VersaWorks is een leuke rip, maar mag qua techniek niet vergeleken worden met de "grote jongens". Dit probleem ligt op zeker niet aan je Roland printer. Hang deze aan de juiste rip en ook dat oude bakje gaat opeens veel beter functioneren. Je kan een perfecte printer hebben, maar zonder goede rip heb je eigenlijk niets.
In bijgaand voorbeeld heb ik een standaard 8-bits verloop gemaakt in Photoshop met 250% Gaussiaans vervagen toegepast. Dit is het maximum! Vervolgens aan de levels getrokken om onderstaand resultaat terug te krijgen. Dit is net zo slecht als vóór het vervagen. Waarom? Omdat het nog steeds datzelfde 8-bits bestand is en die dan niet opeens meer stappen krijgt voor het maken van zn verlopen. Ruis toevoegen vervaagt de harde randen iets, maar blijft nog steeds uit stappen bestaan. tevens wordt je ruis flink uitvergroot straks.

100% Perfect verloop maken in Illustrator
Experimenteren is altijd goed en hoor graag de uitkomst. Ik vrees alleen dat ik hem al weet...
Hang aan jouw printer een Onyx X10 rip, koop een Summa plotter met opos en je hebt de mooiste combi denkbaar. Prachtige kleuren en verlopen, lamineren en nasnijden met ijzingwekkende precisie.
Meer informatie nodig? We hebben hier een klein profiling- en testinglab waar ik je e.e.a. kan laten zien

100% Perfect verloop maken in Illustrator
Trouwens nog even iets extra's waar ik aan dacht na het draadje nog even goed doorgelezen te hebben. Sorry. Iemand maakt de opmerking over je resolutie opkrikken. Een printer heeft bepaalde printmodi waarin resoluties zijn vastgelegd. Ook heeft een printkop een maximale resolutie die die kan produceren. Hoe hoog jij de resolutie van je bestand ook maakt, de printer gaat daarmee niet opeens op een hogere resolutie printen. Dat is een keuze in de rip die ooit gemaakt is tijdens het maken van de modus en het profiel op een specifieke media.
Die twee staan eigenlijk een beetje los van elkaar. Ik heb in mijn grootformaat carrière eigenlijk nog nooit de noodzaak meegemaakt met bestanden te werken met een resolutie hoger dan 150dpi. Dit of de printer nou op 360, 540 of 720dpi staat te printen. En daar zitten echt verdraaid mooie plaatjes tussen.
Hierbij heb ik het dan even niet over high-end printen van bijvoorbeeld foto's met extreme beeld- en printresoluties, want dat is weer een andere tak van sport.
(Bewerkt door DTP2 om 9:50, 13-01-2011)