Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
10 april 2014 - 17:20   
geplaatst door: stanleywijn
Hallo mede MacFreaks,

Om de een of andere reden is het voor mij en mijn vriendin niet mogelijk om filmpjes fatsoenlijk te bufferen op onze macbooks (thuis). Bij andere mensen thuis lukt dit prima.
Overigens is het internet niet traag, want met een speedtest haal ik makkelijk 80mbps/6mbps. Youtube in full hd werkt daarom ook prima.

Nu heb ik wat forums hiervoor afgestruind maar kon niet echt iets vinden van het probleem. Alleen dat het uitzetten van de firewall van je router helpt.

Nu heb ik dit ook gedaan. Ik heb een oude router van UPC op bridge-mode staan en daaraan een Asus NT-66U. Alle firewalls van de asus staan uit maar dit mag niet baten.

Het rare is dat hij af en toe heel hard lijkt te bufferen (meestal eerste 2 seconde) en daarna totaal dood valt. En heel langzaam verder buffert. (duurt daarna soms wel 5 minuten voor een filmpje van 2 minuten).

Heeft iemand een idee hoe ik hier vanaf kom?

Groetjes,

Stan

Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
10 april 2014 - 17:36    reactie #1
geplaatst door: PE
Welke versie Adobe Flash staat op je Macbook?
Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
10 april 2014 - 18:08    reactie #2
geplaatst door: stanleywijn
Ik heb hem zojuist geupdate naar de nieuwe systeemversie 13.0.0.182.
Daarnaast heb ik al chrome en safari geprobeerd maar dit gaf helaas geen verschil.
Ook adblocker aan of uit zetten had geen effect.

Voor de asus router gebruikt ik de laatste merlin build (v40)

Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
10 april 2014 - 18:19    reactie #3
geplaatst door: PE
Die problemen waren die voor de update naar Flash 13 of pas erna er zijn nog al wat problemen met Adobe Flash 13 op dit moment

Welk systeem staat erop je Macbook eigenlijk?

(Bewerkt door PE om 18:22, 10-04-2014)

Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
10 april 2014 - 19:03    reactie #4
geplaatst door: stanleywijn
De problemen waren ook voordat ik hem update naar versie 13. Ik denk eerder dat het iets met de router te maken heeft aangezien ik het dus niet bij vrienden en op de onderwijsinstelling heb.

Ik gebruik 10.9.2 op een Macbook Pro Retina uit 2012.

Alvast erg bedankt voor de snelle reactie iedereen! We gaan verder zoeken!

Mijn vriendin geeft net ook aan dat ze ook geen rtl gemist meer kan kijken. Daar is het zelfde probleem blijkbaar (3 seconden bufferen en daarna heeeeel langzaam bufferen).

Iemand nog een idee?

(Bewerkt door stanleywijn om 19:04, 10-04-2014)

Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
10 april 2014 - 19:16    reactie #5
geplaatst door: PE
stanleywijn zou je een test account willen aanmaken? en kijken of het probleem er dan nog is?
systeem voorkeuren nieuwe gebruiker aanmaken bv test jou account uitloggen en dan met test inloggen en kijken of het probleem er nog steeds is. (ligt het (probleem) aan het account of aan het systeem)

Eventueel even bij de buren op hun wifi netwerk en kijken of het probleem ook aanwezig is

(Bewerkt door PE om 19:17, 10-04-2014)

(Bewerkt door PE om 19:17, 10-04-2014)

Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
11 april 2014 - 17:37    reactie #6
geplaatst door: stanleywijn
Wow PE bedankt voor het bericht!

Het werkt inderdaad. Als ik een gast account aanmaak en daarop inlog werkt alles prima en laden de filmpjes gewoon. Heeft u enig idee hoe ik dit op mijn 'gewone' account krijg?

Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
12 april 2014 - 10:58    reactie #7
geplaatst door: stanleywijn
Ik heb het getest, maar ik heb het probleem niet op de uni met mijn macbook. Een vriend van mij heeft op zijn windows pc op mijn netwerk nergens last van en kan gewoon dumpert en rtl gemist kijken zonder buffer tijd.

Hoe kan ik dit probleem fixen op mijn macbook?

Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
15 april 2014 - 16:11    reactie #8
geplaatst door: stanleywijn
Heeft iemand een idee?
Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
21 april 2014 - 22:07    reactie #9
geplaatst door: stanleywijn
laatste poging.. Hoe krijg ik dit buffer probleem gefixed?
Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
21 april 2014 - 22:29    reactie #10
geplaatst door: Pieterr
Citaat
stanleywijn om 17:37, 11-04-2014
Het werkt inderdaad. Als ik een gast account aanmaak en daarop inlog werkt alles prima en laden de filmpjes gewoon. Heeft u enig idee hoe ik dit op mijn 'gewone' account krijg?

Welke plugins/addons/extensions heb je geinstalleerd? Meestal zit daar het probleem. Je kunt ze een voor een verwijderen (en daarna je Mac herstarten) om te kijken of het probleem ermee verholpen is.

Een overzicht van de geinstalleerde zaken kun je maken met EtreCheck.

"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
24 juni 2014 - 13:49    reactie #11
geplaatst door: Marijkee
Ik zou nog eens je router en internet resetten aangezien het bij anderen wel gewoon functioneerd..
Apple
Streaming op Dumpert.nl niet mogelijk
24 juni 2014 - 14:19    reactie #12
geplaatst door: MacMiep
"Als ik een gast account aanmaak en daarop inlog werkt alles prima en laden de filmpjes gewoon. Heeft u enig idee hoe ik dit op mijn 'gewone' account krijg? "

Dan zit het dus niet in je router maar in je persoonlijke instellingen.

Heb je al eens de voorkeuren van Safari verwijderd?

Ga naar map Bibliotheek door met de Alt/Option key ingedrukt in de Finder onder het menu Ga => Ga naar Bibliotheek. (ja die map staat standaard verborgen sinds tijd)

Je hebt daarin 'Preferences'. com.apple.Safari.plist, com.apple.Safari.Extensions.plist, com.microsoft.silverlight.plist
moet je sowieso hebben. Parkeer de prefs even tijdelijk op je Bureaublad, zodat je ze altijd terug kunt zetten.

Kwestie van trial and error. Weet niet exact wat werkt.
Er staat in de Biebmap ook een map 'Safari'. Wees daar voorzichtig mee.

grtz,
MacMiep

Al meer dan 20 jaar beheert Miep de MacMiepMacCursus op macmiep.nl & op macostutorial.com in het Engels èn Duits!