geplaatst door: JEhan Hoekstra
Hallo, omdat mijn camera (samsung Digimac I5) filmpjes maakte met een onherkenbaar formaat (MS-DOS Fat 21) voor mijn mac, dacht ik slim te zijn en hem te formatteren (in Mac os standaard). Voor de zekerheid heb ik de bestanden die erop stonden gekopieerd naar mn mac. Hierna volgens plan met schijfhulpprogramma de schijf geformatteert. Toen ik de camera ontkoppelde en aanzette, kreeg ik de melding ''Check SD-Kaart''. Wanneer ik de sd-kaart verwijder en de camera dus foto's maakt op het interne geheugen is er niets aan de hand. Ook niet als ik de camera op de mac aansluit. Met de sd-kaart in de camera herkent de mac hem ook niet meer. Ik heb geen idee wat ik hier aan moet doen! Gaarne help!

M.v.g.
JEhan

Formatteren sd-kaart niet helemaal volgens plan....
12 januari 2007 - 23:40    reactie #1
geplaatst door: Robert
En kan je de kaart niet opniew formatteren met de camera?
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Formatteren sd-kaart niet helemaal volgens plan....
13 januari 2007 - 00:02    reactie #2
geplaatst door: Vitruvius
Inderdaad, gewoon formateren met de camera.
iets in mac format formateren is alleen bruikbaar indien de software MacOS is
Archaeology is fun, opgraven is afzien! MacBook Pro, iMac, iPhone, iPad.
Ergens in de evolutie is er iets gigantisch fout gegaan.
Formatteren sd-kaart niet helemaal volgens plan....
13 januari 2007 - 09:07    reactie #3
geplaatst door: JEhan Hoekstra
Het enige dat ik nu nog met mijn camera kan ik staren naar de tekst ''Check sd-card''. Dus formatteren met de camera zal helaas ook niet lukken.

JEhan

Formatteren sd-kaart niet helemaal volgens plan....
13 januari 2007 - 09:18    reactie #4
geplaatst door: neoman
Probeer de SD card met het schijfhulpprogramma voor MS DOS of MS DOS FAT16 te formatteren. Als dat niet werkt kun je proberen om de kaart op een Windows  :barf: machine te formatteren  :blush:

(Bewerkt door neoman om 9:23, 13-01-2007)

Formatteren sd-kaart niet helemaal volgens plan....
13 januari 2007 - 10:59    reactie #5
geplaatst door: JEhan Hoekstra
Zoals ik al zei, wanneer de sd-kaart in de camera zit en ik deze aansluit, herkent mijn mac hem niet. Dus formatteren is ook een probleem... Ik zal hem eens op een windows formatteren. Al zit ik dan nog steeds met hetzelfde probleem dat de camera zo'n raar formaat gebruikt om te filmen. Hoe kan ik dat veranderen?

JEhan

(Bewerkt door JEhan Hoekstra om 11:00, 13-01-2007)

Formatteren sd-kaart niet helemaal volgens plan....
13 januari 2007 - 11:24    reactie #6
geplaatst door: JEhan Hoekstra
Als ik de camera op een windows aansluit krijg ik eerst het overbekende ''ik kan het bijna niet aan'' gebrom, en hierna de "herkennings pling-plong''. Toch verschijnt de camera niet in beeld. De drivers zijn geinstalleerd en heb de computer hierna opnieuw opgestart. Tijdje geleden is de camera van een auto geblazen tijdens het carbidschieten. Maar hierna kon ik nog wel filmen, dus het lijkt mij niet dat dat de oorzaak kan zijn?

JEhan

(Bewerkt door JEhan Hoekstra om 11:24, 13-01-2007)

Formatteren sd-kaart niet helemaal volgens plan....
13 januari 2007 - 12:01    reactie #7
geplaatst door: mrx3d
Je haalt twee dingen door elkaar: het bestandsformaatvan de filmpjes die je Digimax maakt, en het schijfformaat van je SD-kaart. Met het tweede was eerst niets mis, maar van jouw camera is bekend dat je die filpjes op een Mac in VLC of Mplayer moet bekijken, of als je toch Quicktime Player wil gebruiken de DivX en de XviD codecs moet installeren. En dan nog gaat het met het geluid vaak fout.

Inmiddels heb je zelf een tweede probleem veroorzaakt: het formatteren van je SD-kaart. Moet inderdaad weer FAT16 worden. Het beste is om dat via een Windowscomputer met een cardreader te doen, dus niet via je camera.

Formatteren sd-kaart niet helemaal volgens plan....
14 januari 2007 - 12:08    reactie #8
geplaatst door: JEhan Hoekstra
Dan moet ik maar even zoeken naar iemand met een windows + cardreader... Bedankt voor alle reacties!

M.v.g.

JEhan