Mijn afspeellijsten zijn wéér verdwenen
9 december 2005 - 11:01   
geplaatst door: Peedee
Ik weet niet wat er nu weer fout is gegaan maar mijn bieb is leeg en de slimme afspeellijsten zijn weer weg. Wel jammer nadat ik net voor 35 Gb muziek erin heb gestopt via mijn cd-collectie.

Ik heb het al eerder gehad en toen werkte deze oplossing. Helaas gaat ie nu niet meer op....

http://www.macfreak.org/cgi-bin/forums/topic.cgi?forum=11&topic=1539&highlight=afspeellijsten

Wat kan ik doen?

Mijn afspeellijsten zijn wéér verdwenen
9 december 2005 - 11:06    reactie #1
geplaatst door: Quint
Als het je lukt om de boel weer voor elkaar te krijgen dan
is een betere optie de itunes map in de homefolder in takt
te laten en enkel muziek aan de bieb toe te voegen zonder
ze naar de itunes map te kopieren.

Dan blijven de xml en de bieb-bestanden altijd ok op je mac
staan.

Staat dan de externe perongeluk uit dan krijg je enkel een
dode link info in itunes maar zijn je afspeellijsten bewaard.

Na de externe weer te hebben aangesloten zal itunes zich
weer in orde gedragen.

Quint

Mijn afspeellijsten zijn wéér verdwenen
9 december 2005 - 12:28    reactie #2
geplaatst door: Peedee
Mmm....maar werkt dit ook met twee mac's? Het is de bedoeling dat ik vanaf beide mac's, onafhankelijk van elkaar, muziek kan luisteren. Dit werkte tot nu toe prima maar ik weet niet wat er is gebeurt en hoe op te lossen. Alles staat op de juiste plek, inclusief het .xml bestand alleen krijg ik niets te zien in de bieb in iTunes.

Wat trouwens ook vreemd is dat ik in iTunes bij voorkeuren>advanced niet meer de oorspronkelijke plaats kan selecteren waar de alias staat. De alias staat gewoon bij gebruikers>muziek maar als ik dat selecteer komt er te staan dat hij naar de Lacie verwijst.

(Bewerkt door Peedee om 13:58, 9-12-2005)

Mijn afspeellijsten zijn wéér verdwenen
9 december 2005 - 18:04    reactie #3
geplaatst door: Leander
Hallo Peedee,

Ik zit te denken: hoeveel GB is de map "iTunes Music" nu op je externe LaCie? indien deze nog steeds vele GB's telt, dan is het bestand "iTunes Library" (staat ook op die LaCie) waarschijnlijk door een nieuw (en leeg) bestand overschreven. Ik vermoed dat je muziek nog wel op de externe schijf staat maar dat alleen je afspeellijst- en bibliotheekgegevens er niet meer zijn (deze waren dus in "iTunes Library" opgeslagen). Het .xml bestand doet er niet zo toe; is alleen voor andere programma's van belang, bijvoorbeeld voor een iPhotopresentatie met gebruik van iTunes muziek, dan wordt deze file gebruikt. NB: de .xml wordt steeds bijgewerkt met gegevens vanuit de "iTunes Library", hij "hangt" er dus aan.

Indien je geen backup hebt en mijn vermoeden juist is (dus al je muziek staat nog op je LaCie) dan zou ik het volgende doen waardoor je alles weer terug hebt behalve je afspeellijsten: Open iTunes, ga naar menubalk>Archief>"Voeg toe aan bibliotheek" en kies de map "iTunes Music" op je externe LaCie (of sleep de map "iTunes Music" op het icoontje van de bibiotheek in iTunes). Daarmee komt je muziek in ieder geval weer in je iTunes-bibliotheek te staan. Je moet dan wel zelf weer (slimme) afspeellijsten maken.

Terzijde:
Je kan naderhand afspeellijsten exporteren: menu>exporteer bibliotheek. Dan krijg je een .xml file welke je weer kan binnenhalen (let op: hiermee heb je, voordat je het weet, al je afspeelijsten, oude en nieuwe, door elkaar heen dubbel staan). Of je maakt gewoon af en toe een kopie van het bestandje "iTunes Library".


Citaat
Peedee om 12:28, 9-12-2005
Het is de bedoeling dat ik vanaf beide mac's, onafhankelijk van elkaar, muziek kan luisteren.

Je schrijft dat je twee mac's gebruikt met de LaCie ('n ethernet disk?). Gebruik je iTunes wel eens tegelijkertijd op beide mac's (dus met meerdere personen)? Mogelijk dat hiermee iets is misgegaan (met het gelijktijdig wegschrijven van gegevens), al weet ik dat niet zeker.
Zelf gebruik ik de "iTunes-extern-methode" enkel voor één mac, maar wel met meerdere gebruikersaccounts. De "snelle gebruikersoverschakeling" gebruik ik nooit meer, enkel nog het gescheiden inloggen, om er zeker van te zijn dat er geen conflicten kunnen ontstaan bij gelijktijdig wegschrijven/lezen.

