InDesign: fontprobleem oplossen?
10 augustus 2005 - 22:19   
geplaatst door: pakito
Ik heb een klein probleempje in InDesign CS2.

Ik heb een tekst uit een Word document in InDesign 'geplakt', de tekst stond in Times New Roman (een font dat ik niet eens heb.) Ik heb de tekst omgezet naar het lettertype dat ik moest hebben, maar telkens als ik het document open zegt hij dat hij het lettertype 'Times New Roman' niet kan vinden.

Ergens moet er dus nog een spatie ofzo in Times New Roman staan, nu is de vraag: kan ik op de een of andere manier dat specifieke karakter zoeken en verwijderen?

Alles selecteren en in het gewenste lettertype zetten is geen optie, aangezien er meerdere lettertypes gebruikt zijn voor titles, ondertitels en dergelijke.

InDesign: fontprobleem oplossen?
10 augustus 2005 - 22:21    reactie #1
geplaatst door: odo
Hmm, heb je al gekeken via de optie find font -> daarmme kun je meteen zien welke fonts er in je document zitten en die dan in een klap allemaal vervangen.
InDesign: fontprobleem oplossen?
11 augustus 2005 - 10:04    reactie #2
geplaatst door: freni
Soms laat hij wel zien dat er een bepaald font (times) niet gevonden kan worden. Als ik dan met de optie find font deze wil vervangen,  dan lukt dat niet altijd.
Als ik 'm dan doorstuur naar de drukker en vermeld dat hij dit kan negeren, komt alles goed.

Ik denk dat er ergens in het document dan een heel klein txt kadertje staat met het times font.

Als je InDesign opstart en je selecteerd je txt gereedschap, welk font wordt er dan aangegeven in je control panel. Als het goed is is dit de times.

Als je deze verandert in een standaard font wat je bijv. altijd geladen hebt, dan is het probleem verholpen.
Doe dit ook in de standaard typogrammen.

Als je dit ingesteld hebt start dan InDesign opnieuw op.

Deze instelling geldt alleen voor nieuwe documenten die je opzet, dus niet op bestaande document

 iMac 2.7 Ghz Intel Core i5 - 16Gb - Mac OS X (10.8)   iPhone 4G 16GB  
InDesign: fontprobleem oplossen?
11 augustus 2005 - 10:36    reactie #3
geplaatst door: pakito
Via de optie Find Font is dit gelukt, bedankt Odo!
InDesign: fontprobleem oplossen?
11 augustus 2005 - 10:54    reactie #4
geplaatst door: Balder
Tip: als je voor eens en altijd van die bloody Times verlost wil zijn.

Open ID maar zorg dat er geen document geopend is, dus gewoon standaard ID zonder open venster. klik op T en verander in de fontlijst Times naar een standaardlettertype dat wel op je compu staat (vb Arial). Quit ID en start opnieuw op. Weg Times!  :music:

[stom, niet goed gelezen, hierboven staat net dezelfde tip :blush:]

(Bewerkt door Balder om 10:56, 11-08-2005)

InDesign: fontprobleem oplossen?
11 augustus 2005 - 13:05    reactie #5
geplaatst door: pakito
Niettemin is het een goede tip  :sigh:
InDesign: fontprobleem oplossen?
11 augustus 2005 - 13:47    reactie #6
geplaatst door: freni
deze truck werkt ook met allerlei ander instellingen. Dus als je bijv. gek wordt van al die standaard kleuren in je kleurenpalet, dan kan je die ook verwijderen en evt. je eigen kleurpalet toevoegen.

Ook je txt voorkeuren, zoals single-line of paragraph opmaak, woordenboek op NL,  ....

Belangrijk is dat je dit doet zonder dat er een doc. openstaat, en je ID opnieuw opstart.


Daaaaaaag... :biggrin:

 iMac 2.7 Ghz Intel Core i5 - 16Gb - Mac OS X (10.8)   iPhone 4G 16GB  