Niet dat het direct een geweldig succes was maar het toont wel lef maar ook een soort klasse richting Apple en dat vind ik ook wel wat respect verdienen. Think different ?