Jouw probleem heb ik helaas ook een keer mogen meemaken. Ik wilde ooit de functie van mijn 2 externe LaCie's omwisselen (van actief naar backup-functie en vice versa). Ik had toen iets doms gedaan: terwijl iTunes open stond ging ik de alias verplaatsen van de thuismap naar de prullenbak. Van mijn tweede LaCie de alias teruggeplaatst in de thuismap. Alle afspeelijsten weg! Op de LaCie was het bestand "iTunes Library" door een blanco versie overschreven. Dus eerst iTunes sluiten voordat je muziekbronnen gaat wijzigen.

Succes

(Bewerkt door Leander om 20:37, 9-12-2005)

Mijn afspeellijsten zijn wéér verdwenen
10 december 2005 - 12:06    reactie #4
geplaatst door: Peedee
Hoi Leander!

Allereerst ontzettend bedankt voor de tijd die je weer neemt voor me om alles duidelijk te maken. Dit waardeer ik erg!

De map 'itunes Music' is bij mij op het moment zo'n 32 GB. De muziek staat inderdaad nog op mijn externe disk, dus zoals je al schrijft is het bestand 'iTunes Library' overscheven. Klopt ook wel want het bestand is (was) een paar kb groot. Ik heb op alle manieren geprobeerd om mijn afspeellijsten weer terug te halen maar het is niet gelukt.

Ik heb je advies opgevolgd en alles weer opnieuw ingelezen in iTunes. Het staat weer op zijn plek alleen helaas zonder alle slimme afspeelijsten. Dit ben ik nu weer in orde aan het maken. (tja, je moet wat op je vrije zaterdag)

De tip van een kopie maken van de itunes Library ga ik zeker doen. Ik zit er nu ook aan te denken om nog een tweede Lacie aan te schaffen om dit soort problemen in de toekomst te voorkomen. Op het moment staat alles inderdaad op een ethernet mini disk 250GB.  Eigenlijk is het vreemd dat het fout is gegaan; als ik namelijk op de tweede mac itunes aanzette dan kreeg ik een melding dat dat niet kon. Waarschijnlijk is het toch op die manier fout gegaan, ik weet het anders ook niet. Wat ik ook had de laatste tijd is enorm veel temp files. Gister stond de teller op 532 stuks. Elke nieuwe file was weer een fractie groter dan de vorige, nummer 532 was 10mb groot! Hoe dat in godsnaam onstaan is ben ik ook nog niet uit. Ik heb ze nu allemaal weggegooid en ben met een schone lei begonnen.

Is het mogelijk om een tweede Lacie aan te sluiten aan de bestaande Lacie die weer backups maakt van de eerste Lacie? Dit hoeft dan niet zo'n (dure) ethernet disk te zijn lijkt mij. Als dat mogelijk is dan ga ik dat zeker doen. Al mijn foto's en muziek staan op die schijf en ik zou me geen raad weten al dat allemaal ploteling verdwenen zou zijn.

Nou, ik ga weer vrolijk verder hier met het uitzoeken. Nogmaals bedankt voor je uitgebreide antwoord!

Dennis

Mijn afspeellijsten zijn wéér verdwenen
10 december 2005 - 12:48    reactie #5
geplaatst door: Leander
Hallo Peedee,

Waar, op welke locatie staan die temp-files? Ik heb ze nog nooit gezien.

Bevalt zo'n eternet disk van LaCie in het gebruik? Laat je 'm nou altijd aanstaan? Je moet hem met een browser configureren, gaat dat makkelijk en heb je geen bevoegdheden problemen?
Ik overwoog destijds er ook een aan te schaffen maar de berichten dat het traag zou werken weerhield me er toen van. Zelf heb ik 2x Lacie 250 triple interface aangeschaft en ben daar (afkloppen) wel tevreden over.

Een backup-disk is zeker aan te bevelen, je hebt inmiddels heel wat tijd en moeite in je iTunes muziekbiebliotheek gestopt. Het zou wel erg balen zijn dat dat allemaal weg is na een schijfcrash. Laat staan andere bestanden, je foto's...
Hoe (en of) je een tweede schijf op de ethernet disk kan aansluiten weet ik niet, even de manual bekijken. Misschien kan je hem met een usb-kabel doorlussen en met SilverKeeper laten (auto) backuppen.

