database voor foto's
5 juli 2004 - 11:33   
geplaatst door: vincent waegemakers
Op dit moment hebben wij een kelder met duizenden dia's.
Verder hebben we nog heel veel foto's op cd en nog eens een hele zwik losse foto's.
Deze gebruiken wij op hoge resolutie voor de productie van onze reisgidsen.
Op dit moment zien wij de foto's slechter worden qua kleur en willen dan ook alles gaan digitaliseren.
Gezien de hoeveelheid is dit een onwijs grote klus.

Wie kan mij vertellen wat het beste/gebruiksvriendelijkste/snelste werkt?
Ik heb gehoord van het programma cumulus.
We zitten hier met een aantal Mac's op 10.3.

Alvast bedankt voor jullie tips,
Vincent Waegemakers
:worship:

database voor foto's
5 juli 2004 - 12:14    reactie #1
geplaatst door: Fredrik
Ik vind iView MediaPro prettig werken…
Verder heb je ook nog Portfolio van Extensis, maar die vind ik wat minder goed.
Join de macfreak groep op http://www.last.fm
database voor foto's
5 juli 2004 - 15:34    reactie #2
geplaatst door: SponZz
Het is natuurlijk mogelijk om de boel te scannen, maar dat is een zeer tijdrovende bezigheid.
Een andere optie is de boel te digitaliseren via een goede digitale camera, zo heeft Nikon bijvoorbeeld voor zijn camera's een voorzetlens waar je dia's en filmstroken in kunt schuiven, en op die manier zeer snel de boel kunt digitaliseren, op deze manier heb ik in een weekend ± 1000 dia's gedigitaliseerd.
De kwaliteit is behoorlijk goed (afhankelijk van de resolutie van je camera), hoewel scannen met een HR-scanner natuurlijk kwalitatief de beste oplossing is.
If I'm a figment of your imagination, who are you?
database voor foto's
5 juli 2004 - 15:52    reactie #3
geplaatst door: Pako
Ik zou ze láten scannen.
En je kunt ze op onderwerp in mappen zetten (bijvoorbeeld Portugal, Frankrijk etc.).

Als je onder 10.3 werkt is de thumbnail al zo goed dat je heel snel op mappen met onderwerp kunt scannen om foto's te zoeken.

Een echt database programma ken ik niet, wel een poging gedaan met iPhoto maar dat werkt niet -in ieder geval niet als serveroplossing.

Tiger is erg promising qua database-oplossing aangezien je met smart-folders kunt werken en Tiger meta-data kan lezen.

Ik zou eerst maar eens zorgen dat je alles gedigitaliseerd hebt, rekening houdend met Meta-data-mining dus dat direct laten toevoegen zoals resolutie, maat, datum, soort foto, plaats etc. etc.

Dat houdt dus in dat je lithograaf daar wel zo ver in moet zijn dat ze dat kunnen.

database voor foto's
5 juli 2004 - 17:00    reactie #4
geplaatst door: IBOOK
heb goed ervaring met iview media pro, cumulus is ook goed maar ook erg prijzig, verder een goede scanner/scanners en een stagair mat ijzeren geduld, dan is het in een paar weken gepiept :biggrin:
hmm..
database voor foto's
5 juli 2004 - 17:03    reactie #5
geplaatst door: Pako
Nogmaals: gewoon buiten de deur laten scannen.
database voor foto's
5 juli 2004 - 17:49    reactie #6
geplaatst door: Rolade
Cumulus is wel een stukje professioneel gereedschap. Helaas ook erg prijzig. Middelgrote bedrijven doen het met Cumulus, grote jongens zoals Neckerman werken met een eigen DB die via XML alles uitspugd.

Het voordeel met cumulus is dat je met verschillende mensen in 1 database kunt. Met Filemaker trouwens ook, helaas is die niet zo gespecialiseerd voor foto's.

...
G5 dual 2.0 - G4 450 - iBook G4 -  iPod 20Gb - ipod shuffle
database voor foto's
8 juli 2004 - 16:58    reactie #7
geplaatst door: vincent waegemakers
Buiten de deur laten scannen kost een vermogen. :thumbs-down: Het gaat hier om duizenden dia's.
Ik denk dat het een opdracht wordt voor een nivo 3 leerling van het grafisch lyceum.
Wij hebben hier een hele mooie, maar nu ter reparatie, flatbed linoscanner van heidelberg.
Het programma cumulus voor 5 clienten is voldoende.
Dus tot nu toe heeft cumulus mijn voorkeur maar zoals neckermann het heeft lijkt mij ook wel wat.
Waar kan ik info hierover vinden?  
database voor foto's
8 juli 2004 - 18:51    reactie #8
geplaatst door: MacDokter

Citaat
SponZz om 15:34, 5-07-2004
Een andere optie is de boel te digitaliseren via een goede digitale camera, zo heeft Nikon bijvoorbeeld voor zijn camera's een voorzetlens waar je dia's en filmstroken in kunt schuiven, en op die manier zeer snel de boel kunt digitaliseren, op deze manier heb ik in een weekend ± 1000 dia's gedigitaliseerd.

