website niet in thuismap
8 september 2009 - 22:07   
geplaatst door: Kogel
Ik heb een mini als file/webserver. Net ingericht en ik ben er blij mee. Veel sneller dan mijn NAS. Mijn NAS had een ingebouwde weserver. Inkomend poort 80 verkeer kon je in je router rerouten naar de NAS en vervolgens op de NAS naar een bepaalde share (partitie).

Dat laatste heb ik een vraag over. Mijn mini heet 'macnas'. automatisch als je Apache aanzet komt inkomend poort 80 verkeer dus in de homedir terecht (webpaginas). Dus ' ~macnas' . Ik zou eigenlijk graag een aparte partitie op de externe firewire schijf aanmaken die ' web'  heet en daarnaar laten routen. Hoe doe ik dat?

Alvast bedankt.

website niet in thuismap
9 september 2009 - 07:36    reactie #1
geplaatst door: Cailin Coilleach
Moet je je Apache configuratie file aanpassen. Of eigenlijk hoeft dat waarschijnlijk niet eens :) Met wat geluk is er ook al een algemene docroot gedefinieerd waar nu de "welkom bij Apache" pagina vandaan wordt geserveerd.
website niet in thuismap
9 september 2009 - 07:38    reactie #2
geplaatst door: Kogel
Ik begrijp je niet helemaal.

Groet,

Frans

website niet in thuismap
9 september 2009 - 08:01    reactie #3
geplaatst door: Cailin Coilleach
Dan moet je wat Apache handleidingen lezen ;)

Als je nu browsed naar jouw Mini (zonder homedir op te geven), dus http://IPADRES (ipv http://IPADRES/~macnas) dan zie je als het goed is een mooie "welkom bij Apache" pagina. Zo ja, dan is er al een algemene docroot geconfigureerd die je kan gaan gebruiken.

Overigens, als de homedir "~macnas" is, dan heet de Mini niet "macnas", maar het account. Hoewel het natuurlijk mogelijk is dat je de Mini -ook- zo hebt genoemd :)

Kijk eens aan: een mooie uitleg voor de beginnende web admin. De default docroot zit dus in /Library/Webserver/Documents.

En anderzijds: LMGTFY.

EDIT:

Dus.... Je hebt een heleboel keuzemogelijkheden:

1. Gooi al je files neer onder /Library/Webserver/Documents
2. Maak een partitie en mount die op /Library/Webserver/Documents
3. Maak een partitie en maak in /Library/Webserver/Documents een directory waarop je die mount.
4. Maak een partitie, mount hem en pas je Apache config aan met een extra, nieuwe docroot.
5. ...

Voor optie 4 kan je mooi tip #3 gebruiken uit het artikel.

(Bewerkt door Cailin Coilleach om 8:05, 9-09-2009)

website niet in thuismap
9 september 2009 - 21:06    reactie #4
geplaatst door: Kogel
Ok dank je wel. Ik was al een eind als het gaat on (inderdaad) de home dir van de user macnas. ook de hoofddir in de library had ik al gevonden. Het ging mij om een andere partitie. Ik had al behoorlijk gezocht op het net en kon het niet vinden.

Ik ga ook eens kijken of het werkt met een symbolic link. Dat werkt verder erg mooi in mijn netwerk. Ik hen nogal wat aan elkaar geknoopt (2x Imac, 1 x mini als web en fileserver, 1 x mini als mediacenter en 1 x macbook)..

Bedankt.

Frans

website niet in thuismap
9 september 2009 - 21:43    reactie #5
geplaatst door: Kogel
Als ik even iets verder nadenk is dit een stomme vraag. Symbolic link is alleen een link en niet een mount van een partitie. Dan vindt hij natuurlijk de index.html niet.


EDIT

Niet dus. IPV de documents dir kan je een symlink aanmaken met de naam documents. De symlink wordt dan gevolgd. Mooie oplossing. :biggrin:  :biggrin:

(Bewerkt door Kogel om 21:57, 9-09-2009)