Leander

Mijn afspeellijsten zijn wéér verdwenen
10 december 2005 - 13:50    reactie #6
geplaatst door: Peedee
Hoi Leander,

Die temp files stonden gewoon bij itunes. Normaal staat er geloof ik 1tje.
Ik had de Lacie eerst in gebruik gecombineerd met een windows computer, dit gaf wel wat problemen met het schrijven van bestanden vanaf bijvoorbeeld Word. Nu er 2 mac's staan bevalt hij eigenlijk wel goed. De sisk is nu geformateerd als EXT2 maar beter zou zijn (ivm met Mac netwerk) om hem te formateren naar HSF+. Probleem is dan alleen weer dat alles weg is wat erop staat.
De traagheid valt mee, alleen vind ik hem erg traag als ik fotobestanden open waar meer dan 200 foto's in staan. In combinatie met het standaard programma 'Imagebrowser' van Canon duurde het erg lang voordat hij alles had ingelezen (>1 minuut) Ik gebruik nu tijdelijk om te proberen een testversie van FR-Photostudio en die is iets sneller (ongeveer 30 sec. voor 300 foto's) Mocht je nog een ander fotoprogramma weten die makkelijk werkt houd ik me aanbevolen. Ik heb er al veel geprobeerd maar deze kwam bij mij tot nu toe als beste uit de test. iPhoto vind ik niks omdat de bestandsopbouw niet is zoals ik wil.

Ik zet hem eigenlijk altijd uit als ik hem niet meer gebruik. Weet niet of dat goed is maar het lijkt me dat ie daar gewoon tegen moet kunnen. Het configureren is makkelijk en heeft geen problemen opgeleverd. Eigenlijk gewoon plug&play!

Er zit nog een USB aansluiting op dus misschien is doorlussen een optie. Dat wordt de volgende klus om uit te zoeken.

Dennis

Mijn afspeellijsten zijn wéér verdwenen
10 december 2005 - 16:33    reactie #7
geplaatst door: Peedee
Nog even de temp files. Ik heb ze allemaal weggegooid.
Nu ben ik weer bezig met nieuwe slimme afspeellijsten en wat denk je...ja hoor...daar zijn ze weer!!

Hieronder een stukje wat er in staat, misschien weet jij er iets van. Mij zegt het niet en ik krijg weer de neiging ze allemaal (nu 55) weg te gooien!

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple Computer//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
   <key>Major Version</key><integer>1</integer>
   <key>Minor Version</key><integer>1</integer>
   <key>Application Version</key><string>6.0.1</string>
   <key>Features</key><integer>1</integer>
   <key>Music Folder</key><string>file://localhost/Volumes/SHARE-1/itunes/iTunes%20Music/</string>
   <key>Library Persistent ID</key><string>866FE99FED7E0540</string>
   <key>Tracks</key>
   <dict>
      <key>40</key>
      <dict>
         <key>Track ID</key><integer>40</integer>
         <key>Name</key><string>Penelope (Radio Edit)</string>
         <key>Artist</key><string>4 Wings</string>
         <key>Album</key><string>Café Del Mar Vol. 5</string>
         <key>Genre</key><string>Electronica/Dance</string>
         <key>Kind</key><string>AAC-audiobestand</string>
         <key>Size</key><integer>6006849</integer>
         <key>Total Time</key><integer>371030</integer>
         <key>Track Number</key><integer>5</integer>
         <key>Track Count</key><integer>15</integer>
         <key>Year</key><integer>1998</integer>
         <key>Date Modified</key><date>2004-12-13T23:01:34Z</date>
         <key>Date Added</key><date>2005-12-09T21:27:16Z</date>
         <key>Bit Rate</key><integer>128</integer>
         <key>Sample Rate</key><integer>44100</integer>
         <key>Season</key><integer>0</integer>
         <key>Persistent ID</key><string>8000D24AC80029A3</string>
         <key>Track Type</key><string>File</string>
         <key>File Type</key><integer>1295270176</integer>
         <key>File Creator</key><integer>1752133483</integer>
         <key>Location</key><string>file://localhost/Volumes/SHARE-1/itunes/iTunes%20Music/iTunes%20Music/4%20Wings/Cafe%CC%81%20Del%20Mar%20Vol.%205/05%20Penelope%20(Radio%20Edit).m4a</string>

Mijn afspeellijsten zijn wéér verdwenen
10 december 2005 - 18:14    reactie #8
geplaatst door: Leander
Hallo Peedee,

Dank voor je ethernetdisk info. Misschien dat ik er ook nog wel eens een aanschaf.
Fotoprogramma: Aperture; wel een professioneel programma en daar is de prijs ook naar.

Wanneer ik iTunes start dan verschijnt er heel even een tmp file die na een seconde weer verdwenen is. Hier heb ik geen kaas van gegeten, misschien kan iemand anders je hiermee helpen. Dit is wat ik vond na googlen: (een iPod gerelateerd verhaal, maar lijkt wel op jouw verhaal) http://reilly.typepad.com/cameronreilly/2004/12/ipod_tmp_files.html

Groeten,
Leander


Mijn afspeellijsten zijn wéér verdwenen
10 december 2005 - 18:27    reactie #9
geplaatst door: Peedee
Apeture, daar heb ik ook aan zitten denken. alleen volgens mij red je het niet met een standaard iMac als ik zie wat voor een configuratie je nodig hebt. En ik zoek ook iets wat filmpjes ziet.

Die .temp files....nog maar even niet weggooien dan maar!! Hahaha, als ik zijn bericht lees krijg ik weer een flashback!

Misschien komt er iemand anders nog met het verlossende antwoord betreffende de .temp files.

Dennis