Ik heb dat ding ook gehad en 2x gebruikt (inmiddels verkocht), maar de kwaliteit is klote. Mijn nieuwe Epson 4870 FireWire scanner doet 4 strookjes dia's of 8 ingeraamde dia's in 1 keer op maximaal 4800 dpi resolutie. Alleen een dedicated dia/negatief-scanner is beter, maar VEEL langzamer.

Het leven wordt vooruit geleefd, maar achterwaarts begrepen
database voor foto's
8 juli 2004 - 21:58    reactie #9
geplaatst door: Rolade
@Vincent: Vergis je niet, Neckerman heeft een web-based systeem laten bouwen waarin ze al hun producten van heel Europa proppen. Inclusief beschrijvingen, prijzen, opmaakcodes etc. Dit bestand lezen ze in Quark in en Klaar is kees (tenminste bijna). Dit systeem is niet iets wat je zo op internet kunt downloaden of kopen. Het is op maat en heeft waarschijnlijk een paar ton gekost. Een echt OPI systeem... Als je dit wilt laten bouwen ga je naar een groot internet-bureau of een online beeldbank die dat voor je maken.

Ik zou het toch bij Cumulus houden...

...
G5 dual 2.0 - G4 450 - iBook G4 -  iPod 20Gb - ipod shuffle
database voor foto's
8 juli 2004 - 22:13    reactie #10
geplaatst door: Mac jojo
I View media pro, werkt snel en eenvoudig. De meest handige vindt ik nog wel dat je geïmporteerde afbeeldingen kunt exporteren naar HTML, dit zet je mee op je CD waar door je met je webbrowser al je foto's kunt bekijken. En inscannen?? Gewoon door een vakman met goede apparatuur. Ga mij niet vertellen dat een nivo 3 leerling op kwaliteit kan scannen. En zoeken naar een goedkope oplossing is uiteindelijk altijd de dure. De vakman heeft de juiste apparatuur, kan batch scannen, is 10x zo snel klaar, de afbeeldingen zijn van de goede kwaliteit en ga zo maar door. Ik weet ook zeker dat je best een goede prijs met de vakman kan afspreken. Dus? zoek je kwaliteit ga dan naar een vakman!!!

Mac = Plug and Play
Windows = Plug and Pray
database voor foto's
9 juli 2004 - 09:15    reactie #11
geplaatst door: vincent waegemakers
Een leerling nivo 3 kan misschien niet zo goed retoucheren. Maar de tijd die je bespaard om in te scannen is enorm. Dan kan ik de foto's zelf gaan retoucheren. Ik bedoel, in onze Heidelberg kunnen 24 dia's tegelijk op goede kwaliteit worden ingescand op ook op hoge resolutie. De vraag is ook nog of ik dit op een externe harde schijf (zoals die nieuwe lacie 'Harddisk extern 1 terra bigger disc' zetten of moeten wij alles op DVD branden?
Waarschijnlijk alletwee maar kost onwijs veel DVD's.

Ik ben trouwens wel blij dat er mensen zijn die hier hun mening over willen geven.
2 weten weer dan 1
:thumbs-up:

database voor foto's
9 juli 2004 - 09:20    reactie #12
geplaatst door: Fredrik
Ik zou het in ieder geval op 2 plaatsten opslaan, zodat je altijd een backup hebt als er wat mis gaat met je harde schijf… Dus dan is op harde schijf en op dvd wel het handigste denk ik…
Join de macfreak groep op http://www.last.fm
database voor foto's
29 juli 2004 - 13:34    reactie #13
geplaatst door: braeburnrocks
En onderschat een nivo 3 leerling Grafisch Lyceum niet! Je denkt toch niet dat die tijdens zijn/haar eventuele stage gewoon maar duizenden foto's laat inscannen  :thumbs-down: , ze zijn er om iets te leren. Tenzij het een vakantiebaantje is... :cool: